Rüyada Gâşiye Suresi Görmek

Câfer-i Sâdık'ın yorumuna göre: Bir kişinin rüyasında Gâşiye Suresini okuduğunu veya okuyan bir kimseden dinlediğini görmesi; o kimsenin kıymetinin artacağına ve sözünün dinleneceğine, eğer geçiminde darlık çekiyorsa, Allah'ın kendisine bolluk ve bereket ihsan edeceğine, ilim sahibi ve sevilen bir kişi olacağına yorumlanır.

Seyyid Süleyman, Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüya âleminde bu Sure-i Şerife’yi tamamen veya kısmen okuyan yahut okunduğunu gören; kıyamet gününde korku ve şaşkınlık içinde olup tövbe ve istiğfarla iştigal eder.

Kirmani bu rüyayı şöyle yorumluyor: İşlerinde sebat eder. Allah-ü Teâlâ Hazretlerinin rızasını arar. Cömert olup, insanlara ihsanda bulunur. Fakat onlar kendisine nankörlükle mukabele ederler.

Kesai'ye gör;e rüya sahibi geçim darlığı çekiyorsa, Allah-ü Teâlâ Hazretleri onu feraha çıkarır.

Abdulgani için bu rüyanın yorumu şöyle: İlim ve züht sahibi olur. Yani dünyaya rağbet etmez. Nimete şükretmeyen kimselere paraca yardım eder, onları doğru yola sevk etmeye çalışır. Fakat kendisine nankörlükle muamele edilir.

Ibn-i Kesir ve Nafi demişlerdir ki: Dünyada kıymeti büyük, makamı yüksek olur. Iyi bir şöhret yapar. İlmiyle meşhur olur.

İbn-i Sirin: Kıyametten korkacağınıza ve tövbe ederek bu korkudan güvende kalacağınıza…

Gâşiye Suresi kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir