Rüyada Defnedilmek Görmek

Ayrıca bkz: Kabir Görmek, Defin Görmek

Bir kimse rüyada ölerek defnedildiğini görürse, uzak bir yolculuğa çıkar ve orada mala nail olmaktan mahrum olur. Ölmeksizin sağ olarak kabre defnedildiğini gören kimse, onu defneden kimseyi tanımıyorsa, o adam rüyayı gören hakkında zulmünü açığa vurur. Yahut onun hakkında kötü söz söyler ya da onu hapseder. Eğer kabre girdikten sonra öldüğünü görürse, kendisine yapılan o zulümden dolayı ölür. Eğer ölmezse, zikredilen zulüm ve kederlerden yahut hapisten kurtulur. 

Rüyada bir kimse kendisinin bir kabre atıldığını görürse, o kimse rüya sahibini tehlikeye veya sonu tehlikeli bir şeye atar. Bir kimse kabrin lahdine konulduğunu gören, bir eve sahip olur. Eğer üzerine de toprak döküldüğünü görürse, o toprak miktarınca mala işarettir. 

Bazı tabirciler, bir kimse rüyada defnolursa onun dini yalan olur, ancak defnedildikten sonra kabrinden çıkarılırsa rüyanın kötülüğe işareti yoktur, dediler. Eğer üzerine toprak saçıldığını görürse, o kimsenin tövbeden ümitsiz ve mahrum olduğuna işarettir. 

Rüyada insanın ölmediği halde kendisinin defnedildiğini görmesi, bütün insanlar için iyi değildir. Bir kimsenin rüyada güneş doğduktan, yahut öğleden ya da güneş battıktan sonra defnolunması, kötülükle emredip iyilikten sakındırmaya işarettir. 

Rüyada sağ olan adamın sağ adamı defnetmesi hiledir. Bazen de bu rüya, defnedilenin fakirlikten zenginliğine, bekarlıktan evlenmesine, geçimsizlikten sonra ünsiyet ve ülfetine işarettir. 

Rüyada ölünün diri kimseyi defnetmesi, bulunduğu durumda borca girmesine işarettir. Ölünün ikinci defa defnedilmesi, haddini aşan kusurlarının affedilmesine işarettir. Ölünün ölüyü defnetmesi, akrabalar arasında samimiyet ve dostluğun birleşmesine işarettir. Bazen de defin, hapis, hastalık, evlenme, emanet yahut rehin ile tabir edilir. 

Bir kimse rüyada öldüğünü yahut defnedildiğini görürse, o kimsenin tevbe etmeden ölümü vuku bulur. Kendisini kabirden çıktığını görürse, o kimse tevbe ve istiğfar eder. Bazıları da, defin evliliğe işaret eder, dediler. Ölmeksizin kendisinin defnedildiğini gören kimse hapsedilir ve sıkıştırılır.

Defnedilmek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir