Rüyada İp Görmek

Rüyada ip almak veya ip görmek, hayatınızın bundan sonra intizam içinde ve varlıklı geçeceğine delalet eder.

Rüyada iple bir şey bağladığınızı veya ipi yumak haline getirdiğinizi görmek, gelecek için yaptığınız projeleri başarı ile uygulayacağınıza işarettir.

Rüyada bir ipliği makaradan çözdüğünü veya bir yumak ipliği açıp dağıttığını görmek, hakkında mahkemede süren bir davası varsa, kendi menfaatine olarak çözüleceğine; bir makaraya iplik sardığını veya bir ipliği yumak haline getirdiğini görmesi ise, bu rüyanın aksi ile yorumlanır.

Rüyada bir kadının iplik eğirdiğini görmek, ev halkının kendisi hakkında saygılı olduklarına; eğirdiği ipliği yumak haline getirdiğini görmek, evde birlik ve beraberlik olduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ip görmek, ahd ve misaktır. Gökten sarkıtılan ip, Kur’an’dır. İp görmek, izzet ve mevkidir, ipler hiledir, sihre de işaret eder. İp, dindir. Bundan dolayı bir ipe tutunduğunu gören, Allah’ın ipi olan hak dine yapışmış kimsedir. İp büktüğünü gören kimse yolculuğa çıkar. İp büküp birisinin boynuna atsa evlenmeye işaret eder. İpi kendisi için büktüğünü görse, yolculukla beraber bir vilayete vali olur.

Rüyada sakalını yolup iplik yaptığını gören kimse yalan yere şahitlik yaparak rüşvet alır.

Bazı tabircilere, rüyasında ip gören yolculuk yapar dediler. Eğer ip boynunda, omuzunda, arkasında yahut belinde olursa; nikah, belge, adak, borç, ortaklık veya emanet sebebiyle üzerine yapılacak bir sözleşmeye işaret eder. Bazen de rüyada ip burmak görmek işlere, şirkete ve nikah için son derece ısrar etmeye işarettir.

İp

“Rüyada İp Görmek” üzerine 10 yorum

  1. Öncelikle iyi günler, rüyamda ağzımın içinden midemden doğru ip cıkartıyodum ama cok fazla ip urgan gibi. Ne anlama geliyor, yardımcı olur musunuz?

    1. Avni merhaba, Rüyada midenizden ip çıkardığınızı görmek söylemeye niyetlendiğiniz ama bir türlü söyleyemediğiniz bir çok şeyi hiç çekinmeden söyleyeceğiniz bir zamana geldiğinize işaret eder. İpin urgan şeklinde kalın olması da bu söyleyeceğiniz sözlerin etrafınızdaki bir çok kişiyi etkileyeceğinin ve bağlayacağının işaretidir.

  2. Rüyamda bekarken oturduğum evin bahçesindeyim. Giriş kapısındaki vestiyerin üzerinde iki tane tabut var. Biri büyük tabut, biri de çocuk tabutu. Çocuk tabutu tam düşerken ben havada yakalıyorum. Ama ölüler kim bilmiyorum. Sonra tanımadığım adamlar benden tabutları bağlamak için ip istiyorlar. Ben de top halinde sarılı koli ipi veriyorum onlara. Bu arada ip turuncu renkti. Yorumlayabilirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  3. Burnumdan uzun ve mavi renkte rafya (ip) çıktığını gördüm. Yorumunu yaparsanız sevinirim.

  4. Rüyamda bir kalın ip ile yani sicim ile bir yüksek binanın dışından iple aşağı yere indim, bu ne anlama gelir? Rüyayı sabah saatlerinde gördüm, cevaplarsanız sevinirim, iyi günler dilerim.

  5. Evimizin her yeri yerler küçük küçük iplikler dağılmıştı. Bende onları babamla birlikte  süpürmeye silmeye çalışıyordum. Temizle temizle bitmiyordu. Her yerden küçük küçük siyah iplikler çıkıyordu. Acaba anlamı ne olabilir?

  6. Rüyada sağ üst azı dişimin ortasından yorgan ipi kalınlığında pamuk ipi çekiyorum. Dişimde delik var. delikten ipin ucu sarkmış. Ben çekiyorum. ipin uzunluğu yaklaşık 30 cm. falan . dişimin içi oyuk ve karışıp küçük yumak olmuş olan ipin tamamı gelmiyor. ipi çektiğim dişimdeki delik küçük olduğu için çektikçe zorluyor ve takılıp gelmiyor. yumak takılıp gelmiyor. zorluyorum. çıkaramıyorum. dişimde hafif sızı hissediyorum. yorumlar mısınız? teşekkür ederim.

  7. Rüyamda öğürdükçe boğazımı zorlayarak sigara paketi büyüklüğünde et parçaları ağzımdan çıkıyor. Her çıkarışta rahatlıyorum. Bu 3-4 kez tekrar ediyor. Yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir