Rüyada Cebrail (a.s.) Görmek

Cebrail, meleklerin sultanı ve Peygamberlere vahiy getiren bir melektir.
Bu sebeple rüyada onu görmek, şeref ve izzete, kuvvet ve müjdeye delalet eder.
Yine bir kimsenin Hazret-i Cibril?i şen olarak kendisine müjde verir ve nasihat eder bir halde görmesi, şeref, izzet ve kuvvete işarettir.
Bu rüyayı gören kimse, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa korkularında emin olurlar, üzüntülü ise keder ve gamdan kurulurlar.
Rüyada Cebrail (a.s) i görmek, şehitlik ile de tabir edilir.
Bir kimsenin Cebrail (a.s) den yiyecek bir şey aldığını görmesi, o kişinin cennet ehlinden biri olacağına alamettir.
Rüyada Cebrail (a.s) ?i görmek, rüya sahibinin ne kadar uzun ömürlü olursa olsun, kişinin sonunda şehit olarak öleceğine delalet eder.

Cebrail (a.s.)

“Rüyada Cebrail (a.s.) Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Azrail as. ve Cebrail as. ‘in beraber yanıma geldiklerini gördüm. Benim canımı alacaklarını söylediler ve benim elimde bir flüt var ve çocukluğuma dönmüşüm. Öğretmenime flütü ve yazılı kağıtlarını götürmem için bana yardım edip okula ışınlandılar ve sonra beni bizim köye götürdüler. En son biri ile tanıştım orda da akrabaların yanında baya güzel meyveler yiyordum. Bu ne anlama geliyor?

  2. Rüyada ortalık çok aydınlıktı sanki gerçek yaşıyordum. Ya babam ya babaannemdi ikisi bir işle uğraşıyordu ne olduğunu bilmediğim yerde. Bir şey vardı gülerek bırakıp geri çekildi. Şaşırdım, buna karşılık bana işi bıraktık çünkü “Cebrail aleyhisselam yapacak bu işi“ dediler. Ben de “Hani nerde?” dedim. “Sen göremezsin ki” dediler ama bir anda ben ellerini görüp “Aha ben de görüyorum” dedim. Tabirini yaparsanız sevinirim. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir