Rüyada Hilal Görmek

Bakınız; Ay

Rüyada görülen hilal, onu gören kimse için erkek ve iyi bir çocuğa veya ona yöneltilecek bir memuriyete yahut ticaretinde göreceği kâr ve faydaya işaret eder. Bir kimse rüyada bir yerde toplanmış birtakım hilalleri görse, o kimsenin hac vazifesini yapacağına tabir edilir. 

Rüyada hilali kırmızı görmek, rüyayı gören kimsenin hanımı, henüz hilkati tamamlanmayan çocuğunu düşürmesine işaret eder. Rüyada hilalin yere düşmesi, doğacak bir çocuğa işaret eder. 

Rüyada hilale birtakım insanların baktığı halde göremediklerini yalnız kendisinin gördüğünü gören kimse, ölür. Bazen o kimse, her türlü kötü ve çirkin harekette bulunur. Bir kimse rüyada ayı zaman ve vaktinin dışında hilal şeklinde görse, kendisinde ferahlık ve sevinçlik bulunan bir habere, kayıp bir kimsenin gelmesine veya mal elde etmeye tabir edilir. 

Rüyada hilalin doğu, kuzey veya kıble gibi başka yerden doğması, kötü şeylere; çabucak kaybolursa bu kötülüklerin sona ermesine işaret eder. Hilali görmek düşmana galip gelmeye, bazı tabirciler de, vadeli şeylerin zamanının geldiğine işaret eder, dediler. 

Rüyada hilali görmek, intikam ve öç almak isteyen kimseye işaret eder. Bazen de hilali görmek, müddetlerin sona ermesine, alacaklıların alacağını istemesine, borçlunun da borcunu vermek için alacaklıyı aramasına tabir edilir. Bazen de hilali görmek, hac aylarında veya günlerinde gören kimse için, hacca gitmeye işaret eder.

Hilal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir