ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Çocuk Görmek

Dünyanın süsü ve neşesine, fitne ve sıkıntılarına, Kadının kucağında çocuk görmesi - çocuğu yoksa- anne olmaya, Anne ve babanın kendi çocuğunu kucağında görmesi şefkat ve merhamete, başkasının çocuğunu sevmeleri yetimleri himaye etmeye ve kimsesiz çocukllarla ilgilenmeye; Kucakta taşınacak kadar küçük çocuk görmek üzüntü ve kedere, büluğ çağına yaklaşmış çocuğu görmek müjdeye, Çocuk bazen kusura, günaha ve suç işlemeye, Okula giden bir çocuğu olduğunu görmek tövbe etmeye, Küçük bir çocuk olduğunu görmek anne tarafından mirasa kavuşmaya, Yoksulun annesinden doğmuş bir çocuk olduğunu görmesi rızka ve zenginliğe, Hasta kimsenin çocuk olduğunu görmesi vefatına, Zengin bir kimsenin çocuk olduğunu görmesi olumsuzluğa, işlerinin kemale ermemesine, Çocuğu arkasına aldığını (sırtına bindirdiğini) görmek üzüntü ve kedere, Evlenmediği halde çocuğu olduğunu görmek ilerlemeye, sıhhat, emniyet ve şerefe, Küçük çocuklar, basit ve küçük üzüntülere, Cami, sokak gibi bir yere bırakılmış olan çocuğu görmek düşmana yahut olumsuz değişikliklerin giderek, her şeyin eski haline avdet etmesine, üzüntü ve kederin gitmesine, Çocuk öldürdüğünü görmek birçok ilim elde etmeye, Birden çok oğlan çocuğu görmek mala, hanıma ve biribiri andınca çıkacak çok hayra, Küçük çocuğunun serpilerek büyüdüğünü ve adam olduğunu görmek güç ve kudrete, Erkek çocuk müjdeye, kız çocuğu rızka ve hayırlı nimete, Kesilmiş çocuk göbeği nikaha, Çocuğunu kaybettiğini görmek mahzunluktan sonra gelecek ferah ve sevince, Çocuğun başında çıban görmek onun

Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek sıkıntı verici bir habere işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevinmeye işarettir .

Rüyada çok çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir.Rüyada erkek çocuk görmek iyi bir habere ,kız çocuk görmek kötü bir habere işarettir. Süt emen bir çocuk görmek sevince işarettir . Hasta bir çocuk görmek, kendi çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı; fakat başka sorunlarla karşılaşacağınız anlamına gelir.

Haberdir. Erkek çocuk iyi haber, kız çocuk ise eğlenceli haber veya dedikodudur.

Rüyada çocuk görmek sevince yorumlanir. Rüyasinda erkek çocuk görmek, sevince, mutluluga, kiz çocuk gör-mek, sikintidan kurtulmaya, bir bebegin süt emdigini görmek, rü-yanin görüldügü eve bereket ve rizk yagacagina isarettir. Çocuk-la oynadigini görmek, iyi bir haber alacagina, kendisinin çocuk oldugunu görmek, uzun bir ömür sürecegine; bir okulda çocuklarla birlikte oyun oynadigini veya bir sira teskil edip geziye çiktigini görmek, ev halkindan hayir görecegine, sokakta birakilmis bir bebek bulup evine getirdigini görmek, o eve kismet ve mutluluk gelecegine, yetimhaneden bir çocuk aldigini görmek, bulundugu mevkiden daha üstün bir yere çikacagina delalet eder,

Rüyada birçok güzel çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Hasta bir çocuk, kendi çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı anlamına gelir. Fakat bu rüya başka sorunlarla karşı karşıya kalacağınızın habercisidir.

Çocuk rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

405
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Tarık Ö.

Öğleden önce saat 10 civarı gördüm bu rüyayı. rüyamda bir erkek çocuğum olmuş, esmer yüzü. Bir yetişkin gibi sanki kucağıma alıyorum ama bu bana benzemiyor diyorum etrafımdakilere. Hayır olur inşallah cevap yazarsanız sevinirim, teşekkürler.

04.07.2013 12:11:34

Rüya yorumu

Sevgili Tarık,

Eğer çocuğunuz olacaksa, yani eşiniz hamileyse veya çocuk yapmayı düşünüyorsanız bu çocuğunuzu doğru yetiştirip yetiştiremeyeceğinize karşı duyduğunuz endişeden kaynaklanmaktadır. Yani hayırlı bir evlat olacak mı, siz ona gerekli imkanı ve sevgi dolu bir aileyi sağlayabilecek misiniz konularındaki endişeler, size benzemiyor oluşu hayırsız büyüdüğünde hayırsız bir evlat olacağından korkuyorsunuz demektir. Eğer çocuğunuzun olma durumu yoksa bu bir işin sonucu ile ilgili beklemediğiniz ve başarısızlığa sebep olacak bazı gelişmelerin olabileceği anlamını taşımaktadır. Yeni doğmuş bir bebeği büyümüş olarak görmeniz bu yukarda yazdıklarımın sadece korkulardan ibaret olduğunu göstermektedir. Bu durumda yapılması gereken iş veya çocuklar konusunda nasıl daha iyi bir çocuk yetiştiririm konusunda veya nasıl işimin daha başarılı olmasını sağlarım konusunda kafa yormak ve çalışmaktır. Hayır olsun inşallah.

05.07.2013 15:39:23

ahsen

Küçük çocuğun elini uzatması babama, yorumlarsanz sevinirim.

06.07.2013 18:51:54

FİGEN

Erkek çocuğu buluyorum topaç gibi çok sevimli. Âmâ kucağımda bir türlü taşıyamıyorum onu çok ağır geliyor. Hep uyuyor. Onu evde bırakıp çıkıyorum eve gelirken bir adamın kucağında örtü içinde yılan olduğunu söylüyor. Çocuğu boğacakken öldürmüşler, yanında da bir köpek. Köpeğin ön patisinin birisi yok bana doğru yürüyor, korkuyorum. Eve gidiyorum. Çocuğun başında örtü var herhâlde öldü yüzü yara diye açıyorum ama uyuyor. Hiç bir şey olmamış. Daha sonra yıllar önce ölen eski patronumu görüyorum beraber yürüyoruz, konuşuyoruz ama hiç yüzüme bakmıyor gülmüyor. Hayırlara vesile olsun diyorum. Yorumunu çok merak ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

13.07.2013 10:07:49

hakan

Rüyamda uzun süre bol miktarda çiş yaptığımı gördüm ve bu rüyamı defalarca gördüm en son 7 yaşındaki kız çocuğumu karşımda çıplak gördüm acaba rüya tabirim nasıldır? Teşekkürler.

17.07.2013 03:14:29

mehmet Ç.

Rüyamda bir kız çocuğu görüyorum hep kimsesiz ve tek başına ve artık bu rüya sıkça görmeye başladım. Çocuk bir sandalyede oturuyor ve bazen ağlıyor. Güldüğü zaman sanki dünya benim oluyor. Boynuma sarılıyor, seni çok seviyorum diyor usulca bir sesle. Lütfen beni bilgilendirin bu rüyanın anlamı ne?

17.07.2013 15:37:28

Sevil sevil_52

Rüyamda ölü erkek çocuk gördüm, kucağıma alınca canlandı. Yorumlarsanız sevinirim.

21.07.2013 13:10:48

Selahattin

Rüyamda birlikte olduğum bir kadından, bana benzediği söylenen ve hatta vücudumda benzer özellik taşıyan bir çocuk gördüm yorumlar mısınız?

21.07.2013 18:25:59

Halidem

Rüyamda erkek çocuğu doğurduğumu gördüm. Çok güzel bir bebekti ve adını boran koymuştum ve o isime o bebekte gülerek tepki vermişti anlamı nedir acaba? Teşekkürler…

25.07.2013 12:58:55

selin

Merhaba babam rüyasında küçük iki tane çocuk görmüş birisiyle herkes ilgilenirken, diğeriyle sadece babam ilgilenmiş ona bakmış ve etrafındakilerden sürekli tepki almış sonrasındaysa çocuk birden 5-6 yaşlarında olup birkaç kelime konuşmuş. Hayır olsun da bu ne anlama gelir acaba?

25.07.2013 16:41:40

Nhl

Rüyamda erkek çocuk gördüm ölmüş. İş yerimin önüne cenazesi geldi ama cenazesi de çıplak çocukta zenci oluyor. Cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler.

26.07.2013 08:42:24

Tuche

Merhaba rüyamda 2 erkek çocuğu kardeşlermiş. Biri 2 diğeri 3 yaşındaymış. İkisi de hasta ve çok çok zayıf, yerde yatıyorlardı. Gelene kadar kimse ilgilenmiyor ben bakıyorum. Acıyorum onlara bir şey olmasın diye dua ediyorum. Kanlar akıyor ikisinden de doktor bakıyor önce “Yaşıyor” diyor sonra “Ölmüş” diyor. Yorumlarsanız sevinirim…

01.08.2013 08:37:42

Ümmü Ö.

Rüyamı sabah 10 gibi gördüm. Eski eşimin bir oğlu olacak ve onun doğum yaptığını gördüm. Kimse görmeden bebeğin yanına gidiyorum falan ondan öncede bir iş yerindeyim. 3 kişi var ishal olmuşuz 1 tanesi altına yapıyor. Her yer pis kokuyor sonra bir eve gidiyorum üstümü değiştirmeye orada öğrenmiyorum bebeğin doğduğunu, çok etkilendim. Teşekkürler.

04.08.2013 11:10:29

Osman D.

Rüyamda 7 aylık kız çocuğumun alt iki dişinin çıktığını ve yetişkin insan gibi konuştuğunu gördüm. Bu rüyayı yaklaşık 15 gün arayla 2 defa gördüm. Ne anlama geldiğini yazabilir misiniz?

04.08.2013 18:48:53

İsimsiz

Bir yakınım rüyasında çocuğunu bir başkası tarafından kurban edercesine kesmişler. Çocuğunun bir hastalığı varmış ve öldürülmezse yayılacağını söyleyip kesmişler. Bu durumu açıklar mısınız? Acil lütfen!

10.08.2013 00:13:04

Suzan

Bir arkadaş benimle ilgili bir rüya görmüş. Gerçekte ben evliyim ama çocuğum yok. Bir bebeğimi doğumdan bir kaç saat önce kaybettik, şimdi 55 yaşındayım. Rüya şöyle, benim bir kız, bir erkek, iki yetişkin çocuğum varmış ve evimde büyük bir ziyafet sofrası ve bu arkadaş ta bizdeymiş. Benim aslında 7 kedim var. O rüyasında 2 köpeğimin ve iki kedimin olduğunu ve kedilerimin yüzlerinin insan yüzü olduğunu görmüş. Yorumlar mısınız, rica etsem?

11.08.2013 00:20:00

Nehir

Rüyamda çocuk seviyordum, ne anlama geliyor?

13.08.2013 08:01:28

Ayhan I.

Merhaba rüyamda hemşire ya da doktor çocuğum olacağını söylüyordu. Anlamını öğrenebilir miyim? Not: Evliyim, çocuğum yok. :)

15.08.2013 12:03:27

Sevil 52

Rüyamda arkadaşımın çocuğu vardı, kucağımda. Pencereden baktırıyordum, sürekli kucağımdaydı. Yorumlarsanız sevinirim.

23.08.2013 09:24:37

Kamuran T.

Rüyamda hasta olan kardeşimi iyileşmiş olarak gördüm. Bir cevaplarsanız sevinirim.

25.08.2013 13:49:54

Kuzeyin Kızı

Kocam rüyasında 1 kız, 3 erkek çocuğumuz olduğunu görmüş.

26.08.2013 14:38:54

mustafa İ.

Bir çocuğun denize düşmesi ama boğulmuyor, oradan kurtuluyor, bir tele tutuluyor, ağlıyorum.

01.09.2013 11:09:52

Selin

Dün sabaha karşı kocamın bebeğimin başını bıçakla keserken gördüm. Bunun anlamı nedir?

02.09.2013 09:24:25

Dilek

Hayırlı günler. Bugün çok garip bir rüya gördüm.  4 yaşında bir kızım var rüyamda, onun odasını toplarken beyaz bir fare çıktı sonra ortadan kayboldu. Ben de evin alt katına indim mutfakta kahvaltı hazırlarken fare merdivenlerden bakıp ses çıkarmaya başladı. Ben fareyle uğraşırken kızımın elinde bir hamam böceği gördüm, oynuyordu onunla. Bağırdım, attı elinden. Böceğin üstüne sandalye bastırıyorum, kabuğu o kadar kalın ki ölmüyor. O arada kızım da farenin peşinde koşuyordu. Çok garip bir rüyaydı. Yorumlarsanız sevinirim.

03.09.2013 11:02:29

Volkan S.

Gece rüyamda bir erkek, beyaz tenli, mavi gözlü, 1 yaşlarındaki erkek çocuğunun sürekli bana bakıp gülüp alkış çaldığını gördüm ve daha sonra ağlayıp annesini istediğini ama sürekli bana bakıp birden kahkaha atıp alkış çalarak gülmekteydi. Sevdiğim kızla beraber aynı evdeydik ve o çocuk sözde bizim çocuğumuzmuş daha sonra da ağlamaya başladı. Çok etkilendim bu rüyadan yardımcı olur musunuz? Teşekkür ederim.

06.09.2013 10:19:30

İbrahim A.

Rüyamda sokakta balık satan 8-10 yaşlarında erkek çocuğu görüyorum, ondan hamsi balığı satın alıyorum daha sonra bir balıkçının tezgahına gidiyorum. Orada rafta büyük palamut balıklarını görüyorum ve iki tane palamut balığı alıyorum. Birde palamut balıklarının yanında camdan iki adet vazo satın alıyorum ve vazoları kağıda sardırıyorum. Vazolar balıkların yanında balıkçı satıyor sonra o gördüğüm balıkçı çocuk el arabasını ittirerek sokakta balık sataraktan gidiyor ve ben onun arkasından bakaraktan “Maşallah bu yaşta tek başına balık satıyor” diyorum. O esna da sabah namazının geçmesine 15 dakika kala uyandım. Bana rüyamı yorumlarsanız sevinirim. Hayırlıdır inşallah. Teşekkürler.

07.09.2013 06:56:00

Nergiz

Bir evdeydik. Küçük çok tatlı bir erkek çocuğunun doğum günü vardı. Samimi olduğum arkadaşım lambaları kapattı ve lazer gösterisinde çocuk oynamaya başladı. Tam camın önündeydi, herkes alkışlıyordu. Birden çocuğun kaybolduğunu anladık, perdelerin arkasına baktık. En son camdan aşağı baktık, çocuk düşmüş, ölmüş. Yukarıdaki kalabalık aşağıda ağlıyor. Ben de çok ağladım. Arkadaşım “Benim yüzümden oldu, ben camın önünde oynattım, düştü çocuk” diye ağladı. Acaba neye yorumlanır, bu rüya? Şimdiden teşekkür ederim.

12.09.2013 08:25:19

Bülent K.

Rüyamda geniş bir dere yatağının kıyısında bulunuyorum. Bir grup erkek çocuk (kız görüp görmediğimi anımsamadım )birden gelen su artıyor, yukarıda bir baraj patlıyor gibi dere suyunda yürüyen çocuklar birden suyun içinde kalıyorlar. Çocukların ellerinde bando aletleri var, genelde davul bunlar parçalanıyor ve çocuklar kucaklarını davullara dayayarak akıntıya karşı yüzüyorlar. 3-4 metre yüzünce ayakları yere değdiğinden ayağı kalkıp yürüyorlar. Önce yakışıklı ve tatlı bir erkek çocuğu ulaşıyor, hemen ardında şişman bir erkek çocuğu sırtında bando davulu ile suyun içinde akıntıya karşı yüzüyor, yoğun mücadele ediyor. 2-3metre yüzüp ayakları yere değdiğinde ayağa kalkıp yürüyor, bu esnada arkasındaki davullarında şeklinde üç tane ip bağlı ve her ipten bir çocuk tutuyor, bu sayede onlarda sudan çıkıyorlar. O çocukların şişman çocuğun sırtındaki davula bağlı ipten tutunduklarını görünce ben ve diğer çocuklar kahkahalarla gülüyoruz. O an uyandığımda yüzümde gülümseme devam ediyordu. Dere geniş ve derindi. Suyun rengi az bulanıktı, civarda ağaç yoktu. Sadece derenin içini görüyordum. Kıyılarda kayalar ve temiz çakıl taşları vardı. Saygılarımla.

08.10.2013 03:44:06

Rum degilim

Rüyamda çok küçük olmayan bir erkek çocuğu gördüm ve çocuk uyuduğunda onun yanına gittim ve gözlerini uzun uzun inceledim, çok garipti ve hiç göz bebeği yoktu ve masmavi ve çok büyüktü. Sonra birine onun gözlerine baktım ve onun gözlerinde geleceği gördüğümü söyledim. Bugün boyunca hep gözümün önündeydi o gözler, hiç aklımdan çakmadı. Umarım hayırlıdır. Lütfen cevap yazın.

09.10.2013 18:08:36

Aft

Rüyamda bir gün önce ayrıldığım erkek arkadaşımın erkek bir çocuğunun olduğunu ve onu kucağında tutarak bana gösterdiğini gördüm.

17.10.2013 10:46:12

Berkay

Şuan görüştüğüm erkek arkadaşımın evlilik dışı bir çocuğu olduğunu başka bir evde arada onların yanında gidip kaldığını gördüm rüyamda. Sizce neye işarettir bu? Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

01.11.2013 10:13:31

Neslihan

Rüyamda kendi kızımı emzirdiğimi gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

07.11.2013 13:53:11

Elif

Rüyada çocuğumun olmayacağını gördüm. Neye işarettir? Yorumlarsanız sevinirim.

07.11.2013 16:37:43

Asena

Annem rüyasında benim küçüklüğümü görmüş. Bizim karşı evin çatısından kendi terasımıza atlıyormuşum. Bu halim ile de annemin yanında duruyormuşum. “Düşeceksin atlama” demiş ve düşmüşüm. Kendimi kendim alıp eve çıkmışım. Üstümdekiler düşerken hep uçmuş ama ölmemişim. Ne anlama geliyor acaba?

14.11.2013 10:16:45

Şeyma

Sabah namazından sonra gördüm. Evli değilim fakat benim çocuğum çok güzel bir erkek çocuktu. Fakat bebek arabam kırıktı, öyle dolanıyorduk. Sevdiğimin yanına gittik. Bizim çocuğumuz oldu, o bir anda. Şu an ayrıyız bugün beni aylar sonra arayıp bir konu hakkında kızdı. Erkek çocuk müjde derlerdi ama anlamadım bu rüyayı. Ve size bir konu hakkında bilgi almak istiyorum. Ben sevdiğimi gördüğüm her rüyada gerçekmiş gibi hissedebiliyorum. Gözyaşını bile sildiğimde o ıslaklığı hissediyorum. Bu rüyaların manası nedir acaba?

19.11.2013 22:12:20

Sabah1956

Rüyamda 3 tane kendi çocuğumla beraber oynuyorum. Çocuklar daha 2 veya 3yaşlarında onlarla oynuyor ve öpüyorum, kokluyorum, çok seviyorum. Bu rüyayı gündüz öğlene doğru gördüm.

20.11.2013 11:51:16

Oğuzhan T.

Rüyamda eşimin hamile olduğunu ve 5 erkek çocuğum olacağını gördüm. Ama ben evli değilim ve çocukların doğduğunu görmeden uyandım. Ne demek şimdi bu?

24.11.2013 13:00:05

Aslı

Merhaba benim rüyamda bir kız çocuğu vardı, bir kadının kucağında. Çocuk dışarıda kalmış, elleri buz gibiydi, bembeyazdı, ağlıyordu hep. Ben ellerine dokundum sustu. Sonra annesi geldi, aldı, götürdü. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkürler.

29.11.2013 20:01:54

Onur

Rüyamda kucağımda bir erkek çocuk gördüm ve sonra onu bir kadının kucağına bıraktım. Üç kere çocukla ilgili rüya görüyorum.

30.11.2013 18:38:05

Nedime

Dün gece rüyamda 2 kez farklı kıyafetlerle kendi çocukluğumu gördüm. Birden bire kendimi kalabalıkta istiklal marşını okurken buldum. Daha sonra yakın bir arkadaşımın oğlu olduğunu fakat kız çocuğu gibi gözlerine kalem çekildiğini gördüm. Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

04.12.2013 17:21:12

Ayşenur

Merhabalar ben dün sabaha doğru rüyamda trene binip bir yere gittiğimi ve gittiğim yerde kardeşlerimle birlikte 3-6 yaş arasındaki çocuklara hurma dağıtıp onları sevdiğimi gördüm. Gerçekten tabirini merak ediyorum. Yorumlarsanız inanın çok sevinirim. Teşekkürler.

06.12.2013 22:06:37

Ramazan

Kızımı anneannesinin evinde görüyordum. Dedesi, anneannesi, annem vardı. Annem çocuktan bir şey istiyordu. O da gülerek veriyordu. Çocuk 2 yaşında. Hayırdır inşallah. Yorumlarsanız.

13.12.2013 10:34:56

Hasan

Ben bugün rüyamda iki ölen çoğumu çıplak gördüm. Bu çocuklar aynı zamanda özürlü idi.

23.12.2013 09:17:55

Nesli

Kendi küçüklüğümü videoda izliyorum. Videoda kalabalık bir düğünde elimde bir havai fişek türünden bir şeyi patlattıktan sonra küçük mumun ucundaki alevi gibi bir alevi ağzımla söndürüyorum. Ve burada 4 yaşındayım. Haydi, bakalım yorumlayabilen yorumlasın.

27.12.2013 11:13:52

Yasemin

Selamünaleyküm. Ben rüyamda hep hamileyim, hep emziriyorum. Hep bir çocuk var, kucağımda. Ben bekarım ve nişanlı da değilim, yaşım 19. Anlamı nedir, bu rüya neye işaret? Yorumlarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

09.01.2014 10:39:43

Serap

İstihareye yattığım rüyada bir sürü çocuk gördüm. Kız ve erkek çocuğu ikisi de vardı. Bu ne anlama gelir? Bilgi verirseniz, sevinirim.

13.01.2014 13:47:03

Çetin H.

Rüyamda annesinin elini tutmuş, çok güzel bir çocuk ve çok güzel genç bir annesi. İçten gülümseyerek bana doğru geldiler. Çok mutlu idiler. Ve uyandım. Ne anlama geliyor?

16.01.2014 23:54:51

Çetin

Çok medeni Müslüman ve bir tarikat lideri nur yüzlü, kimya öğretmenim. Hilmi I. Hocamı gördüm. Nurlu bir yüzle, bana gülümsüyordu. Ne anlama gelir?

16.01.2014 23:59:34

Özlem

Benim sevdiğim çocuk aynı zamanda amcamın oğlu, nişanlandı. Şu an askerde, yaza büyük nişan yapacak. Buna çok üzülüyorum ve çok kafaya takıyorum. Her gün rüyama giriyor. Bugünde rüyamda onun nişanlandığı kızın hamile olduğunu duyuyorum ve amcam yani sevdiğim çocuğun babası, annemi arayıp, “Ne isim koyalım” diyor. Telefonu ben alıp adını “Muhammet deniz koyun” diyorum, ağlayarak. Çünkü sevdiğim çocukla evlenseydik çocuğumuzun adı deniz olacaktı. Fakat amcam benimle konuşmayıp telefonu kapatıyor. Öbür yandan sevdiğim çocuk askerden benimle konuşuyor. Beni unutmadığı çok sevdiğini ama o kızla evleneceğini söylüyor. Bunun yorumu nedir?

26.01.2014 12:05:07

Aslı

Gece uykusunda gördüğüm rüyamda, 2 yaşındaki kızımı terastan düşmüş ve betona çakılarak öldüğünü gördüm. Rüyanın devamını göremedim. Çünkü kızımın ismini bağırarak uyanmışım. Hala etkisindeyim. Lütfen bunu yorumlar mısınız? Teşekkür ederim.

10.02.2014 09:10:49

Ayşe

Bir başkası, benim bir yaşlarında çok güzel bir erkek çocuğum olduğunu görmüş. Ben çok neşeliymişim. Çocukta bıcır bıcır konuşuyormuş. Yorumu nedir. Teşekkürler.

25.02.2014 14:49:00

AHMET S.

Bekar 26 yasında bir erkeğim. Rüyamda yeni doğmuş bir çocuğu kucağıma alıyorum. Yüzü beyaz, kaş yapısı bana benziyor. Çocuğa bakınca, beyaz yüzlü bir bebek ve benim simamı andırıyor ve benim çocuğummuş bu bebek. Birileri öyle diyor. Rüyada baba olmak çok güzel bir duygu. Şimdi bu çocuk benim mi diye garip bir sevinç doldu içime. Oysa şuan evli bile değilim. Bu rüya neye delalet eder?

05.03.2014 12:58:33

Sibel

Rüyamda benim oğlum yanıma geldi ve yattı ve evime tanımadığım birisi girdi. Bana mı veya çocuğa mı bilemiyorum bir şey yapmaya çalışıyordu ama ben izin vermiyordum. Boğuşuyordum ve yalvarıyordum. “Küçük çocuk var burada. Seni duyarsa veya görürse korkar. Sen git.” Bağırıyordum eşim duysun diye. Çok korkunçtu.

12.03.2014 11:47:38

Cihan

Hocam ben 23 yaşındayım. Üniversite bitmek üzere ve bekarım. Kendimi lisede ve 5 yaşlarında bir çocuğun babası olarak gördüm. Annesi çocuğu benden gizlemiş ve bu yaşta bana bırakıp gitmiş. Anneyi hiç görmedim. Çocuk sanırım şeker hastası vücuduna cihaz bağlı ama iyi sağlığı yerinde. Sınıfta geziyor çocuk herkes çok seviyor. Ben de çok seviyorum ama derste çocuğu ayağımın dibinde yerde buluyorum. Alıyorum kucağıma kendine geliyor. Annesi kötü davranmış. “Artık olmayacak” falan diyorum.

20.03.2014 18:38:27

cihan

hocam ben 23 yaşındayım üniversite bitmek üzere ve bekarım. kendimi lisede ve 5 yaşlarında bir çocuğun babası olarak gördüm. annesi çocuğu benden gizlemiş ve bu yaşta bana bırakıp gitmiş. anneyi hiç görmedim.çocuk sanırım şeker hastası vücuduna cihaz bağlı ama iyi sağlığı yerinde.sınıfta geziyor çocuk herkes çok seviyor ben de çok seviyorum ama derste çocuğu ayağımın dibinde yerde buluyorum alıyorum kucağıma kendine geliyor annesi kötü davranmış, artık olmıyacak falan diyorum

20.03.2014 19:22:18

Ömer T.

Rüyamda yürürken, bir küçük bir çocuk en fazla 1-2 yaşlarında kırmızı kıyafetli peşime takılıyor. Alışveriş merkezi gibi bir yere giriyorum. 1. kata çıkıp dışarı çıkıyorum. Balkon gibi bir yer korkulukları yok. Sonradan fark ediyorum ki, çocuk hala peşimden gelmekte. Tam kapının orda görüyorum. Çocuk koşarak aşağı doğru gidiyor. Tüm gücümle koşuyorum. Kapüşonuna hamle yapıyorum ama çocuğu yakalayamıyorum. Çocuk aşağı düşüyor ve ölüyor. Hayır, olsun inşallah. Çok etkilendim. Tabirlerde de cevabını bulamadığım için sormayı tercih ettim. Zahmet edip yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

22.03.2014 13:39:00

Hndn

Rüyamda bilmediğim bir yerdeydim. Önümde büyük bir tabak vardı, içinde de çok büyük çekirgeler. Elime alıp bakıyordum bunlara. Büyük olmaları şaşırtıyordu beni. Daha sonra bir arı elime kondu. Olağandan iriydi. Yorumlarsanız sevinirim.

23.03.2014 11:27:35

DiLaaRa

Ben henüz 14 yaşıma yeni gireceğim. Rüyamda bir bebek doğduğunu ve o bebeğin benim olduğunu gördüm. Daha 1 günlük bebek ile bakkala gittiğimi gördüm ve insanların arkamdan konuştuklarını duyuyordum. Eve geldiğimde ise annemler bu duruma karşı oldukları için kapıda elimde bebeğimle oturuyordum. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

27.03.2014 07:01:44

Gizem

Ben şu anda okuyorum ve bebekleri çok seviyorum. Rüyamda, bir tane öğretmenim kız bebeğini okula getiriyor ve ben o bebeği market arabalarına koyup seviyorum, oynatıyorum. Bu rüyamın anlamı nedir acaba?

31.03.2014 12:53:00

Azé

Çocuk sevdiğimden kucağıma alıyorum 3-4 yaşında. Sevdiğim de hep yanımda sanki evlenmişim de gizli bir hayat yaşıyorum. Sevdiğimi babasının evinden zorla alıyorum kimse karışmıyor. Yürüyoruz caminin bulunduğu sokakta tanıdık bir çocuk görüyorum. Kucağımdaki çocuğu emanet ediyorum. “Geleceğim diyorum” Giderken aşağı doğru rüya bitiyor.

12.04.2014 15:15:16

İbrahimy

Rüyamda bir erkek oğlum varmış 7-8 yaşlarında, sarışın ve mavi gözlü ama o kadar bağlıyım ki ona 1 dakika bile yanından ayrılamıyorum. Bunun manası nedir?

18.04.2014 14:57:45

Elif A.

Bu sabah gördüğüm rüyadan dolayı sıkıntı içinde uyandım. Çok yakın üç arkadaşımdan biri kucağa alınma döneminde olan bir çocuğu korumak için saklanıyordu. Biz de ona yardım ediyorduk. Sanırım çocuğu evlat edinmişti. Bir süre sonra çocuğu saklandığımız yerin yanında ki havuza yatırıp nazikçe bıçaklayarak öldürdü ama bu yaptığı çocuğu korumak içindi. Çocuğu bizimle birlikte saklanan diğer arkadaşımdan korumak istemişti bu yüzden çocuğun ölümünden onu sorumlu tutup arkadaşımla konuşmayı tamamen kestiler. Bunun üzerine arkadaşım üzülmekten çok zevk alıyordu. Ben de iki kişinin arasında kalmış arkadaşlığımız bittiği ve arkadaşımın masum bir çocuğun ölümünden sorumlu olduğu düşüncesiyle hüngür hüngür ağlıyordum. Rüya cidden içime çok sıkıntı verdi. Yorumlaya bilirseniz çok sevinirim.

19.04.2014 10:01:46

Fatma B.

Rüyamda evimizin kenarında olan cadde bilim kurgu filmlerindeki gibi kötü ve pisti cadde de çocuklar görüyorum. Kız çocukları, üstleri kirli, fakir, mutsuz. Onlara bakıyorum içim acıyor üzülüyorum. Caddenin başından bir at arabasında 10 yaşlarında üstü çok temiz giyimli zengin bir kız çocuğu geliyor ama o da çok mutsuz. Yanımdan at arabası ile geçerken bana arkamda yerde olan bir erik büyüklüğündeki beyaz renkli tapayı göstererek “Onu aç” diyor. Tapayı açtım. Serçe parmağım kalınlığında tapayı açtığım yerden temiz su gelmeye başladı. Bu sudan her tarafı suladım. Bir sürü bidon doldurarak insanlara, çocuklara dağıttım. Suyun miktarı gittikçe arttı ve kolun kalınlığına ulaştı. O kötü pis olan çevre sebze tarlası ve yan tarafım her türlü meyvenin olduğu meyve bahçesine dönüştü. Diğer yan tarafımda bir apartman belirdi. Bu apartmanın alt katı bakıcımın eviymiş ve bu eve de bidonla camdan su verdim. 10 yaşında olan kendi kızım bu evden çıkarak meyve bahçesindeki meyvelerden yemeye gitti. O anda etrafıma baktım herkes çok mutluydu. Bu rüyanın etkisinden günlerdir kurtulamıyorum. Hayır olur inşallah. Cevap yazarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

03.05.2014 22:08:14

Yeliz C.

Merhaba, dün gece rüyamda sevgilim ile birlikte Moskova'da bir metro istasyonu girişindeydik, balkon altı bir kaldırımdı. Tam merdivenlerden inmek üzereydik ki ben kenara çekilip yere kusmaya başladım, beyaz ve sulu ekmek içi gibiydi! Sevgilim görmesin diye yüzümü saçlarımla gizlerken kusmuk saçlarıma bulaştı! Fakat sevgilim elini ağzımın önüne koydu ve avuçlarına biraz kustum. Sonra “Çek elini. Beni böyle görmeni istemiyorum” dedim. Sevgilim de tiksinip kusmaya başladı. Etrafımızda ki sokak çocukları çantamdan para çalmaya çalışırken, sevgilim beni korumak için çocukları etrafımdan uzaklaştırmaya çalıştı. Kusmam bittikten sonra ayağa kalktım ve birkaç sokak çocuğu üzerime doğru yürüyordu. Saçlarımı gözlerimin önünden alamıyordum, önümü göremiyordum. Sevgilime seslendim onu bulamadım. Kaybetmiştik birbirimizi! Sokak çocuklarından biri ile mücadele ettim ve ondan kurtulmayı başardım. Sevgilimi sesi ile çağırıyordum "Eren, Eren, Eren" diye! Onu bulamadım ve aniden uyandım! Yorumlar mısın? Saygılarımla, Yeliz.

06.05.2014 12:24:56

Ahmet

Çocuk emzirme.

07.05.2014 11:00:43

Katrin M.

Ben her gece ağlayan bir çocuk görüyorum. Bana yorumlarsanız sevinirim. Çok teşekkür ederim. Esenlikler dilerim.

10.05.2014 14:50:52

Minesota

Rüyamda bir erkek çocuğunu kucağıma almıştım ama çocuk başkasının çocuğuydu ve onu bir yere yetiştirmeye çalışıyordum. Bu arada onu götürmeye çalışırken bir dükkan açılışına katıldık ve yolumuza devam ettik.

17.05.2014 12:57:00

Selin S.

Her zaman ki gibi yine tuhaf rüyalarımdan biriydi. 3-4 yaşlarında öldürülmüş bir kız çocuğu gördüm. Katilleri rüyamda tanıyorum rüyamda katiller komşum oluyor ama gerçek hayatta hiç tanımadığım yüzler. Arabalarına cesedi yüklerken yakalıyorum ve yakalamam üzere tehdit alıyorum. 3-4 yaşlarında olan kız yeğenimin peşine düşüyorlardı. Beni, onu öldürmekle suçluyordu. Daha sonra uyandım. Şimdiden teşekkür ederim.

20.05.2014 12:56:49

Recep Y.

Merhaba, ablam rüyasında beni görmüş ahırdaymışız, ortada bir direk, direğe yaslanmış bir bayan, elinde yular, yulara bağlı eşek ve katır gibi hayvanlar direğin etrafında dolanarak yularla o kadını bağlıyorlar. Ben çocukmuşum bir eşeğin ardından gidiyorum. Ablam köşeden seyrediyor. Bu rüyayı yorumlar mısınız?

31.05.2014 13:22:20

Gülçin O.

2 gün önce gece gördüğüm rüyayı uzun zamandır görmedim. Yakın arkadaşımı gördüm erkek bu kışı, oğlu çok hastaymış “İlik nakli gerek. İyileşmesi için senden benim çocuğum olacak. Beraber olacağız” diyor. Zorla bir yerde tutuyor beni. Benim oğlum mu, kızım mı bundan emin değilim küçük, yanımda onun çocuğunu doğurmamı istiyor ama hamile değildim, beraber de olmadık. Sabaha kadar çok kez uyandım, uyudum ve aynı rüyayı gördüm hep. Nedir yorumu? Aydınlatırsanız sevinirim. Saygılar.

19.06.2014 11:01:27

Gönül İ.

Rüyada çocuk emzirmek ne demek?

21.06.2014 15:18:43

Mine K.

Rüyamda arkadaşın çocuğunu görüyorum. “Abla sen babamı tanıyorsun. Ben gitmek istemiyorum. Beni babama götürür müsün?” diyor. Bazı kişiler geliyor yanıma “Hayır veremem ben ailesine götüreceğim” diyorum. Çocuk bana yalvarıyor. “Beni uçakla götürecekler, ben gitmek istemiyorum. Babama götür beni” diye. Yorumunuzu bekliyorum.

26.06.2014 10:00:36

Hacer

Rüyamda evimizin bahçesinde kafesin içinde çocuk gördüm, hareket etmeden öylece duruyordu. Bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim.

27.06.2014 10:45:08

Can

Rüyada yanan çocuğu suyla söndürmek.

10.07.2014 10:39:37

İsimsiz

Rüyamda yeni doğmuş erkek bebeğim var ayağına iğne vurulmuş sarılmış sonra çıkarmışlar ve ben kucağıma aldım “Senin adın Muhammed efe olacak” dedim. Ve “Kim kulağına ezan okuyup ismini söyleyecek” diyordum. Bu rüyanın yorumunu çok merak ediyorum cevaplarsanız.

27.09.2014 15:35:37

Leyla

Peşimden gelen terk edilmiş ve kimsenin sahip çıkmadığı bir erkek çocuk gördüm, peşimde dolaşıyordu. Bir müddet sonra inşaata girdim ve yüksek katlarda dolaşırken bir anda çocuğun inşaattan aşağı düştüğünü gördüm.

30.09.2014 12:25:09

Deno

Rüyamda bir oda vardı orda da hastane sedyesi vardı 3 aylık kızım ve ben bekliyorduk daha sonra ben kızımı kucağıma alıp odadan çıkıp “Off ya nerde kaldı bu doktor?” diye bağırdım ve hemşire geldi. Doktor bey “Buyurun” deyip bebeğimi hemşireye verip ben beklemeye başladım kapının önünde, kapı açıldığında doktorun kızımın saçlarını makine ile kel yaptığını gördüm. Tekrar kapı kapalı ve açıldı benim kızım 5 veya 6 yaşların olmuş doktorun elinden tutup yürümeye başlıyorlar. Daha sonra kızım arkasını dönüp bana el sallıyor ve bende ona el saklıyorum ama sanki yüreğimin ortasında ağır taş varmış gibi içim sıkılıyor, konuşmuyorum sadece bende kızıma el sallıyordum. Allah’ım hayırlara çevirsin. Sizce nedir bu?

02.10.2014 23:46:06

Glçn

Rüyamda 2-3 yaşlarında bir kız çocuğu görüyorum. Üzerinde gelinlik gibi bir elbise var. Etrafımdakiler çocuğun ölü olduğunu söylüyor. Benimle hiç konuşmuyor, gülmüyor. Kollarında bacaklarında arı ve böcek benzeri haşereler var. Ona dokunuyorum ellerime arı yapışıyor. Ne demek? Çok merak ediyorum.

09.10.2014 13:49:59

Üstün

Bir anne bebek olan kız çocuğunu başkasına vermek istiyor ve annesine buna çok üzülüp vermesini istemiyor. Anlamı nedir?

15.10.2014 21:09:59

Elmira

Merhaba. Ben rüyamda kız çocuğu doğurmuşum ve onu elime alıp seviyormuşum ve eşimin gözlerine benzesin istemiştim. Ve aynı eşimin gözleri gibi çıkmış. Çocuğu elime alıp gözlerini hep böyle olmasını istemiştim diye onu seviyormuşum. Yorumlarsanız sevinirim. Teşekkür ederim.

16.10.2014 16:30:56

Abdullah H.

Rüyamda erkek çocuk gördüm ve gerçekten de bir oğlum oldu. Çok mutluyum.

25.10.2014 09:55:04

Asena-Fr

Sabah uyanmaya karşı gördüğüm rüya şöyle; babamın evine gitmişim evde kimse yok sanıyorum bir gürültü duydum. Bahçe kapısından 6 yaşlarında sevimli, şımarık bir oğlan çocuğu bana Ha bire bağırıyor, taş atıyor, zıplıyor. Sinirlendim üzerine gittim kaçtı. Geri dönüp tekrar sataşmaya çalıştı. Taş attım sonra uzaklaşırken içeri girdim. Sessizdi odaları dolaşırken banyonun kapısı aralıklıydı analık ve iki torunu 1,5 ve 3-yaşlarında iki oğlan çocuğunu yıkıyordu hepsi çıplaktı. İçeri girip “Sen ne milleti topluyorsun buraya zilli?” diye bağırdım. Üstüne çöküp boğazlarken uyandım. Bunun manası nedir öğrenmek istiyorum. Teşekkür. Saygılar.

29.10.2014 09:33:22

Özen

Kendi oğlumun ensesine 3 adet çivi battığını gördüm.

13.11.2014 15:33:17

Enecan

Rüyamda erkek çocuk 4,5 yaşlarında ve benim kapıma geliyor sanki hacda Mekke’de giyilmiş kıyafetleydi beyaz ve bir omuzu açık. Benimle evlenmek için ve kapımın yanında duruyor ve ben camdan bakıyorum, o daha küçük diye düşünüyorum. Kapıysa kapalı açmamıştım. Hayırlısı inşallah cevap bekliyorum. 1 sorum daha, arkadaşım beni rüyasında hamile olduğumu görüyor.

18.11.2014 11:57:56

Ayca P.

Rüyamda ikiz çocuklarımın olduğunu daha sonra birinin uyandığını gördüm. Bu ne anlama geliyor, lütfen biri bana söylesin.

19.11.2014 19:44:39

Zehra

Rüyamda benim kızımın öldüğünü ve onu sırtımda taşıdığımı gördüm. Hayırdır inşallah Allah’ım gecinden versin. Cevaplarsanız sevinirim.

20.11.2014 17:16:56

İSMAİL HAKKI D.

Rüyamda tanımadığım küçük kız çocuğunun doğum yapmış olduğu çocuğu parçalaması.

22.11.2014 20:59:33

Hüseyin Ü.

Sabaha karşı rüyamda 7 yaşındaki kız çocuğum sözümü dinlemiyor, dışarıya bir yerlere gitmek istiyor ha bire, hatta evden kaçmaya çalışıyor. Annemi görüyorum o sıra annem, “Yeter, uğraşma deli edeceksin çocuğu “diyor. Tekrar peşine düşüyorum kızımın sonra gardırop çekmecesinden çakımı alıp kızımı yakalıyorum o ise hala huysuzluk yapıyor. Bir anda sanki cinnet geçirip avazım çıktığı kadar bağırıyorum ama bir şey yapmıyorum. O halde uyandım. Yorumlarsanız sevinirim.

23.11.2014 07:52:19

Y.Sahin

Rüyamda çok güzel bir bayanla evliymişim (bekarım şu an) fakat nasıl olduysa bir erkek çocuğumuz varmış.

26.11.2014 08:50:45

Saim İ.

Merhaba, ben arkadaşımın gördüğü bir rüyayı yorumlamanızı isteyeceğim. Arkadaşım rüyasında torunu olan kız çocuğunu baştan aşağı kıllanmış olarak görmüş. Bana bunun anlamını yazar mısınız?

27.11.2014 00:23:59

Selen E.

Cemaat evi gibi bir yerdeyim sadece kızlar var, birde elinde asası olan 2 yaşlarında kıvırcık, siyah saçlı bir çocuk var. Ben ve birkaç arkadaşım çocuktan kurtulmak için plan yapıyoruz. Ancak ben korkup vaz geçiyorum ve çocuğun asası bende kalıyor plan gereği. Ve diğerlerinin çocuğu diri diri yakmış olduğunu öğreniyorum ve asayı ne yapacağımı bilemiyorum. Çocuk kutsal bir çocuk olduğu için ruhunun gelip beni cezalandırmasından korkuyorum ve panik oluyorum. Öldürenler ise çok rahat “Bir şey olmaz” diyorlar ve umursamıyorlar bile. Asayı bir şampuan şişesi içine saklıyorum. Rüyamı yorumlarsanız çok sevinirim.

27.11.2014 11:58:28

ANGEL

Rüyamda annemin küçük bir çocuğu sobanın başında ısıtır gibi yaparak, ayaklarını yanağını yaktığını gördüm. Pek yorum yapamadım.

27.11.2014 14:21:41

Hasan

Merhaba, ben çok nadir rüya görürüm ve genelde gördüğüm rüyalar çıkar! Bu gece iskeleden bir yolcu gemisi ayrılırken koşa koşa bir çocuk geldi ve ben de “Bin hemen” dedim. Çocuk tam bineceği sırada gemi iskeleden ayrıldı ve denize düştü. Ben de bunu görür görmez suya atladım ve çocuktan önce dibe düşüp çocuğu kucaklayıp sudan çıkardım. Çocuk da bana gözlerini büyükçe açarak teşekkür edercesine baktı. Cebimdeki telefonumun ıslandığını görmeme rağmen hiç üzgün hissetmedim kendim, aksine çocuğu kurtardığım için çok mutluydum. Bunun yorumu nedir acaba? Şimdiden teşekkür ederim. :)

27.11.2014 22:00:43

Murat

9 yaşındaki kızımı kırmızı bir araç içerisinde kırmızı bir kıyafetle kucağımda, öpüp seviyorum bebek haliyle ve çok mutluyuz. Oğlum ve eşim de yanımda. Yorumlarsanız sevinirim.

08.12.2014 09:08:48

Gamze G.

Merhaba, rüyamda sürekli 8 aylık olan kızımın yürüdüğünü görüyorum... Hayır, olur inşallah. Cevap yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

10.12.2014 09:04:24


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2015 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook