Rüyada Itır / Koku Görmek

İmam Cafer Sadık: Itır görmenin dokuz tabiri vardır: 1-Övgü 2-Güzel söz 3-Faydalı ilim 4-Güzel huy 5-İlim Meclisi 6-Cömert kişi 7-Seviyeli söz 8-Temiz inanç 9-İyi haber.

Allame Meclisî: Misk, kâfur, amber vb. ıtırlar görmek; hayra ve helalinden rızka… Benzeri ıtırları yemeğin yanında görmek; çıkar sağlayacağınıza delalettir.

Müellif: Hoş kokulu ıtır, rüya sahibine göre tabir edilir: Âlim için; insanların onun ilminden yararlanacağına… Zengin için; insanların malından faydalanacağına delalettir.

İbn-i Sîrîn: Güzel kokular, güzel söze ve övgüye; pis kokular da çirkin söze ve yergiye işarettir. Güzel koku algılamak; başkaları tarafından kınanacağınıza… Aşırı derecede güzel kokular algılamak; ecele delalet eder.

Kirmanî: Birilerinin size güzel kokular sürdüğünü görmek; methedileceğinize, bunun aksini görmek ise, azar işiteceğinize veya adınızın kötülükle yâd edileceğine işarettir.

Çağdaş Ulema: Itır almak veya sürmek; birinin ilgisini çekmeye çalıştığınıza, ancak hatalarınızı ve zayıf yönlerinizi gizleyemediğinize… Birine ıtır hediye etmek; birinin ilgisini çekeceğinize işarettir.

Rüyasında ıtır çiçeği görmek; manevi kirlerden temizlenerek iyi bir yaşantıya doğru yol almak hususunda verdiğiniz kararın isabetli olduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre: Rüyada ıtır görmek, bütün üzüntülerden kurtulmaya, sağlıklı ve bol geçimli günlere, iyi bir aile ortamına delalet eder. Bakınız; Güzel Koku.

Itır: Yoncaya benzeyen yapraklara sahip, hoş kokulu yabani bir bitkidir.

Itır / Koku kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir