Rüyada Han Görmek

Otel, motel, kervansaray ve han gibi konaklama yerleri dünyadır; çünkü dünya evi de bir çeşit yolculuk evidir.

Geçici mesken amacıyla yapılan her çeşit bina yolculuk, geçisi heves ve alakalara, Han,otel ve benzeri yerler zahmet ve meşakkatten sonra rahatta ermeye, geçimsizlikten sonra barışmaya ve iyi geçinmeye, Hancı sözünden caymaya, ihanet etmeye garip halli kimselere delalet eder.

İş, kısmet, değişiklik, haber, yol olarak yorumlanır. Hana girmek, hayırlı iş sahibi olmak demektir.

Rüyanızda eskiden kalma bir handa misafir olarak kaldiğinizi görmek, hanci ile konusmak, bir is gezisine çıkacağınıza, han unvanı olan eski derebeylerinden birini görmek ise, büyük ve zengin bir kimse ile karsilasip, ondan oldukça önemli faydalar elde edeceğinize delalet eder.

Bazilarina göre : rüyasinda tanimadigi bir han gören, hasta ise vefat eder. Yolculuk etmeyi düşünüyorsa, yapar. Handan çıkıp hayvana bindiğini gören hasta ise ölür.

Bazi yorumcular, han görmeyi alti şeyle kıyaslarlar Fahise bir kadin, zarar, selamet, hayırlı olmayan bir ise girmek, rahatlik, itibarsızlık.

Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyada han görmek, zahmetten rahata, yalnizliktan çokluga, insanlarla dost olmaya delalet eder.

Rüyasinda yolcularin ve kervanlarin misafir olmasina mahsus olan hanlardan birinde bulunduğunu görmek iyi değildir.

Bazilarina göre ise, bu rüya sahibinin kederi varsa geçer, feraha kavu-sur, yalniz ise evlenir, rahata kavusur. Ticaret için yapılmış hani rüyada görmek, ev, hayvan, binek yahut yer ve elbiseden icar olunan seylere işaret eder. Hasta kimse yolcularin kaldıkları hanlara indiğini görse, ölür. Bazen de, yol üzerindeki hani gören kimsenin üzüntü ve kederi gider.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir