Rüyada Han Görmek

Otel, motel, kervansaray ve han gibi konaklama yerleri dünyadır. Çünkü dünya evi de bir çeşit yolculuk evidir. Geçici mesken amacıyla yapılan her çeşit bina yolculuğu; geçici hevese, mal/mülkten bıkılacağına yorulur.  

Rüyada han görmek, zahmet ve meşakkatten sonra rahatta ermeye; geçimsizlikten sonra barışmaya ve iyi geçinmeye; verilen sözlerin tutulmayacağına delalet eder. Sevilen kişiler tarafından kandırılmaya, ihanete uğramaya ve hakkınızın yeneceğine işaret eder.

  • Ayrıca bakınız:

Rüyada han (otel) görmek; rüyada karşılaşılan olaylara göre iyi veya fena anlamlar kazanır. 

Rüyada hana girmek; iş, kısmet, değişiklik, haber, yol olarak yorumlanır. Hana girmek, hayırlı iş sahibi olacağınıza ve iş yerinde çok sevileceğiniz anlamına gelir.

Rüyada eski bir handa kalmak, eskiden kalma bir handa misafir olarak kaldığınızı görmek, hancı ile konuşmak; bir iş gezisine çıkacağınıza, bu gezide hayırlı insanlarla tanışacağınıza işarettir. Zengin bir kimse ile karşılaşıp, ondan oldukça önemli faydalar elde edeceğinize delalet eder.

  • Ayrıca bakınız:

Rüyada hancı görmek; yeni bir işe ve iş amirinin nasıl bir olacağına dair hususlara delalettir.

Bazı yorumculara göre rüyada tanımadığı bir han görmek, gören kişi hasta ise hastalığında yeni gelişmeler olacağına işaret eder. Yolculuk etmeyi düşünüyorsa, gideceği yerde mutlu haberler alacak. 

Abdulgani Nablusi’ye göre rüyada han görmek; zahmetten rahata, yalnızlıktan çokluğa ve yeni insanlarla dost olmaya delalet eder.

Rüyasında yolcuların misafir olduğu hanların birinde olduğunu görmek; iyi şeylere yorulmaz, kötü haberlerin alınacağına yorulur. Bazılarına göre ise bu rüya sahibinin kederi varsa geçer, feraha çıkar; bekar biri ise hayırlı bir kısmeti çıkar ve evlenir, rahata kavuşur. 

Rüyada ticari han görmek; ev, hayvan, araba veya yeni elbise sahibi olacağına yorulur. Yol üzerinde han görmek, gören kimsenin üzüntü ve keder yaşayacağına delalet eder.

HAN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir