Rüyada İstemek Görmek

Rüyada birinden bir şey istemek işte sebata, tahsil yapmaya; kendinden üstün birinden bir şey istemek, istenen şeyi gerektirecek bir durumun ortaya çıkmasına işarettir.

Bakınız; Su İstemek, İzin

Rüyada varlıklı birinin yoksuldan bir şey istemesi, o zenginin cehennemde göreceği azaba; istediği şeye kavuşmak arzu edilenin hasıl olmasına, helal malla rızıklanmaya, faydalı şeye veya kazanca; bekar için evlenmeye delalet eder.

Rüyada bir kimseden bir şey istemek, hayra delalet eder. Rüyada birinden bir şey istediğini gören kimsenin rüyası istediği şeye göre yorumlanır. Para isteyen hırçın bir kadınla, veya kadınsa erkekle tanışır. Herhangi bir eşya isteyen dünyada yönünü kaybetmiş bir kişidir. Mutlaka birisinin öğüdüne, kendisine yol göstermesine ihtiyacı vardır. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada alim veya hakimlerden hediye yoluyla bir şey istemek, alim ve hakimlere ihtiyaç duyulacak, hadiselerin çıkmasına işaret eder. Zenginin fakirden bir şey istemesi, o zengini yakacak cehennem ateşine işarettir.

Rüyada bir kimseden bir şey istemek ve sormak, işinde sebat göstermeye işaret eder. Rüyada birisinden bir şey istediğini gören kimse, talebe olur.

İstemek

“Rüyada İstemek Görmek” üzerine 7 yorum

  1. İyi günler ben bu sayfada istediğimi tam olarak bulamadım o yüzden bir de budan sorayım dedim… Rüyamda beni istemeye geldiklerini gördüm. Bu nasıl yorumlanır, manası nedir yani?

  2. Merhaba, ben bu akşam bir rüya gördüm etkilendim. Sizden ricam rüyamın ne olduğunu anlatmanız. Benim oğlum 5-6 yaşlarında gerçek hayatta 16 yaşında ailece büyük bir çarşıda geziyoruz. Birden oğlumun ağlama sesi kulağıma geldi “Anne anne” yardım istiyor muhakkak bir yerde düşmüş, yardım istiyor. Telaşla sesinin geldiği yöne oğlumu bulmaya çalışıyorum. Sese doğru gidiyorum. Oğlum bir kapı önüne kendi yerden sürünerek gelmiş. Oğlum çırılçıplak, tecavüz etmişler (affedersiniz.) Pipona bakıyorum kan var mı kan yok, biraz pislik var. Oğlum diyor “Anne yardım et, ben çok kötüyüm.” İçim öyle yanıyor ki bilemezsin sesim olduğu kadar bağırıyorum ambulans, polis. Orda uyandım. Şimdiden çok teşekkürler. Hayırlı günler.

  3. İyi günler. Rüyada kız istemek ne anlama gelir, cevabını biraz çabuk alabilir miyim lütfen?

  4. Rüyamda sevdiğim çocukla(kendisi bilmiyor) okuldayız. Gözlerimin içine bakıyor ve bana yazsana diyor. Ben anlamıyorum neyi yazicam diyorum. Oda bana bakıp yazacaktın diyor. Benim aklıma ödev falan geliyor ama düşünüyorum öyle bir şey dememiştim sonra tekrar ona bakıyorum neyi yazicam diyorum. Sonra oda bana bir bakış atıyor -sanki sen biliyorsun- gibi sonra kapıdan çıkıp gidiyor(ah bu arada elindede bir sürü kağıt vardı biz konuşurken). Acaba ona hislerimi söylemem için bir işaret olabilir mi bu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir