Rüyada Azar Görmek

Ayrıca bkz: Azarlanmak

Rüyada azar işitmek, kişinin kendisini azarlayan insandan büyük bir iyilik göreceğine işarettir. Bu iyilik bir büyüğün kırıcı bir şekilde de olsa nasihatı da olabilir.

Azar

“Rüyada Azar Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Ben 23 yaşında üniversite öğrencisiyim. Sabah namazından önce babamı gördüm rüyamda. Marketin önündeki ekmekleri alıp bana uzattı ve “Bunları bir daha atmayın” diyerek azarladı. Rüyamda öğrenci evime geldi bize yiyecek falan aldı. Yorumu nedir hocam?

  2. Rüyamda tanımadığım kişilerle üstümüzde aynı giysi ile bir sıra halindeydik. Ufak bir baş eğme ile başımızdaki sessiz kişi beni ve başkasını yanına çağırdı. Biz de onun gibi yere çömeldik. Bize iki parça ufak, beyaz kumaş gösterdi ve onları birbirine T gibi birleştirdi. Sonra saat gösterdi, 2 dakikadan geri sayıyordu. Bize “Dergah kurun” dedi. Yanımdaki koşmaya başladı, bir duvarın üstünden atladık. Çakıl taşlarından oluşmuş bir tepe var, tepenin üstünde 2 sancak yan yana. Sağ taraftaki sancak yeşil, üzerinde siyah bir kurt var, soldaki Türk bayrağı. Yarıştığımız adam, bir anda tırmandı aştı tepeyi, bayrakların yanından geçip devam etti. Ben tepeye tırmanıyorum taşlar kayıyor, geri gelip hızla koşuyorum yine kayıyorum aşağı doğru. Sağ tarafta bir basamağa çıkıp bayrakların yanından aşağı kaydım ben de. Kocaman bir arazi, yeşil piramitler var büyük, piramitlerin alt kısımları insanın dik durabileceği kadar boşluk ve ev eşyaları var, biraz garip. Piramitler havada duruyor. Zamanın bitmek üzere olduğunu hatırlıyorum. Diğer adam uzaktaki bir Piramit’in altında, havada duran Piramit’e duvar yaparken ben de dua ediyorum, dergah da dua edilir diye. Sıradaki diğer kişilerle birlikte bizi yanına çağıran adam da bizi izliyor, sancakların altında. Süre bitiyor, sıradakilere bizi gösteriyor. “İlk şu dergaha bakın” diye azarlıyor sonra diğer kişiye de aynısını söylüyor, azarlıyor. Onlar yanımıza gelirken uyanıyorum. Bunun anlamı nedir sizce? İlk defa böyle bir rüya görüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir