Rüyada Çardak Görmek

Ayrıca bkz: Çadır Görmek, Otağ Görmek

Rüyada çardak görmek çardak – özellikle asma çardağı olursa- hizmette kusur etmeyen, zengin ve güzel kadınla tabir edilir. Çardak bekar için evlenmeye, evli için çocuğa, yoksul için zenginliğe, bir şeyden korkan için bundan kurtulmaya delalet eder.

Rüyada çardak görmek ne anlama gelir kişinin güvende olacağına ve korunacağına işaret eder. Çardağın çökmesi ve yıkılması iyi sayılmaz.

Rüyada çardak görmek ne demek yeni bir yuva ile yorumlanır. Rüyasında bir çardakta oturduğunu görmek, kafasında bazı planlar yaparak ev sahibi olması veya bir iş kurarak para kazanması için yapması gereken bir şeyi düşündüğüne; kendisinin bir yeni çardak kurmaya çalıştığını görmek, ev sahibi olacağına; çardakta kahve, çay gibi bir şey içtiğini ve istirahat ettiğini görmek, yakında arzularına kavuşacağına işarettir. 

Bir başka rivayete göre de: Rüyada çardak görmek tabiri korkudan emin olmaya işarettir. Rüyayı gören bekarsa, evlenir. Evli ise çocuğu olur. Çardak, önder ve dindar güzel bir kadına işarettir. Eğer çardağı uzaktan görmüşse, yükseklik, sevinç ve ululuga işarettir. 

Rüyada görülen çardak çamur ve topraktan yapılmışsa, sevinç içinde yükseklik ve dindir. İki veya daha fazla çardağı, kendisi de oradayken gören kimse, korktuğu şeyden emin olur. Eğer hanımını, evi üzerine yaptığı çardaktan memnun kaldığını görürse, bu durumda o çardak rüya sahibinin dünyalığının artmasına ve yücelmesine işarettir. 

Rüyada bir çardağa çıktığını gören kimse, korkuda ise korktuğu şeyden emin olur. Hasta ise, cennete gider. Bunların hiçbiri onda yoksa, o kimse şeref ve sevince erer. Bazı tabirciler göre, fakir olan bir kimse,yeni bir çardak içerisinde olduğunu görürse, zengin olur. Eğer zengin ise, malına zarar ve ziyan erişir. Fakir olan bir kimse, eski bir çardakta olduğunu görürse, o kimsenin fakirliği; zengin ise serveti artar.

Çardak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir