Rüyada İş (meslek) Görmek

Kişinin kendi iş ve mesleğini görmek kazancından hayır görmeye, kimseye muhtaç olmadan yaşamaya, İşin noksan kalması eksikliğe, tamamlanması hayat ve geçimin güzelleşmesine, Hayırlı bir iş yaptığını görmek bekar için evlenip çocuğu olmaya, diğerleri içiin mülk ve yetkiye delalet eder. İşten çıkarılmak, bir meslekten bir mesleğe, bir işten diğer bir işe geçmeye, Bir işten yahut vazifeden çıkarılmak yahut alınmak, o iş ve vazifeyi elde etmeye, İş ve mesleğini düşünmek olgun, yüksek mertebeli bir insana delalet eder.

Rüyada kendisini bir iş yerinde çalışıyor görmek maddi sıkıntıya düşüleceğine yorumlanır.

Kişi rüyasında yeni bir işe girerse kısmeti açılır. Kişi için güzel bir devre başlar.

Rüyada herhangi bir iste oldugunu görmek, issizlikle yorumlanır. Bir fabrikada bir tezgah basinda çalisirken saglikli ve düzenli is yaparken, birden bire makinesinin durdugunu görmek, bulundugu isinden çikarilacagina; memursa vazifesinden ayrilacagina delildir. Bir memurun isinin basinda çalistigini görmesi ömrünün uzunluguna işarettir. Çalistigi bir isi tamamlayamadiğini görmek, ümit ettigi bir şeyin yerine gelmeyecegine ve ümidinin bosa çikacagina işarettir. Çalistigi isten çikarildiğini görmek, hayirli degildir. Rüyada is, kari, koca arasindaki nikaha delalet eder. Bir kimsenin isten çikarilmasi evliliginin bozulmasina isa-rettir. Rüyada yeni bir ise girmek, yeni bir yuva ile yorumlanır. Eger girdigi is, masa basinda yazi yazmaktan ibaret ise, o evlilik mutlu-lukla devam edecektir. Vücudu ile çalistigini ve bir makine veya bir motoru idare ettigini görmek, ailenin geçimini zorlukla sagla-yacak demektir. Rüyada isinden çikarildiğini görmek verdigi bir sözü yerine getirmedigine işarettir. Bir kimsenin rüyasinda çalistigi isinden çikarildiğini görmesi, hayatta yeni bir ise veya rüyasindaki gördügü ayni ise alinacagina delalet eder. Yerine bir baskasi alindigi için isinden ayrilmasi gerektigini rüyada gören kimse isinde devamli çalisir, bu rüya, amirlerinin kendisinden memnun olduklarina yorumlanır.

İş (meslek)

“Rüyada İş (meslek) Görmek” üzerine 25 yorum

 1. Rüyamda aynı mesleğimi yapıyordum yani kuaförlük kendi salonum değil, başka bir salonda çalışıyorum, sonra başka bir salona taşınmışız orda çalışıyoruz. Konuşmadığım bayan ustam ve konuşmadığım eski elemanım orda beraber çalışıyoruz ustam o elemanımın bir kağıdını okuyor ve sanırım oradan numara alıyor, sonra o elamanım geliyor numarayı onaylıyor, konuşuyorlar daha sonra ben dükkanda ağlıyorum. Ustam geliyor konuşmak istiyorum ama gelince göz yaşımı siliyorum. Konuştuğum biri var ama başkası istiyor beni o yüzden ustamla dertleşmek istiyorum ama konuşmadım ustamla o konuyu sonra salonun dışına bakıyoruz ben diyorum ki “ Bu dükkanın önü daha güzel yeşillikli” böyle bir rüya gördüm, cevap hemen yazarsanız sevinirim.

 2. Rüyamda eski iş yerimde bana yeniden iş ve güzel bir oda verildiğini gördüm. Eski personelimle birlikteydim açıklar mısınız, rica etsem?

 3. Rüyamda okul ve meslek arasında kalmıştım ve sonunda meslek seçtim. Ve aslında gayet iyi bir meslekti bankada ama okulda çok iyi olmasam da özel derslerle okuluma devam etmek istiyorum.

 4. Rüyamda kendi işyerimde işlerin arttığını gördüm. Bir suru müşteri vardı. Satış yapılıyordu. Depoya çıktım ve depodaki malların birçoğunu sattığımızı gördüm. İçeri girdim, müşteriye yapılan satışın tahsilatını yaptım. Anlamı nedir?

 5. Merhaba ben vergi müfettişliğini kazandım ama daha eğitime başlamadım. Süreç belirsiz. 5-6 ay beklememiz gibi bir durum var. Rüyamda eğitimimin bitmiş olarak göreve başladığımı gördüm. Şu anda da bir sigorta şirketinde çalışıyorum. Acaba ne anlamı olabilir? Teşekkürler.

 6. Merhaba. Rüyamda şuan çalıştığım işte (değişiklik olabilir bir kaç aya iş yerimde) çalışıyorum. Fakat başka bir yere iş görüşmesine gidiyorum. İstanbul içi uzak bir yer, metrobüs köprüsü, geçit son anda kapanıyor. Mecburen otobüse biniyorum, yol uzuyor. Sanki Okul gibi resmi bir yerdi ama emin değilim. İş görüşmem olumsuz sonuçlanıyor. Yorumlayabilir misiniz lütfen?

 7. Ben emekliyim. İş yapmıyorum. Rüyamda işyerimde çalışıyorum. Tanıdık birine işyerimi satıyorum. Onun bu parayı ödeyemeyeceğini düşünmeye başlıyorum ve uyanıyorum.

 8. Rüyamda ekmek dükkanı açıyorum ama orda başka dükkanlarında olduğunu, ekmek sattığını duyuyorum.

 9. Selam. Rüyamda çalıştığım işyeri, patron “Artık bu işi yapmayacağım, işyerini kapacağız” diyor. Ben de nasıl ederim, ne yaparım diye kara kara düşünüyorum. Ne anlama gelir acaba? Baktım ama bulamadım. Yardımcı olur musunuz lütfen?

 10. Rüyamda çalıştığım iş yerinin kıyafetleri değişiyordu. Siyah beyaz iken saks mavisi alt üst, pantolon ceket oluyordu. Ben de izinden dönmüşüm. Bana da almışlardı ve üzerime tam oluyordu. Acaba ne demektir?

 11. Ben mobilya imalatçısıyım. Rüyamda bir müşterimin teklif verdiğim büyük bir işin olumlu sonuçlandığını ve hemen ölçüleri almaya gelmemi istediğini gördüm. Bu iş gerçek hayatta da var. Teklif verdim ve bekliyorum. Acaba yorumu nasıldır? İlginize şimdiden teşekkürler.

 12. Rüyamda çalıştığım şubeden başka bir şubeye atandığımı bana aynı iş yerinde çalıştığım bir arkadaş söylüyor. Cevabınızı bekliyorum.

 13. Rüyamda kpss ile Sinop’a atamam oluyor. Şu anda devlette çalışıyorum. Rüyamda kararsız kalıyorum ne yapsam acaba diye gitsem mi, gitmesem mi diye. Nedir sizce bunun alameti acaba?

 14. Abimle gerçekte aynı şirkette çalışmaktayız. Rüyamda, iş yerinde abimin yükseldiğini iyi bir yere geldiğini gördüm. Bunu yorumlar mısınız?

 15. Selamlar saygılar, ben daha önce çalıştığım bir yere gidiyorum orada arkadaşları görüyorum, oraya da tekrar girmek istiyordum.

 16. Rüyamda okul yöneticisinin ardında dolaşıyordum ama o kişinin gözü sürekli üzerimde idi. Ne demektir, yorumlar mısınız? Teşekkürler.

 17. Ben müftülükte hizmetliyim daha yeni girdim gireli 7 ay oldu ve bugün rüyamda işte paspas elimdeydi ve sonra bir hoca geldi bana “Gel, seni bizim oraya alalım, kaymakamlığa” dedi. Ben de “Yok, ben burada iyiyim” dedim ve sonra uyandım. Rüyanın anlamı nedir?

 18. Ben şuan işsizim ve rüyamda eski işimi gördüm ve çalışıyordum. Patronumu gördüm bu ne demek oluyor?

 19. Rüyamda meslek için is görüşmesine gidiyormuşum ve bırtane kız gelip ben konuşacağıma o kendini anlatıyor beni almıyorlar. Ayrıca da bugün gerçekten is görüşmem var. Açıklarsanız çok memnun olurum.

 20. Rüyada oğlumun yerinin bir şehirde ayrıldığı söylendi. Bununla ilgili dönerseniz sevinirim.

 21. Çalıştığım yerde şu an Müdür olarak görev yapmaya başladım ama rüyamda çalıştığım iş yerinde daha önce bana müdürlük yapan kişi tekrar müdür olarak atandığını gördüm .Bunu nasıl yorumlarsınız?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir