Rüyada Zerre Görmek

Rüyada zerre (toz, molekül) görmek, etrafta sizi yoracak aslı astarı olmayan konuşmalara işaret eder. Rüyada altın zerrelerini veya tozunu görmek; eğer bir ilişkiniz varsa ve ayrılık yaşamışsanız, bu ayrılıktan duyduğunuzun üzüntüye ve yaptığınız yanlışın ve kaybın gösterir.

Rüyada evin içinin toz zerreleriyle kaplandığını görmek, bazı olayların hiçte sizin bildiğiniz gibi olmadığına ve dikkatli olmanız gerektiğine işaret eder. Sokakta yürürken birden bire etrafı toz zerreciklerin kapladığını görmek, istemeden kötü bir işe bulaşacağınıza ve bu iş sizi çok uğraştıracağına işaret eder. 

Rüyada kendi üstünün tozlandığını görmek, bir seyahate çıkacağınıza; üstünüzdeki tozları temizlemek, uzun ve güzel bir hayata delalet eder. Ya da toz zerreleri olan elbiseyi bundan arındıramamak, uzun süreli bir hastalığa üzüntü ve kedere de işaret eder. 

Rüyada toz zerreleri olan bir yiyeceği yediğinizi görmek, söylediğiniz bir söz yüzünden başınızın çok ağrıyacağına ve uzun süre bununla uğraşacağınızın göstergesidir. Etrafı çiçek toz zerrelerinin kapladığını görmek, yaşamının hiç beklemediği bir anda değişeceğine ve ani bir taşınmanın olacağının göstergesidir. 

Rüyada havayı kaplayan toz bulutu aydınlıksa, bolluk ve berekete malına mal katacağın tabir olunur. Eğer gökyüzü zerreler yüzünden biraz puslu ise gördüğü yerde hiç ummadığı bir şey olacağının göstergesidir.

Cabir El-Mağribi’ye göre; yerdeki toz zerrelerinin rüzgarla birlikte havalanıp yüzümüze ve elbiselerimize gelip her yerimizi kapladığını görmek, nedenini bilmediğimiz bir sebepten başınızın derde gireceğine şeklinde yorumlanır.

Kirmani’ye göre: Rüyada ellerimize bulaşan toz zerrelerini yıkadığımızı görmek, fakirliğe işaret eder. Bir rivayete göre de günahların affedilmesi için sadaka verilmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

Ayrıca şu rüya tabiri ve yorumlara bakınız: Tozcuk, Toz, Kir (Pislik)

Zerre

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir