Rüyada Engel Görmek

Rüyada duvar, kapı, set, uçurum veya yüksek bir yer gibi engellerin aşılması veya oldukça güç olan engelleri görmek; onun en büyük emel ve maksadına erişmesi demektir ki, birçok zorluklara uğrayıp en sonunda başarı kazanacağına işarettir.

Ayrıca bkz: Engel Olmak, Yasak

Rüyada bir engelin aşılması, kişinin en büyük amacına muradına ermesi demektir. Tüm sorunlara karşı en sonunda başarılı olacağına yorumlanır.

Rüyada size birisinin bir iş hususunda engel olduğunu görmek, bir dostunuzun size yardıma hazır olduğuna; bir uçurum kenarında gezmenize engel olan birini görmek, bir tehlike ile karşı karşıya olduğunuza ve bu hususta bir tanıdığınızın sizi o tehlikeden kurtaracağına delalet eder. Rüyada görülen engellerin gerçek hayatla ilgisi vardır. Engelin şekline göre yorumlanmalıdır.

Rüyada hendek, nehir, duvar, kapı ve benzeri geçilmesi ancak bir araçla mümkün olan bir şeyle karşılaştığınızı görmek, maksadınızın elde edilmesi için mutlaka onu aşmak isteğinize delalet eder. Bu engellerden birini aştığınızı görmek o maksada ulaşacağınıza işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada duvar, set, uçurum ya da yüksek bir yer gibi aşılması güç olan engelleri görmek, rüya sahibinin birçok zorluklardan sonra maksadına kavuşacağına işarettir.

Engel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir