Rüyada Kafes Görmek

Evlenmeye, hapse, eve, beşiğe; iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa, Kafesçi gardiyana, yapı ustasına, nikah memuruna, meslek ehli birine, öğretmene yahut görücüye delalet eder.

Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

Kafes rüyası hayra yorulmaz.Rüyada kafes görmek, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir. Boş kafes gelmekte olan bir sıkıntıyı belirtir. Kuş kafesi ise Birilerini alt etmek için planlar kurduğunuzu anlatır. Kafesteki kuşu serbest bırakmak tövbe edeceğinizi işaret eder.

Kuşlarla dolu bir kafes, zenginliğin işaretidir. Boş bir kafes, yakın bir akrabanızın ölümüne işarettir.

Boş kafes, sıkıntı, güçlük, sorumluluktur. Kafeste kuş varsa sıkıntıdan sonra kişinin rahata ereceğini gösterir.

Rüyada kafes görmek hayir degildir. Çünkü kafes hapis, zindan, sikinti ve kederle yorumlanır.

Ebu Sait el-Vaiz e göre; içinde tavuk ve benzeri barinan büyük kafes, eve delalet eder. Rüyasinda böyle bir kafes satin aldiğini gören bir ev alir içine ta-vuk koydugunu görse, ailesini oraya tasir. Böyle bir kafesi basina alip çarsida dolastigini gören, evini satar. Kafeste bir kus varsa, o kusun tabirnamede delalet ettigi manadaki bir adamin kötü hali-ne işarettir.

Rüyada kafes ayrica hapse delalet eder. Rüyada bir kafeste bir kus olup, kaçmak istediğini görmek, esinin kendisinden memnun olmadığına; bir kolayini bularak kafesten uçup gittigini görmek, esinin evini terk edecegine işarettir. Rüyasinda içinde bir kus ol-dugu halde kafese bir ikinci kus girip kondugunu görmek, evine bir hizmetçi alacagina delalet eder. Kafeste iki kusun birbirleriyle gagalastigini görmek, esinin ve hizmetçisinin birbirleri ile geçinemediklerine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kafes, hapse, bazen, küçük çocuklar için besige işarettir. Kafes, evdir. Basini bir kafese sokarak sokaklarda yürüdügünü gören kimse, evini satar. Kafes, islerin müskilata düsmesine ve islerin bazisinin bazisiyla durgunluk peyda etmesine işarettir. Kafes evlenmeye de işarettir.

Kafes rüyası pek de iyi sayılmaz. Boş bir kafes yaklaşan sıkıntılı bir durumu, bir sorumluluğu belirtir. Bu kafes koşullarında güçleşeceğini haber verir. Kafeste bir kuş varsa o zaman zorluklardan sonra insan rahat edecektir.

“Rüyada Kafes Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Rüyamda odamda oturuyorum. Başımın üstündeki duvarda kuş kafesi ve içinde kuş varmış. Kuş birden hareketleniyor ve yüksek sesle durmadan çırpınarak ötüyor ben çok rahatsız oluyorum. Suyu ya da yemi mi bitti diye kafese bakarken, kuş kafesin içinde bir adama dönüşmeye başlıyor. Kafese sığmıyor, kafes eriyor. Kuşun kafasına vurur gibi yapıp susmasını sağlamaya çalışıyorum. “Kuşun sahibi kimse vereceğim diyorum” babam “Kuşu versen de almazlar” diyor.

  2. Yahu ben kendimi bir de 3 kedi yavrusunu gördüm üçü de sarı, birisini alıyorum elime “Bunu büyüttüm” diyorum. Sonra kafesin başında bekleyen adama öğretmenime soruyorum “Ne zaman çıkacağım ben?” Bana “Ölene dek” diyor ve ben “Ney yok yok” diyorum. Öğretmenin gözü önünde kafesten kaçıyorum.

  3. Merhaba. Ben evlenmek istediğim kişi için istihareye yattım ve o kişi parlak ve çok kalın çelik ile bütün vücudu ayaklarının altı dahil kaplı idi ve kendisi ürkek bir şekilde birinin emriyle adim atıyordu. Yorumlarsanız çok memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir