Rüyada Zerre Görmek

Rüyada Zerre (toz, molekül) görmek etrafta sizi yoracak aslı astarı olmayan konuşmalara işaret eder. Rüyada altın zerreleri, tozunu görmek; eğer bir ilişkiniz varsa ve ayrılık yaşamışsanız bu ayrılıktan duyduğunuzun üzüntüye ve yaptığınız yanlışın ve kaybın gösterir.

Evin içinin toz zerreleriyle kaplandığını görmek. Bazı olayların hiçte sizin bildiğiniz gibi olmadığına ve dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder. Sokakta yürürken birden bire etrafı toz zerreciklerin kapladığını görmek istemeden kötü bir işe bulaşacağınıza ve bu iş sizi çok uğraştıracağına işaret eder. 

Kendi üstünüzün tozlandığını görmek bir seyahate çıkacağınıza üstünüzdeki tozları temizlemek uzun ve güzel bir hayata delalet eder. Ya da toz zerreleri olan elbiseyi bundan arındıramamak uzun süreli bir hastalığa üzüntü ve kedere de işaret eder. 

Rüyada toz zerreleri olan bir yiyeceği yediğinizi görmek söylediğiniz bir söz yüzünden başınızın çok ağrıyacağınız ve uzun süre bununla uğraşacağınızın göstergesidir. Etrafı çiçek toz zerrelerinin kapladığını görmek yaşamının hiç beklemediği bir anda değişeceğine ve ani bir taşınmanın olacağının göstergesidir. 

Havayı kaplayan toz bulutu aydınlıksa bolluk ve berekete malına mal katacağın tabir olunur. Eğer gökyüzü zerreler yüzünden biraz puslu ise gördüğü yerde hiç ummadığı bir şey olacağının göstergesidir.

Cabir El-Mağribiye göre, yerdeki tozun rüzgârla birlikte havalanıp yüzümüze ve elbiselerimize gelip her yerimizi kapladığını görmek nedenini bilmediğimiz bir sebepten başınızın derde gireceğine şeklinde yorumlanır.

Kirmani’ye göre, ellerimize bulaşan toz zerrelerini yıkadığımızı görmek fakirliğe işaret eder. Bir rivayete göre de günahların affedilmesi için sadaka vermesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

 

Zerre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir