Rüyada Kubbe Görmek

Kadın ile tabir edilir. Rüyada kubbe yapmak yahut satın almak, evlenmeye; kubbeyi yıkmak hasta olan kadının vefatına, hasta değilse eşinin onu boşamasına işarettir. Kubbe bazen memuriyete delalet eder. Kubbe yahut kümbet altına girmek, yüce ve iktidar sahibi birine yakın olmaya yahut yüce makamlara; yeşil ve görkemli kubbeler çok hayırlı işlere ve şehadet makamına; kubbe bazen alim yahut üst düzey bir yöneticiye, kavmin ileri gelenlerine delalet eder.

Bkz: Padişah Çadırı, Medrese

Rüyada kubbe gören kişi bekar ise evlenecek; evli ise eşini aldatacak demektir. Kişinin inancı sayesinde bütün güçlükleri geride bırakacak demektir.

Rüyada kubbe görmek, büyük bir mevki ve rütbe ile tabir edilir. Rüyasında bir kubbeyi başı üzerine koyarak götürdüğünü gören, yüksek mevkiye nail olur, yahut hal ve şanına göre itibar kazanır. Kubbenin üzerine çıktığını gören büyük makam sahibi bir kimseye dost olur.

Rüyada kubbeden düştüğünü gören, itibarından ve mevkiden düşer. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kubbe görmek, kadına işarettir. Bundan dolayı bir kimse rüyada bir kubbe yapsa o kimse evlenir. Hanımı hasta olan bir kimse, rüyada bir kubbe yıksa, hanımı ölür. Eğer hanımı sıhhatli ise onu boşar. Kubbe ona giren veya malik olan kimse için memuriyettir.

Bir kimse rüyada birtakım kubbe ve kümbetler görse veya yapsa, o kimsenin kadir ve şanının yükselmesine veya kendisinin iktidarlı bir zata ilhak etmesine işarettir. Bir kimse rüyada kubbe ile beraber üzerinde bir kuş görse, o kimsenin makam ve mertebesinin yüksek olmasına işarettir. Bir kimse rüyada yerle gök arasında yeşil kubbelerden birtakım binalar olduğunu görse, o kimsenin hareketleri iyi olur ve şehit olarak ölür. Ev içinde görülen kubbe kadındır veya hanımı tarafından erişilecek bir mertebedir.

Kubbe

“Rüyada Kubbe Görmek” için bir yorum

  1. rüyamda babamla birlikte Ayasofya ya namaz kılmaya gidiyorduk ve orada büyüklü küçüklü kubbeler vardı ve hepsinin içi bembeyaz parlıyordu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir