Rüyada Eldiven Görmek

Rüyada eldiven giydiğini görmek şahsın seçkin birtakım şahsiyetlerin çevrelerinde daima mümtaz bir yer işgal edeceğine işarettir.

Rüyada yeni bir eldiveni ilk defa giymek, o şahsın ücreti hayli yüksek yeni bir işin başına getirileceğine alamettir. Rüyada yırtık veya kirli eldiven görmek, pek hayra alamet sayılmaz ve yine rüyada başkasına ait eldivenleri almak, yerde bulmak veya eldiveni yanlış ele giymek de iyiye alamet değildir.

Rüyada eldiven giydiğini gören kişi kendine seçkin ortamlarda yer bulur demektir. Rüyada yeni bir eldiveni ilk defa giymek, maaşı yüksek bir işin yöneticisi olacağını bildirir. Yırtık veya kirli eldiven görmek, pek iyiye yorulmaz. Başkasına ait eldivenleri almak da pek hayırlı değildir. Eldiveninizi kaybettiğinizi görürseniz, sevdikleriniz sizi terk edecek demektir. Yeni eldivenler, zor günlerden sonra feraha kavuşmak.demektir.

Rüyada yeni eldivenler görülmesi, sıkıntılı günlerden sonra işde başarılı olacağınız anlamına gelir. Eski eldivenler ihanete uğrayacağınızın işaretidir. Sıkıntıdır. Ama rengine ve temizliğine göre iyiye de yorulabilir.

Rüyada eldiven yenilikle yorumlanır. Rüyasında eldiven giydiğini gören, yeni kişilerle tanışır ve yeni arkadaşlar edinir.

Rüyada eldivenini elinden çıkarıp cebine koyduğunu görmek, bir an için üzüntüsünü bir tarafa bırakarak eğlenmek istediğine işarettir.

Rüyada eldiveninin tekini kaybettiğini görmek, eşiyle arasında küçük bir kavganın olacağına; ikisini birden kaybettiğini görmek, eşinden veya arkadaşlarından ayrılacağına delalet eder.

Nablusi’ye göre: Rüyada eldiven görmek sır saklamaya yorumlanır. Rüyada eldiven giydiğini görmek, bir sırrı sakladığınıza; eldiveni çıkarmak size söylenen bir sırrı açıkladığınıa işarettir.

Rüyada eldivenli bir eli sıktığını görmek, başkasının bir derdini dinleyip ona çare aradığınıza; sizin eldivenli elinizi sıkan bir kişiyi görmek, bu rüyanin aksine delalet eder.

Rüyada bir dükkandan bir çift eldiven satın aldığını görmek, kötü bir durumla karşılaştığınıza işaret eder. Yolda bir tek eldiven bulduğunuzu görmek, bir şahitlik için mahkemeye çağrılacağınıza delalettir.

Rüyada eldiveninizi kaybettiğinizi görmek, bir davanız varsa kazanacağınıza veya bataktaki bir malınızı kurtaracağınıza delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada eldiven giymek mümtaz şahsiyetler arasında mühim bir yer edineceğine işarettir.

Eldiveninizi kaybettiğinizi görürseniz, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz. Yeni eldivenler, sıkıntılı günlerden sonra huzura kavuşacağınız anlamındadır.

Ayrıca bkz: Rüyada Atkı Görmek

Eldiven

“Rüyada Eldiven Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Hayırdır inşallah. Rüyamda müdürüm bana siyah eldiven hediye etmek istedi. Ben kabul etmedim. Nasıl yorumlasam bilemedim. Biraz yorumlarsınız, bilginize göre, sevinirim.

  2. Rüyada elimde bir çift eldiven vardı gri renkte sonra bir camiye varıyorum geçerken caminin önünde bir kilise çanı da gördüm caminin kapısı açtım beyaz bir elbiseli adam vardı gözleri mavi saçları ak beyaz şölen Arapların giydiği bir beyaz uzun etekli elbise vardı adam bana içerde bir dini olay yapıldığını söyledi kapalıyız dedi bende içeri girdim ama niyetimde o eldivenleri camiye bırakıp sevabına biri alır giyer diye girdim niyet oydu sonra namaza oturan bir adam vardı elinde eldiven vardı ve ona dedim seninkiler eski al sana yeni eldiven vereyim dedim sonra rüya bir anda değişmeye başladı eldiveni verdiğim adam futbolcuymuş ve sen futbolcuymuşsun bak eldivenler kalın senin işini görürü dedim ne kadar dedimse almadı şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir