Rüyada Ecel Görmek

Ayrıca bakınız; rüyada ölüm görmek.

Rüyada kişinin kendi ecelini görmesi kişinin ömrü uzun olacak ve yaşamı anlam kazanacak şeklinde yorumlanır.

Ecelin geldiğini ve ölümü seçtiğinizi görmenin rüya tabiri sıkıntılı bir dönemden geçtiğiniz ancak kendinizi bilerek ve olanları olduğu gibi kabullenerek bunların üstesinden geleceksiniz şeklindedir.

Rüyada ölüm meleği hakkında konuştuğunuzu gördüyseniz ve kimin eceli hakkında konuşulduğunu anlamadıysanız yakınlarınızdan ömrünün kısa olmasını beklediğiniz birinin ömrünün uzayacağı şeklide rüya yorumu yapılır.

Rüyada ecelinizin tarihini gördüyseniz ölümle ilgili düşünce ve korkularınızın bu sıralar yoğunlaştığına işaret eder.

Rüyada yaşlı birine ecelin geldiğinin görünmesi o kişinin ecelinin yakın olduğunun bir işareti olabilir ancak bu kişi anneniz babanız gibi çok yakın biri ise onların ölümünden endişe düşündüğünüzün bir tür suçluluk duygusu ile onlara zaman ayırmadığınız göstergesidir. Hayattayken sevdiklerinize daha fazla zaman ayırmanızda fayda vardır.

Ecel kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Ecel Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda ecel adında bir köpek gördüm ve bana saldırıp kolumu ısırdı. Hemen uyandım ve kolum gerçekten ısırılmış gibi acıyordu. Tabiri ne olabilir acaba?

  2. Rüyamda kendi ölümümü gördüm, aslında ölmüşüm ama gelip beni ecel alsın diyorum anneme arkamdan okuması gereken duaları söylüyorum. Bunun üzerine annem korkuyorsan gelip seni dayın alsın diyor ki dayım 4 sene önce vefat etti. Dayım gelip omzuma dokunup “hadi gidelim” derken uyandım. Tabiri nedir? Yorumunuz için şimdiden teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir