Rüyada Karınca Görmek

Rüyada karınca görmeye yönelik ev halkına, akrabaya, mal ve nimete yahut yolculuk ve ayrılığa delalet eden rüya yorumları bulunmaktadır.

 

Karınca kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Karınca Görmek” üzerine 45 yorum

 1. Rüyamda karınca gördüm aramalarda burası çıktı çok güzel ve geniş anlatmışsınız, teşekkürler, ama rüyada karınca öldürmek tabirine yer verilmemiş. Rüya tabirleri kaynaklarınızı tekrar gözden geçirip bu konuda eklemenizi yaparsanız çok sevinirim.

 2. Doktora gidiyorum. Doktor tırnağıyla benim ayağımın altındaki nasırı sıkıyor. içinden karınca çıkıyor yere düşüyor ve büyük bir karınca oradan uzaklaşıp gidiyor. Lütfen bu yorumu açıklar mısınız. Açıklarsanız çok çok sevinirim…

 3. Kızım rüyasında karıncaları yaktığımı görmüş. Neye delalet ediyor acaba, yazarsanız sevinirim?

 4. Rüyamda karıncalar tavanda elektrik ampulünün altına yuva yapmış o kadar çoklar ki ampulün ışığı görünmüyor. Ben altından geçerken birçoğu üstüme düşüyor, hepsi saçlarımın arasına karışıyor sonra banyoya gidiyorum. Su dolu bir küvet var kafamı eğip, saçlarımı karıştırıp, sallıyorum, salladıkça karıncalar düşüyor. Annemi gidip uyandırıyorum sonra “Bu karıncaları niye lambanın ora koydunuz” diye. Bu rüyanın kesinlikle bir anlamı olduğunu düşünüyorum. Gerçekten, doğru tabir edilirse, düzgün tabirlerinizi bekliyorum.

 5. Rüyamda karıncalar ayaklarımı sardılar. Ellerimle temizlesem de yine ayaklarımdalar. Yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

 6. Rüyamda yattığım koltuğun başucu tarafı delinmişti, karıncalar yuva yapmıştı. Bunun anlamı nedir?

 7. Rüyada sevdiğin kişiyi morumsu karınca olarak evde görmek, ne demek acaba? Hiçbir yerde bulamadım?

 8. Merhaba ben rüyamda karınca beslediğimi ve onunla konuştuğumu gördüm. Bunun anlamı nedir? Yorumlarsanız sevinirim. İyi çalışmalar…

 9. Ben rüyamda bir karınca yuvası gördüm. O karınca yuvasının önünde 3 tane karınca vardı. Yuvaya yaklaştım. O karıncalardan biri ağzıyla benim ayağımın ucunu tuttu, içeri çekmeye çalıştı. Sonra başaramadı, içeri girdi. Sonra kanatlı iri bir karınca kraliçe olabilir. Uçarak beni kovalıyordu. Bunun anlamı nedir?

 10. Rüyamda bikini bölgemde bir sürü karınca görüyorum. Telaşlı bir şekilde temizlemeye uğraşıyorum ve çok panikliyorum… Bu şekilde uyandım. Hala etkisindeyim. Yorumunuz için şimdiden teşekkür ederim.

 11. Rüyamda karıncalar, ben uyurken üzerimde, boynumun arka kısmında geziyorlardı. Neye yorumlanır?

 12. Başımın üzerinde 2 tane öbekleşmiş karınca kitlesi olduğunu fark ettim. Öbeklerden birisi, tam başımın tepe kısmında diğeri arkasında idi ama herhangi bir şekilde canım yanmıyordu. Sadece karıncaları görünce birden korktum. Daha sonra elimle teker teker öbekleşmiş karıncaları aldım ve pencereden attım. Daha sonra da elbiselerimi çırptım. Hepsi kayboldu karıncaların. Ne ısırma ya da gıdıklanma olmadı. Teşekkürler.

 13. Merhaba, ben rüyamda sağ elimin derisinin içinden bir sürü büyük karıncaların çıktığını gördüm. Biraz ürperdim ve çıkarmaya çalıştım. Hatta suyun altına tutarak karıncaların derimin içinden çıkmasını sağladım ama vücudumda da birkaç tane gezindiğini söylediler. Sonra karıncaların çıktığı yer yara olmuştu yanık, soyulmuş yara gibi. Sağlık ocağına gitmişim rüyamda baktırmak için ve karıncalardan bir tanesi de solucan uzunluğunda olmuş o şekilde elimin derisinden çıktı. Acaba neye alamettir bu rüyam?

 14. Rüyamda ayaklarımın üzerinde karıncalar dolaşıyordu. İlaç sıktım üzerlerine, ellerimle ittim. Anlamı nedir?

 15. Rüyamda iki ayağımın üstüne iki kedi tırmanıyor, kedileri kovuyorum. İki ayağımın üstü karınca doluyor ellerimle iteliyorum ama bir kısmı ayaklarımda kalıyor.

 16. Dışarda bir arazide karınca yuvasına basıyorum, hızla üzerime sarıyorlar, kurtulmaya çalışırken ısırmalarının acısıyla uyanıyorum.

  1. Ben rüyada ekmek yerken her kopardığım ekmek parçasının içinde 4er 5er tane ölmüş siyah karınca görüyordum.

 17. Rüyamda bana 1 kase karınca yumurtası verdiler elime. Lütfen bu yorumu açıklar mısınız? Açıklarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

 18. Oğlumun bebeklik halini görüyorum. Avret mahallinde ve kalbinin üzerinde karıncalar kümelenmiş. Ben her iki yerden de elimle dağıtıyorum, uzaklaştırıyorum.

 19. Merhaba, annem rüyasında oğlum Hamza'nın boğazında delik olduğunu ve buradan karıncaların girip çıkarak vücutta gezdiğini görmüş. İri ve siyah karıncalar olduğunu söylüyor. Aynı rüyada vefat etmeden önce yatalak olan babaannemi tekrar yatalak olarak gördüğünü söyledi. Yorumlarsanız sevinirim.

 20. Selamünaleyküm. Ben şöyle bir rüya gördüm; rüyamda bir bembeyaz oda içindeyim 3-5 arkadaş var, arkadaşları tam hatırlamıyorum ya da tanımıyorum kim olduklarını ancak sanki yanımda bir kız var kızı da tanımıyorum tanıyor gibiyim. Sonra ayaklarıma falan büyük, siyah karıncalar çıkıyor, etrafımda bir sürü var korkuyorum. Onları silkelemeye çalışıyorum gitmiyor, yanımdaki kız da silkeliyor biraz ve karıncalar ayağımdan birazı gidiyor yine kalıyor ama yine etrafımda karıncalar çoktu ve sonra rüyadan korkar bir şekilde kalktım. Bunu açıklama şansınız var mı acaba ?

 21. Hocam rüyada bir akrabanın suyundan tasla su içiyordum ama tasta karınca vardı, karıncaları döküp içtim. Ne demek, açıklar mısınız?

 22. Elimle toprak karıştırıyorum rüyamda bir anda her yeri karınca kapladı, her yer karınca oldu.  Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler. 🙂

 23. Merhabalar, ben mutfağımızda karıncalar gördüm. Mutfağın zemininin her yerinde idiler. Birkaçının üzerine basarak geçmeye çalıştım, üzerime çıktılar. Ellerimle temizlemeye çalıştım o sırada eşimi çağırdım, fotoğraflarını çekmeye çalışıyor idi. Daha sonra kızım geldi, onun da ayaklarından üzerlerine çıkmaya çalıştılar. Birkaçı kızımı ısırdı. Ben de onları üstlerinden atmaya çalışıyor idim ama benim de ayaklarım ve kollarım karınca olmuştu. Kızımı ve beni ısıran karıncalar, büyük ve siyah renkte idiler. Bir ara üzerlerine oturdum, her yer kapkara karınca oldu ama mutfağın zemininde idiler hatta yumurtalarını bir yerlere taşıyorlar idi derken uyandım. Bu rüyamı yorumlar iseniz sevinirim.

 24. Rüyamda evimdeyim. Sonra siyah keten tarzında bir siyah pantolonum var giymek için çıkarıyorum. Sonra biranda eşimle beraber şok oluyoruz çünkü siyah pantolonumun cebinde büyük, iri, siyah karıncalar sırayla çıkıyorlar. Biranda iyice kalabalıklaşıyorlar. Bu rüyamın tabiri nedir acaba, kendi evimde pantolon cebimden büyük karıncalar çıkması neye işarettir?

 25. Rüyamda el tırnaklarımdan ve ayak tırnaklarımdan karınca çıkarıyordum. Birde karnımdan ve göğsümden karıncaları çıkarıyordum. Bu ne demek oluyor?

 26. Karıncalar top halinde yuvarlandılar. Birkaç tane top halindeler ve teker teker toptan ayrılıp dağılmaya başladılar. Ben de basmamaya gayret ediyordum.

 27. Rüyamda evdeydim, mutfakta birçok karınca vardı ama bana zararları yoktu. Sanki onları bir iş için ben getirmişin gibi küme halinde bekliyorlardı. Sonra bir şey oldu, karıncalar öldü sanki bir su göledi onları aldı, götürdü. Sayıları azaldı ama benim karıncalara ihtiyacım vardı. Elimde bir gevrek poşeti vardı, içinde gübre ve ölü solucanlar vardı. O poşeti suladığımda birkaç saniye sonra küçük küçücük karıncalar doğup dışarı çıkıyordu. Bunu yapmayı da bir ses anlattı bana. “Poşete su dök ve karıncalar doğsun” dedi. Dediklerini yapınca karıncalar gitgide büyüyerek o poşetten çıkmaya başladılar ve uyandım. Sizce manası nedir?

 28. Selamünaleyküm. Rüyamda evin mutfağını siyah karıncalar ve aşırı derecede çok sayıda basmış görüyorum ve ben onları öldürüyorum. Ayrıca 2 tane salyangozu karıncalar havaya kaldırıp götürmeye çalışıyorlar. Salyangozu da öldürdüm sonra mutfağı yıkadım. Su ile birlikte giden karıncaların çokluğunu görünce çok şaşırdım.

 29. Rüyamda, karıncalar uyuduğum yerdeki duvarda yürüyorlardı. Ne çok fazlaydılar, ne de çok azdılar. Ve ben rüyada uyuyormuşum uyanınca görüyormuşum. Neye yorumlanır acaba?

 30. Rüyamda ilk önce 1 karınca gördüm yalnız elimin üzerine yumurtladı. Daha sonra ellerim karıncalarla doldu ve sonra vücudum, her yanımı sardı karıncalar ve karınca yumurtalarına baktım saçlarımın arasından karınca yumurtaları dökülüyordu. Nedir bu rüyanın yorumu merak ettim.

 31. Rüyamda yanlışlıkla karınca yuvasının yanına ayağımı koymuştum. Karıncalar ayağımı ısırıp üzerime doğru çıkmaya başladılar. Banyoya gidip vücudumu yıkamaya gittiğimde bacaklarımın şiştiğini gördüm annemden alerji ilacı istedim onu içerken boğazım dilime kadar şişip nefes alamadığımı hissettim. Hastaneye gidelim dedim o sıra da uyandım.

 32. Benim rüyamda ayakkabının içine bir avuç kadar karınca giriyor. Be ayakkabıyı çıkarıp silkeliyorum bir tutam karınca düşüyor tekrar silkeliyorum yine aynı şekilde oluyor bunu bir kaç kez tekrarlıyorum. Sizce anlamı ne olabilir çok merak ediyorum cevaplarsanız çok sevinirim.

 33. Rüyamda kendi pisliğimde iki tane kirişimsi karınca gördüm kendi pantolonuma sarıp attım lütfen yorumu var mı?

 34. Rüyamda sağ avuç içinden (sivilce gibi bir kabuğun altından) karıncaya benzer sanki yavru karınca gibi bir sürü çıktı. Elimi suya tutup çıktıkları yeri temizledim. Çıkan sürünün de çoğunu avuç içindeyken korku ile öldürdüm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir