Rüyada Dalak Görmek

Sağlam ve normal dalak sevince ve güvenle korunan mala, büyük dalak olduğundan büyük görünen kuruntu ehli birine, Dalak ağrısı dünyalığı kötüye kullanmaya ve ev halkının hakkını yemeye delalet eder.

Rüyada dalak görmek sıkı çalışma ve mücadelelerden sonra şansınızın yüzünüze güleceğinin simgesidir.

Dalak rüyada mal ile tabir olunur. Bir rivayete göre de din, saglik ve kuvvettir. Dalakta iyi kötü olarak görülen her şey bu üç şeye kıyaslanarak yorumlanmalidir.

Cafer-i Sadik’a göre; kendisinde dalak oldugunu görmek, eline mal geçeceğine delalet eder. Dalağını çıkarıp attığını görmek, malini bol, bol harcadigina, yahut dininde kendi eliyle fesada gittigine, iki dalagi oldugunu görmek, malinin iki kat arttigina isarettir. Herhangi bir hayvanin dalagini görmek yine mal ile tabir olunur. Eger gördüğü hayvanin eti yenilir cinsten ise helal mala, de-gilse haram mala isarettir. Rüyada dalağını sağlam ve emniyette görmek, malinin da muhafazali bir yerde saklandığına delalet eder. Dalaginin büyük ve sismis oldugunu görmek, muradinin olmayacagina veya hasta olacagina, dalağının agridigini görmek, kendisinin veya ev halkından birinin malinin elinden çıkacağına delalet eder.

Ibn-i Sirin’e göre ; dalak görmek mahzen veya depo ile yorumlanir. Rüyasında dalağının agridigini görmek, malinin tehlikede olduğuna veya deposuna bir hirsiz girmesi ihtimaline, dalaginin disari firladigini görmek, çalıştırdığı adamlarin kendisine ihanet edeceklerine, dalaginin ameliyatla alindigini görmek mallarinin emin ellerde olduguna delalet eder. Bir baska rivayete görede: Rüyada dalaginin saglam oldugunu gören kimsenin, mal koydugu amban saglam olur ve sevince erer. Dalaginin büyük oldugunu gören kimsenin, kötü bir arzusu olduğuna ve o kimsenin durumunun degistigine işaret eder yahut kuruntu hastaligina yakalanir. Dalağının agridigini gören kimse, aile ve kendisinin geçim kaynağını kötüye kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir