Rüyada Dabbetül Arz Görmek

(Kıyamette deccal ile beraber ortaya çıkacak olan bir hayvan.) Rüyada Dabbetü'l-Arz denilen hayvanın çıktığını görmek, bir yerden gelecek olan habere yorumlanmaktadır.

Çünkü bu hayvanın ortaya çıkması kıyamet zamanı olduğu belirtilmektedir. Rüyada bu hayvana bindiğinizi ya da sahip olduğunuzu görmeniz, iyiliği tavsiye edip kötülükten uzaklaşmayı emredeceğinize işaret eder. Bazı kere de bu rüya, müminlerin üstün gelmelerine, münafıkların da yok olacaklarına delalettir.

Dabbetül Arz kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

“Rüyada Dabbetül Arz Görmek” için bir yorum

  1. Ben rüyamda Dabbetül arzı insan suretinde gördüm. Beni ölümle tehdit etti ve sonra beni bir kulübeye kilitledi. O kulübede bir kişi daha vardı, uzun saçlı biriydi ama yüzünü göremedim çünkü yüzü gölgeliydi. Bana dedik ki “Dabbetül arzı tuzağa düşürelim.“ Ben ve o Dabbetül arzı bir çukurun içine düşürdük ve ayrıca Dabbetül arzın sağ elinde siyah bıçak vardı. Daha sonra Dabbetül arzı çukura düşürünce çukurun üzerini kapattık ama o siyah bıçakla çukurun üzerinde kapağa vuruyordu. Sonrasında kaçtım ve rüya bitti. Bu ne anlama geliyor lütfen cevap verin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir