Rüyada Kafes Görmek

Rüyada kafes görmek; evlenmeye, hapse, eve, beşiğe, iş ve sanatta yaşanacak durgunluğa işaret eder. Rüyada kafesçi görmek gardiyana, yapı ustasına, nikah memuruna, meslek ehli birine, öğretmene yahut görücüye delalet eder.

Rüyada kafes gören, hiç beklemediği bir sırada büyük sıkıntıya düşecektir.

Rüyada kafes görmek tabiri hayra yorulmaz. Rüyada kafes görmek, hiç ummadığı anda derde düşmek demektir.

Rüyada boş kafes görmek gelmekte olan bir sıkıntıyı belirtir. Kuş kafesi ise birilerini alt etmek için planlar kurduğunuzu anlatır.

Rüyada kafesteki kuşu serbest bırakmak tövbe edeceğinizi işaret eder. Kuşlarla dolu bir kafes, zenginliğin işaretidir. Boş bir kafes, yakın bir akrabanızın ölümüne işarettir. Rüyada boş kafes görmek, sıkıntı, güçlük, sorumluluktur. Kafeste kuş varsa sıkıntıdan sonra kişinin rahata ereceğini gösterir.

Rüyada kafes görmek ne anlama gelir hayır değildir. Çünkü kafes hapis, zindan, sıkıntı ve kederle yorumlanır.

Ebu Sait el-Vaiz e göre; rüyada içinde tavuk ve benzeri hayvan bulunan büyük kafes, eve delalet eder. Rüyasında böyle bir kafes satın aldığını gören bir ev alır ve içine tavuk koyduğunu görürse, ailesini oraya taşır. Böyle bir kafesi başına alıp çarşıda dolaştığını gören, evini satar.

Rüyada kafes görmek ne demek ayrıca hapse delalet eder. Rüyada bir kafeste bir kuş olup kaçmak istediğini görmek, eşinin kendisinden memnun olmadığına; bir kolayını bularak kafesten uçup gittiğini görmek, eşinin evini terk edeceğine işarettir.

Rüyasında içinde bir kus olduğu halde kafese bir ikinci kuş girip konduğunu görmek, evine bir hizmetçi alacağına delalet eder. Kafeste iki kuşun birbirleriyle gagalaştığını görmek, eşinin ve hizmetçisinin birbirleri ile geçinemediklerine işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kafes; hapse, bazen, küçük çocuklar için beşiğe işarettir. Kafes, evdir. Başını bir kafese sokarak sokaklarda yürüdüğünü gören kimse, evini satar. Kafes, işlerin müşkülata düşmesine ve işlerin durgunluk peyda etmesine işarettir. Kafes evlenmeye de işarettir.

Kafes rüyası pek de iyi sayılmaz. Boş bir kafes yaklaşan sıkıntılı bir durumu, bir sorumluluğu belirtir. Bu kafes koşullarında güçleşeceğini haber verir. Rüyada kafeste bir kuş varsa o zaman zorluklardan sonra insan rahat edecektir.

Ayrıca bkz: Rüyada Kafesçi Görmek, Rüyada Kuşçu Görmek

Kafes

“Rüyada Kafes Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Rüyamda odamda oturuyorum. Başımın üstündeki duvarda kuş kafesi ve içinde kuş varmış. Kuş birden hareketleniyor ve yüksek sesle durmadan çırpınarak ötüyor ben çok rahatsız oluyorum. Suyu ya da yemi mi bitti diye kafese bakarken, kuş kafesin içinde bir adama dönüşmeye başlıyor. Kafese sığmıyor, kafes eriyor. Kuşun kafasına vurur gibi yapıp susmasını sağlamaya çalışıyorum. “Kuşun sahibi kimse vereceğim diyorum” babam “Kuşu versen de almazlar” diyor.

  2. Yahu ben kendimi bir de 3 kedi yavrusunu gördüm üçü de sarı, birisini alıyorum elime “Bunu büyüttüm” diyorum. Sonra kafesin başında bekleyen adama öğretmenime soruyorum “Ne zaman çıkacağım ben?” Bana “Ölene dek” diyor ve ben “Ney yok yok” diyorum. Öğretmenin gözü önünde kafesten kaçıyorum.

  3. Rüyamda iki tane kuş gördüm kafesin içinde biri sarı, biri mavi, mavisi uçup gitti.

  4. Merhaba. Ben evlenmek istediğim kişi için istihareye yattım ve o kişi parlak ve çok kalın çelik ile bütün vücudu ayaklarının altı dahil kaplı idi ve kendisi ürkek bir şekilde birinin emriyle adim atıyordu. Yorumlarsanız çok memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir