Rüyada Hazreti Ali (r.a) Görmek

Rüyada Hazreti Ali’yi görmek çok iyi bir rüya olarak yorumlanir. Onu görmek müjde haberidir. Hz. Ali efendimizi görmek, düsmanlara galip gelmeye, dinde kuvvete ve cömertlige isaret eder. Bu rüyayi alim birisi görürse ilminin artmasina da isaret eder. Rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi görmek, düsmanlara galip gelmeye isaret eder. Rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi gören kimse, ilim, bol rizik, secaat ve takva sahibi olur. Hz. Ali (R.A.)’nin diri oldugunu gören kimseye, halk tarafindan hased edilir. Emirleri yerine getirilir ve sünneti seniyyeye ittiba eder.Bir kimse rüyada, Hz.Ali (R.A.)’yi yasli ve silahli oldugunu görse, rüya sahibi büyük bir rütbeye erisir. Hz.Ali (R.A.)’yi otuz yasim geçmis bir vaziyette gören kimsenin, isi saglam olur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi Müslümanlarin bulundugu bir sehirde üniformasiyla görse, o sehrin halki arasinda kiliç veya sözle bir fitne düser. Rüyada Hz.Ali (R.A.)’yi, ellerinin boyali oldugunu gören kimsenin evladi kendisine yardimda bulunur. Hz. Ali (R.A.)’nin savastigini gören kimse, evladina yardimda bulunur. Bir kimse rüyada Hz.Ali (R.A.)’nin bir yerde oldugunu görse, orada fitne çikar.

Hazreti Ali (r.a) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Hazreti Ali (r.a) Görmek” üzerine 7 yorum

  1. Rüyamda büyük bir evde yemek veriliyor. Annem camiye gitmek istiyor, yol tarifi alıyor. Yemek verilen büyük evde sevdiğim insanın yatağını topluyorum. Fakat çarşafında Hz. Ali’nin resmi var ve çarşaf üçgen şeklinde, çarşafı camdan çırpıyorum. Birde yataktan bir çift siyah çorap çıkıyor, çorapların biri delik. Sorum şudur. Bu rüyadan çok etkilendim, sabaha doğru gördüm. Yorumunuzu bekliyorum.

  2. Es selamünaleyküm. Ben geçenlerde şöyle bir rüya gördüm. Ben mahşer kapısından tek başıma içeri giriyorum, her yer kap karanlık. Şiddetli bir korkaklık var üzerimde. İlk geçişte yılan uzanmış üzerinden geçmem gerek sonra karşıdan bir adam kızıyla beraber geçti üzerinden sonra cesaret bulup ben de geçtim. Sonra ilerledim, yine yılan ama bu yılanın kafası ejderha kadardı, uzanmış bir şekilde yere bakıyordu. Bunu da geçtim sonra son bir yılan, siyahtı, çok büyük, üzerime atladı. Sonra yılan üzerimde olduğu halde koşmaya başladım. Bir çıkış kapısı görüp, çıkışa doğru yılanın dili kuyruğundan sarkıyordu sonra onu bir çektim. Kanlar aktı ama kan sadece kollarıma geldi. Sonra ben koşa koşa Hz. Ali’yi arıyorum. Peygamber efendimiz de hayattaydı ama ben sadece “Hz. Ali” diyordum. Ve aramalarıma rağmen Hz. Ali’yi hastanede bulduk, personel kıyafetiyle, sakalı yoktu, takkesi vardı ve kollarımdaki kanı kendisinin elindeki bıçakla yani bıçağın keskin olmayan tarafıyla kazımaya başladı. Hocam birde orada hacı amcalar vardı. Bana bulmama yardım etti. Çok korktum. Hocam bu neye işarettir? ALLAH rızası için söyleyin. Birde bana o kişinin Hz. Ali olmadığını söylediler. Yakınımdaki sofi çünkü sakalı olmadığı için. Selametle 🙂

  3. Selamlar. Rüyamda komşumuz ve kızıyla eve doğru yürüyoruz. Evin önüne gelince, ben gökyüzünü bakıyorum. Her yer yıldız ve yıldızların içinde 2 pencere var. Komşumun kızına söylüyorum. Pencereler bir anda 2 tane Kâbe oluyor ve aşağı doğru süzülüyor. Bir anda gökyüzünde Hz. Ali ve Ebubekir’in resmini görüyorum. Bir ses “Allah’ın 3 halifesi” diyor. Dizlerimin üzerine çöküp “Allah’ım sen nelere kadirsin. Benim günahlarımı affet” diyorum. O sırada yıldızlar bize doğru düşüyor, önümüzde patlayıp ışık saçıyor ve biranda etrafımız küçük mavi renkli oyuncak atlarla doluyor. Hemen topluyorum ve arkadaşımın kızına da diyorum ki “Topla. Yağmur çok seviyor, ona götürelim” diyorum. (Yağmur benim 5 yaşındaki kızım) ve bu şekilde uyandım.

  4. Rüyamda yazılı bir şekilde HZ. Ali’nin ismini gördüm daha sonra da namaz kıldım. Yorumunuzu bekliyorum.

  5. Rüyamda Hz. Muhammed (sav)'in nurunu ve yanında Hz. Ali’nin nurunu gördüm. Hz. Ali’nin elinde kılıcı ve atının üstündeydi. Daha sonra gitti. Peygamberimiz ’in yüzüne bakarken ağlamaya başladım ve ağlayarak uyandım hayırlar olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir