Rüyada Akciğer Görmek

Rüyada görülen akciğer, ruhun bir yansıması demektir. Bu sebeple bir kimse rüyada kendi akciğerinin kötü koktuğunu görürse, artık o kimsenin ömrünün sonu gelmiş demektir.

Bazen de rüyada akciğer görmek, sevinç ve mutluluk dolu bir ömre işarettir. Bazı tabirciler de akciğeri gazap ve kadın ile tabir etmişlerdir. 

Ayrıca bkz: Ciğer 

Rüyada akciğer yediğini görmek, eğer kişinin yediği ciğer pişmiş ve eti yenilir bir hayvana aitse sevince, eline geçecek güzel bir armağana delalet eder. Yine rüyada görülen akciğerin sağlamlığı, uzun ömre; onun sakatlığı da kısa ömre işarettir.

Rüyada akciğeri çiğ olarak yediğini görmek, haram mala; kişinin göğsünü yarıp akciğerini çıkarması, kendi rızasıyla huzursuzluğa ve iç sıkıntısına; akciğerin iki tane olduğunu görmek huzurun artmasına ve ferahlamaya delalettir.

Rüyasında kendisine akciğer verildiğini gören bir kişi, eğer akciğeri vereni tanıyorsa, ondan sevineceği bir haber alır ve menfaat görür; eğer tanımıyorsa, bilmediği birinden kendisine sevineceği bir iyilik gelir. Rüyada taze akciğer görmek bir kadının varlığı ile tabir edilir.

Akciğer

“Rüyada Akciğer Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda öksürdüğüm zaman vücudumda ki bazı organların koparak ağzımdan dışarı çıktığını görüyorum. Fakat herhangi bir ağrı hissetmiyorum. Sonunda ölüm de gerçekleşmiyor. Konuyla ilgili bilgisi olanlar yorum yapabilirler mi? Gerekli araştırmayı yaptım fakat yetersiz bilgi mevcut. Şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir