Rüyada Kabak Görmek

Rüyada kabak görmek; muhterem, saygıdeğer insana, insanlara iyi davranan yönetici, bilgin yahut doktora; kabak hasta için şifa bulmaya, bir iyiliği başa kakmaya, birini azarlamaya işarettir.

Rüyada Kabak Toplamak

Rüyada kabak toplamak; berrak zihne, pırıltılı zekaya; pişmiş kabak yemek, insanın yitirdiği mutluluğunun, itibarının, dini ve maddi dirliğinin geri gelmesine; tarladan kabak toplamak, sıhhat ve iyi geçime; kabak bazen kedere, sıkıntılı hayata işarettir.

Rüyada Kabak Tarlası Görmek

Rüyada kabak tarlası görmek, tartışmaya ve tatsız bir duruma işarettir. Su kabağı, faydalı bir adama, güzel ve asil yaratılışlı kadına delalet eder. Bu rüyayı gören kimse, kadri şanı yüksek ve halka hizmet eden ve bilgin bir kişiye işarettir.

Yeşil kabak mal, mülk ve para olarak yorumlanır.

Ayrıca Bakınız; Çiçek

Rüyada Kabak Tatlısı Görmek

Rüyada kabak tatlısı görmek, seyahat ile yorumlanır. Sakız kabağı karayolu ile; bal kabağı, deniz yolu ile yolculuk edeceksiniz demektir. Kabak yediğinizi görmek, bu yılınızın çok renkli ve faydalı geçeceğine delalet eder.

Rüyada Kabak Yemek

Rüyada kabak yemek görmek, hasta için şifadır. Bunun için kabak, rüyada görülen pişmiş şeylerin en iyisidir. Rüyada pişmiş kabak yediğini gören kimse dininden, nefsinden sevgilisinden veya çocuğundan kaybettiği bir şey yine kendisine döner.

Rüyada Kabak Yemeği Görmek

Rüyada kabak yemeği görmek, rüyayı gören kimseye, cin tarafindan korku erişir veya bir insanla münakaşa eder. Rüyada kabak ağacının gölgesinde oturduğunu gören kimse, halk ile iyi geçinir.

Bazı tabirciler, kabak ağacı, malı olmayan bir fakirdir, dediler. Rüyada kabak tarlasından kabak topladığını gören kimse, Yunus (A.S.)’un kıssasına binaen hastalığından kurtulur. Kabak, başa kakmaya ve azarlamaya işarettir.

Rüyada Kabak Yemeği Pişirmek

Rüyada kabak yemeği pişirmek, rüyayı gören kimse, yediği miktarca bir ilmi öğrenir veya dağınık olan şeyleri bir araya getirir. Kabak keder, sıkıntı, dar geçim veya hastalığa ya da hapse işarettir.

Rüyada Kabak Ekmek

Rüyada kabak ekmek, zihin ve zekanın iyiliğine işarettir. Kabaktan yapılan kaplar hafif ruhlu, faydalı, güzel ve yüce kadınlara işarettir. 

Rüyada Kabak Satın Almak

Rüyada kabak satın almak, çekişmeye ve şerre işarettir. Eğer satın aldığı kabak çürümüşse, rızka ve bazen de kaybettiği şeyi bulmaya işarettir.

Kabak

“Rüyada Kabak Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Yorumlayınız lütfen! Rüyamda yeşil kabak yemeyi pişirmiştim ve pişirdiğim kabak yemeği çok bereketli, bitmek bilmiyordu. Yere dökülen kabak yemeğini yerden yediğimi gördüm, bol miktarda kabak.

  2. Selamlar bana bir iş teklifi geldi ve “Allah’ım bu iş benim için hayırlı mı yoksa hayırsız mı göster” dedim, yattım. Rüyamda tabağın içinde pişmiş yeşil kabak vardı. Çoktu kaşık kaşık yiyordum ve bir tabak daha geliyordu. Sizce yorumu nedir?

  3. Kabak topladım doğradım pişirmedim ondan sonra ot kıymaya başladım otu zor kıydım elime kopardım parça parça yaptım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir