Rüyada Hasta / Hastalanmak / Hastalık Görmek

İmam Cafer Sadık: Hastalandığınızı ve hastalık yüzündün inlediğinizi görmek; kederden yana güvende olacağınıza… Hastalığa rıza gösterip halinize şükrettiğinizi görmek; hayra ve sağlığa delalettir.

Hem hasta hem çıplak olduğunuzu görmek; ölümünüzün yakın olduğuna delalettir. "Ant olsun ki, sizi ilk yarattığımız gibi teker teker bize geleceksiniz…"[122]

Allame Meclisî: Hasta olduğunuzu görmek; hastaysanız, bunun uzun süreceğine… Tanıdık bir hasta görmek; hastanın hastalığına razı geleceğine, sabredeceğine ve rızık sahibi olacağına…

Bir hastayla dost olduğunuzu görmek; işlerinizin tekrar yoluna gireceğine, dilediğiniz şeylere sahip olacağınıza ve Allah'ın rahmetinden faydalanacağınıza delalet eder.

Müellif: Bir hastalığa yakalandığınızı görmek; bazı işleri yapmaktan mahrum olacağınıza… Bir hastanın iyileştiğini görmek; işlerin iyiye gitmesine…

Doğuştan hasta olduğunuzu görmek; yaptığınız günahlardan dolayı mağfiret dileyeceğinize… Bir hastanın dizleri üstünde yürüdüğünü görmek; bereketinin azalacağına… Bir yabancının hastalandığını görmek; birisinin canını yakacağınıza delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Evinizde değil de başka bir yerde hastalığınızın geçtiğini ve kimseyle konuşmadığınızı görmek; hastaysanız, uzun süre daha böyle olacağınıza, birileriyle konuştuğunuzu görmek ise, bu hastalıktan çok çabuk atlatacağınıza delalet eder.

Kirmanî: Hem hasta, hem çıplak olduğunuzu görmek; ölümünüzün yakın olduğuna delalet eder.

Cabir Mağribî: Rüyada görülen çeşitli hastalıklar, farz ve sünnet amellerinin önemsenmediğine delalet eder.

Çağdaş Ulema: Hasta olduğunuzu görmek; biri başkası tarafından merhamet göreceğinize… Bir hastayı ziyaret etmek; sevinçli olmaya işaret eder.

Hasta / Hastalanmak / Hastalık

“Rüyada Hasta / Hastalanmak / Hastalık Görmek” için bir yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir