Rüyada Hüthüt Görmek

Ayrıca bkz: Puhu Kuşu, Çulluk Kuşu, Tarla kuşu

Rüyada hüthüt görmek, dünyanın halini ve halkın sırrını bilen alim fakat, kötü isim yapmış biri ile tabir olunur. 

Kirmani diyor ki: Rüyada hüthüt görmek hayır sahibi bir erkek veya zeki bir elçi ile tabir olunur. Rüyada kendisi ile bir hüthütün konuştuğunu gören, hayra erişir. Bir hüthütü öldürdüğünü gören, alimlere fenalık eder. 

Rüyasında bir hüthüt bulduğunu gören, uzak bir yerden doğru bir haber alır. Bir hüthütü olduğunu gören, bir devlet büyüğü ile tanışır, dostluk kurar veya bir bilim adamı ile arkadaş olur. Bir dişi hüthüt bulduğunu gören, bekarsa evlenir; evli ise bir kızı olur.  Rüyada görülen hüthütün eti ve tüyü mala işarettir. 

Cafer-i Sadik (R.A.) hüthüt rüyasını dört şekilde tabir ediyor: Uzaktan haber, yükselme, zafer ve anlayış. Bir başka rivayete göre de: Rüyada hüthüt kuşunu görmek, sağlam bir binayı yıkmaya işarettir. Bazen hüthütü görmek, devletlerin sadakatli bir elçisine veya casusa yahut çok tartışan bir kimseye işaret eder. Bazen hüthüt kuşunu görmek, sıkıntı ve azaptan kurtulmaya, bazen de Allah (C.C.) ve onun emrettiği dini emirler ve namaz gibi şeyleri bilmeye işaret eder. Susuz kalan bir kimse rüyada hüthütü görürse, su bulur. 

Rüyada hüthüt kuşunu gören kimse, şeref ve mala kavuşur. Bazı tabirciler, rüyada hüthüt kuşunu gören kimseye bir misafir gelir, dediler. Bazen de hüthüt kuşunu görmek, korku içinde bulunan kimse için emniyete tabir edilir. 

Bir kimse rüyada bir hüthüt kuşuna rastladığını veya hüthütün kendi yanında durduğunu görürse, uzak bir şehirden o kimseye gelecek bir habere işaret eder. Rüyada hüthüt kuşunu kestiğini veya hüthütü herhangi bir şekilde kahrettiğini gören kimse, yukarıda vasıfları anlatılan bir kimseye galip gelir. 

Rüyada hüthüt kuşunun et veya kanadına kavuştuğunu gören kimseye, mezkur tabirde geçen kuşun durumu gibi olan bir adam tarafından mal ve hayır gelir.

Hüthüt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir