Rüyada Dövüşmek Görmek

Bakınız; Dövüşmek.

Cabirül-Magrîbîye göre; dövüsmek sa-vasin bir baska çesididir. Manasi, zafer veya maglubiyet ile yo-rumlanir. Kirmanîye göre; dövüsmek gerek dille ve gerek fiilen elle ve her ikisiyle birden olabildiginden ve öldürme ise savas zamaninda olup dille dövüsmege savas denilemeyeceginden dövüsme için ya-pilacak yorum ayridir. Rüyasinda bir insani dövdügünü ve üzerine hücum edip tokat-ladigini gören, dövüstügü adami taniyorsa ona yenilecektir, de-mektir. Tanimiyorsa, yaptigi islere dikkat etmesi ve tüccar ise ticaretinde uyanik olmasi lazimdir. Es- Salimîye göre: rüyasinda birini dövdügünü ve ona sözle sövdügünü gören onu öldürür. Bir toplumun, bir dünya isi üzerine sözle ve elle dövüstüklerini görmek, onlarin iyi yolda olmadiklarina ve eger bu vurusma bir ahiret isi için ise bir hadis üzerinde birleseceklerine isarettir.

Dövüşmek kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Dövüşmek Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba, 🙂 ben rüyamda abimle bomboş bir yerdeydim. Toprak kupkuruydu, kuraktı. Hiçbir bina, bitki vs. yoktu sadece çevremizde biten ve abim gibi genç erkekler, herkes bir şeylerle uğraşıyordu. Yerde bir şeyler yapıyorlardı ve ikili üçlü gruplar halindeydik (ancak sanırım bu gruplar birbirleriyle dost olmaktan ziyade mücadele içindeydiler.) Hava kapalıydı abim ve ben yerde toprağı kazıyor ya da çiziyorduk. Sanırım ileride küçük bir çukur vardı ve içinde de kafatasları. Kafataslarının ortasında bir dergi (dergi hiç okumam, hayatımda hiçbir yeri yoktur.) çukurun yanında ise benim yaşlarımda, tanımadığım kızıl saçlı bir çocuk bana saldırmak üzereydi. Ben yanına yaklaştım ve dövüştük. Nedenini bilmiyorum ama zaten orada dövüşmek kaçınılmazdı ve mücadelede galiba bu şekilde yürüyordu yani yapılması gereken şey buydu, hepimiz bunun farkındaydık. Ben üstün geldim. Bir anda önceden yaşadığımız eve gittim çukurdaki dergi elimdeydi. Dergiyi çocuğa geri vermeliyim diye düşünüyordum. Tekrar abimin yanına gidip işe koyulmak için oradan çıktığımda aynı çocuğu karşımda görünce biran korktum. Hava kararmıştı tekrar dövüşmek için beni takip etmişti. Tekrar dövüştüm ve yine üstün geldim, bunun üzerine gitti. Yardımınız için teşekkür ederim… 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir