Rüyada Sıkacak Alet Görmek

Rüyada sıkacak aletlerini görmek mal ya da faydalı şeylerin meydana gelmesine, dünyalığa, hidayete, ilme, süt emziren kadına, hapisteki kimsenin kurtulmasına, servet yapmak isteyen kimse için bunu gerçekleştirmeye ve diğer hayırlara işarettir. Rüyada sıkacak alet görmek bazen okula, tekkeye, hamama, cins” münaasebete delalet eder.

(Ayrıca Bakınız; Rüyada Sıkmak Görmek.)

Rüyada görülen sıkacak alet, eğer şeker kamışını sıkmak içinse, dünyalığa ve dünyanın kendisine yönelmesine delalet eder. Çünkü dünyada renkleri çeşitli yiyecek, içecek ve işkence gibi insana azap edilecek durumlar vardır.

Bazen sıkacak aletini rüyada görmek, bir şeyi gömmeye, mal ve faydalı şeylerin meydana çıkmasına ve azabının inmesine yahut hapiste bulunan kimselerin rahatlığı için dağıtmalarına ve sıkıntıdan kurtulmalarına delalet eder.

Bazan sıkacak alet hamama delalet eder. Çünkü hamamda ateş, sıcaklık, su ve çok insan vardır. Sıkacak aleti görmek, okula da delalet eder. Çünkü okul hoca ve talebenin toplandığı bir yerdir. Bu alet tekkeye de delalet eder. Çünkü orada halvete çekilmiş birtakım insanlar vardır. Halvette bulunan kimselerin halvetten çıkması ise ahlak ve tabiatlarında bulunan kötü şeylerin kendilerinden gitmesinden sonra olur.

Rüyada zeytin sıkacak aleti görmek, sapıklar için hidayete ve talebe için de ilme delalet eder. Kandillerde yakmak için acı zeytinyağı çıkarılan sıkacak aletin tabiri de böyledir. Sıkacak aleti, hayra da delalet eder. Sıkacak alet süt emziren bir kadındır. Çocuk ise, sıkılmış olan şeydir.

Bir kimsenin rüyada bir şehirde olacak ucuzlukta, sıkacak aletlerin satıldığını görmesi ise, o şehirde meydana gelecek kıtlık ve süt emziren kadının ölmesine delalet eder. Her sıkılan şey hapistekilerin kurtulmasına, cinsi münasebette bulunmaya ve servet yapmak isteyen kimse için de mala delalet eder.

Ayrıca bkz: Rüyada Üzüm Sıkmak Görmek

Sıkacak Alet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir