Rüyada Kalaycı Görmek

Çok neşeli günlerin yakında geleceğine yorumlanır .

Bkz: Kalay 

Rüyada kalaycı görmek, sanatçı ile yorumlanır. İbn-i Kesir’e göre: rüyada kalaycı görmek, insanların eşyasını süsleyen bir kimseye yorumlanır. Bazı yorumcular da kalaycıyı; ayıbı ve eksiği olan eşyayı güzel gösteren ve onun ayıbını örten kişi olarak tabir ederler. 

İbn-i Sirin’e göre: Rüyada kalaycı görmek, vaaz ve sözleriyle karşısındakilerin kalplerini yıkayan bir bilgine delalet eder. Rüyada kalaycı görmek, haksız kazanca ve söyledikleri yalan ve haksız sözlerden dolayı utanmayan bir kimseye de işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kalaycı, insanların eşyasına ziynet veren ve kendisine çeken bir kimseye işarettir. Bazıları da kalaycı, iyilik ve doğruluk sahibi bir kimsedir, dediler. Bazen de, hilekar ve malının ayıbını müşteriden saklayan kimseye işarettir, demişlerdir. Kalaycı, vaaz ve nasihatiyle insanların kalplerini temizleyen alim ve vaize işarettir.

Rüyada kalaycı görmek tabiri, kötü kazanca, bazen de rüya sahibinin çalışma ve gayretinin çok olmasına yahut söylediği sözden utanmadığına, söz ve işinde sebat ve metaneti olmamasına işarettir. Rüyada görülen kalaycı, zayıf ve düşkün kimsedir.

Kalaycı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir