Rüyada Ayı Görmek

Ayrıca bkz: Ayı Yavrusu, Ayı Kovalaması

Rüyada ayı görmek, birtakım afetlerin meydana geleceğine, bela ve fitnenin rüyayı gören kişinin peşini bırakmayacağına işarettir. Bazen de ayı görmek, şiddetli ve kuvvetli olmayan, düşmanlığında hileye başvuran bir hırsızın varlığına delalet eder.

Rüyada ayının sırtına bindiğini görmek, devlet büyüklerinden bir menfaat görmeye işarettir. Yine ayıya bindiğini görmek, kişinin düşmanlarına geleceğine delalet eder.

Rüyada ayı derisi görmek mala, bazen de kötü durumda , boşanmış ve başka şeylerle kendini meşgul eden bir kadının varlığına delalet eder.

Kişinin rüyasında ayı görmesi zor işleri başaracağına, iyi, karlı bir yatırım yapacağına işaret eder. Rüyada ayı eti yemek veya ayı postuna sahip olmak; kişinin korku ve endişe içinde kalacağına işarettir.

Rüyada ayı görmek ne demek; bedbaht ve deli bir adama veya ahmak ve deli bir kadının varlığına delalet eder. Rüyanızda bir ayı öldürmeniz, sorunlardan kurtulacağınız anlamına gelir.

Ayı

“Rüyada Ayı Görmek” üzerine 52 yorum

 1. Rüyamda kendimi ayıdan kaçarken buldum ve tek de değildim yanımda kuzenimde vardı. Ayıdan kaçıp kurtulmak ne anlama geliyor. Acil cevaplarsanız sevinirim !

  1. Senin gördüğün rüyanın aynısını bende gördüm. Hocam ayıdan kaçıyordum ve kurtuluyordum sonunda benim de yanımda ailem vardı. 🙂

  2. Aynı rüyayı ben de gördüm ama ben ayıdan bisikletle kaçıyordum ama kurtulabildim mi hatırlamıyorum.

  3. Rüyamda iki kişi gezerken önce aslan daha sonra da 2 ayı olmak suretiyle ayının biri bizi takip edip sonunda bir yerde kıstırdı, yanımdaki yakalayıp ben ise zor elinden kurtuldum.

 2. Rüyamda ayının bizim köydeki evin çatısına çıktığını gördüm. Ayıyı avlamak için av tüfeğini arıyordum ve uyandım.

 3. Ben rüyamda evimin önünde boş boş dolaşan, beyaz renkli fakat başının üstü kahverengi oldukça büyük bir ayı gördüm. Bu ne anlama geliyor?

 4. Selamlar rüyamda ayı boynundan zincirle bağlı, zincirin diğer ucu elimde, düşünüyorum, bana saldırırsa nasıl kurtulurum. Bana doğru gelmeye başladı. Yanımda bulunan ağaç kökleri ve kayaya benzer şeyler var. Zinciri onlara sararak bana ulaşmasını engelliyordum.

   

 5. Rüyamda boynunda tasma takılı acı çeken bir beyaz ayı gördüm daha sonra bu ayı parmak kadar kalmış sırt üstü yerde yatar şeklinde gördüm. Beni görünce kalkıp saldırmak istedi odanın kapısını çektim hemen arkasından simsiyah bir ayı daha gördüm. Evcil hayvan gibiydi sesi çıkmıyor, öyle bakıyordu daha sonra bu ayıyı basma fistan bluz falan giymiş evde iş yaparken gördüm. Çok garip bir rüyaydı, çok etkisinde kaldım. Yorumlar mısınız lütfen?

 6. Rüyamda bir ormandaydım ve bir ayıya "gel gel" deyip tane tane yeşil üzüm yediriyordum, arada kendim de yiyordum. Yorum yapmama yardımcı olur musunuz?

 7. Rüyamda ayı gördüm, konuşuyordu. Ben de ona peynir yediriyorum. Baktım ama sitenizden bulamadım, anlamlı bir şey. Yardımcı olursanız sevinirim.

 8. Rüyada ayı görmek, çok büyük bela sizi bekliyor demektir. Ayı öldürmek ise belalarınızdan kurtuldunuz demektir.

 9. Rüyamda beyaz ayı gördüm ve küçük kızımı aldım, dışarı çıktım. Diğer kızıma gelmesini söyledim, o da “Bakayım geleceğim anne” dedi çığlık atıyordu, komşular geldi, kurtarmadı, kızımı öldürmüştü. Bunun anlamı nedir? Lütfen cevap yazın.

 10. Rüyamda ayı görüyordum odamızda ve babamda bıçakla ayıyı öldürüyordu ve ayının yerde kafasını görüyordum.

 11. Merhaba rüyamda bayağı yüksek bir tepeye çıkıyorum. Bir mağara var. Birden mağaranın içinde ayıları görüyorum ve çok korkuyorum. Koşarak aşağıya tekrar iniyorum. Yorumlayabilirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

 12. Erkek bebeğinin eli, ayağı çamur, ormanda onu suya götürürken, ayı görüp korkmak, ne demek?

 13. Merhaba rüyamda küçük bir meydanda bir boz ayı gördüm. Ama bana yaklaşamayacak derecede uzaktaydı. Ve öylece orada duruyordu. Sonra da bir kişi geldi ve ayının üzerine bindi sonra onlar yok oldular. Devamında ise eskiden yakın olduğum bir kız arkadaşımı gördüm. Bana bir şeyler anlatıyordu. Orman gibi, köy gibi bir yerdi. Ağaçlar, tahtalar ve o tür şeyler vardı. Sonra uyandım. Yorumlarsanız sevinirim. İyi günler.

 14. Merhabalar, rüyamda büyük siyah bir ayı gördüm. Beni izliyordu. Ben onu fark edince birden kaçarak gitti.

 15. Çocukların elinde tasma taktıkları yavru ayı var. Kızıp serbest bıraktırıyorum…

 16. Ya rüyamda kutup ayıları vardı büyük. Fakat aniden büyük aslanlar gelip kafalarını koparıyordu ve sonra küçük yavru aslanları öldürüyorlardı. Ne anlama geliyor?

 17. Kaç gündür felaketli rüyalar görüyorum bunlardan biri de dün gördüğümdü. Ben sözde 40-45 yaşına gelmişim. Normalde 21 yaşındayım ama kendimi göremiyorum yaşlıyım. Dağlık bir alanda 2 tane küçük çocuğu takip ediyorum. Benim yükseklik korkum var patika yolları bilirsiniz ince yollar, oradan gidiyordum. Patika yolu kaplamış taşlar var ya onun üstünden geçeceğim ya da geri döneceğim. Taşlarla uğraşıyordum ama düşmekten de korkuyordum. Taşlar hem kumlu hem de böyle deniz taşı olur ya onlardan da vardı. Önden giden 2 çocuk kayboldu. Taşlarla uğraşırken biri arkamdan hırkamın şapkasını kapattı. Arkamı bir döndüm kocaman bir ayı, kahverengi göz göze geldim. Korkudan kendimi uçurum gibi aşağısı dere, taşlar, ormanlık oraya attım uçurumdan atladım. Tam düşerken kalktım. Çok korktum lütfen açıklayın.

 18. Rüyamda 5 arkadaş bir ormanlık alanda sıralı şekilde ilerlerken ayı bir arkadaşımızı yakalayıp kollarını kırmaya başladı. Biz de diğer arkadaşlarımızla ayının yavrularını tek tek öldürmeye başladık. Bu rüyayı yorumlarsanız sevinirim.

 19. Merhaba, ben rüyamda siyah bir ayının bir adama yaklaştığını gördüm. Ben ayı diye bağırınca da kaçtı ve peşinden tanıdığım kişilerin koştuğuna şahit oldum. Ayının kaçması ne anlama geliyor? Şimdiden teşekkürler. :/

 20. Rüyamda bir mahalleye gittim. İnsanlarla selamlaşırken yokuştan bağırma sesleri geldi. Kadının biri “Ayı hayvanlara saldırdı yetişin” diye. Biz koştuk dört beş tane hayvan etrafını sarmış ayının hayvanlar kaçmak istiyor, kaçamıyor. Bağlı değiller. Bir tane öküzü yakalamış parçalıyordu. Biz üstüne gittik çeke çeke yukarı doğru sürüklüyorduk. İşkembeleri döküldü. He silah buldum bir yerden kovalamaya başladım… Bir anda beyaz dört ayaklı ufak bir şey oldu kaçmaya başladı. İlerde duvardan doksan derece döndü geri gelmeye başladı. Ben de saklanmak istedim. Bir tane evin kapısını açtım içeri girdim, örttüm. Sessiz duruyorum beni görmesin diye. Tam kapının önüne geldi o beyaz ufak şey büyük ayı oldu, kafasını kapıdan içeri soktu. Silahı ona doğrultmak istedim doğrultamadım ve uyandım… Ve ben bu rüyayı üç kez gördüm. Hep aynı. Nedir, bana yardımcı olur musunuz?

 21. Rüyamda mahallemizi ayıların bastığını gördüm ve insanlara saldırıyorlardı. Yanımda kuzenim vardı ve o mahalleden kaçmak istiyordum. Ayılar mahalledeki bir restorana girmişler ve bazı insanları yemişler. Ben de ayıların gözden kaybolduğu anda kuzenime “Hadi buradan kaçalım” diyorum. Fakat kendisi gelmiyor. “Ayılar artık doydu. Tehlike yok şu an” diyor. Ancak o gelmeyince ben hızla oradan kaçarak koşmaya başlıyorum. Saatlerce koşuyor bir yandan da arkamdan geliyorlar mı diye korkarak bakıyorum. Burada da uyanıyorum. Cevap yazar mısınız?

 22. Ben rüyamda bir kutup ayısının bana saldırdığını gördüm. Beni tam yakalayacakken uyandım çok şükür.

 23. 3 ayı gördüm sokakta bizim ayrı ayrı geçemiyorum eve gittim korkudan ama hiçbir şey yapmadılar bana. Öyle uyandım.

 24. Hocam hayırdır inşallah, rüyamda bir çocuk ağzında balık ile bana bakıyor çömelmiş bir vaziyette. Dönüyorum öteki tarafta 3 adet ayı uzanmış yatıyor, dere yatağında hafif bir su akıyor küçük şelale gibi. Bunu aynı gece sabaha karşı iki kere gördüm.

 25. Rüyamda daha önceki kısmı anımsayamıyorum ama önce korkuyorum, korktuktan sonra karşıma bir adam çıkıyor ve başında bir ayı kostümü var. Korkmama rağmen onunla beraber gidiyorum. Uyandığımda halen korkuyordum.

 26. Ben rüyayı 3. şahıs olarak izliyordum. Rüyamda çok sevdiğim ve tanımadığım bir kadın vardı ve bir köpek onu öldürdü sanırım. Ben çok sinirlendim ve üzüldüm. Ondan sonra ortaya kahverengi postlu bir ayı çıktı ve köpeği parçaladı. Bu bilinçaltıma girmiş saçma bir rüyamı yoksa bir anlamı var mı?

 27. Rüyamda ayı ortalıkta deli gibi koşuşturup oraya buraya saldırıyordu ve geceydi. Karşı binanın balkonunda bir kız gördüm ama tamamen siyahtı. Sonra ayı konuştu ve ne dediğini anlamadım sadece gidip anneme söyledim annem korkmamam gerektiğini ve bize saldırmayacağını söyledi. Kapı zili çaldı ve babam içeriye av tüfeğiyle girip bana sırıttı ''merak etme seni öldürmeyeceğim’ ‘dedi. Burada uyandım. Bir anlamı var mı? Lütfen cevap verin.

 28. Rüyamda boz ayı ve tilki bizim eve giriyordu. Babamın elinde pompalı tüfek, benim elimde 14 lü tabanca vardı. Kardeşlerimle beraber köydeki evde otururken yabancı bir adam eve girdi. Ayıyla tilki de eve girerken ateş ettik ve uyandım.

 29. Ormanda karşımıza büyük bir ayı çıkıyor ve bizi parçalayacağını düşünerek ayıya bakıyorum. Kızım annesinin kucağında hislerimle diyorum, “Onları bırak. Beni al.” Aileme bakıyorum ve kaçmalarını söylüyorum ve çok tedirginim. Hemen uyandım. Ağlamaklı gibi oldum.

 30. Eski çiftliğimizin avlusunda beyaz, sırtı kayışlı bir ayı gördüm. Beni görünce onu taşla kovaladım, kaçarak ahırın içine kaçtı ve ahırın kapısında durdu ayağa kalktı. Ben de bana kalktı diye korktum. Meğer kapının ağzında ondan daha büyük, siyah bir ayıyla karşılaştı. Ben de korkudan evin içine kaçtım yanımda arkadaşlarım da vardı. Kapıyı kapattım sonra rüyadan uyandım.

 31. Yuva içinde samanlara karışmış halde tavuk yumurtaları ve bu yumurtaların yanında bir tane ayı ayağı gördüm. Bol bol saman baleleri vardı. Cevaplarsanız memnun olurum. Teşekkürler.

 32. Rüyamda ayıdan kaçıyordum ve bir yere saklanıp ayıdan kurtuluyordum fakat çok korkuyordum. Bu ne anlama geliyor acaba? Açıklarsanız sevinirim. İyi çalışmalar.

 33. Dere kenarında siyah ayılardan kaçarken mağaraya sığındım ve ateş yakmaya çalışıyordum.

 34. Selamünaleyküm. Ben rüyamda ağaçlık alanda iri bir kurt gördüm ve o kurda iri bir ayı yaklaşıyor (gizlice) ayıyı ‘da iri bir aslan takip ediyor. Ben de yukarıda emniyette bir yerden izliyorum!!! Teşekkür ederim yorumunuz için. İyiye delalet olduğunu tahmin ediyorum!!! Hayırlı bayramlar.

 35. Ayıyı çalılıkların arasında yakın yerde görmek ayıya ait, ayı kokan yemek parçasını yemek, bir elimde keskin büyük pala vardı.

 36. Rüyamda bize doğru birçok füze geliyordu ve dağlara çarpınca dağlarda kocaman alevlerle yangın oluyordu. Kim olduğunu hatırlamadığım arkadaşlarımla ormanda geyik gördük. Onu sevecekken bir ayı geldi ve bizi uzun bir süre kovaladı. Bir sürü füze gelip her yeri tutuşturdu. Füzeler çok yakınımıza ve civar köylere düşüyordu. Kaçıyorduk.

 37. Capoon İsimli Kişi İle Bende Aynı Rüyayı Gördüm Yanımda Ablam Ve Annem Vardı Siz Ayıdan Kaçıp Kurtuldunuz Ama Orda Bizi Ayılar Parçaladı.

 38. Rüyamda ayı gördüm ablam ben minübüse bindik arkamıza camdan bakınca bir ayı başka bir ayıyı kovalıyor ve ayı birden cama çarpıyor ayının kafası camdan içeri giriyor ve ablam ayıya vurmaya başlıyor şoför gülümsüyor sonra birden korkudan ağlamaya başlıyor. Bir bahçedeyim her yer açık ve kanarya kuşum varmış kaçmasın diye kapıyı tanımadığım kadına kapat diyorum bahçe kapısının altıda tahtadan ve altı boşluk oradan köpek havlayarak geliyor ve ben korkuyorum hoşt diyorum köpek sayısı artıyor ama onlar bir şey yapmıyor.

   

 39. Rüyamda evime ayı geldi. Kapiyi kirmak istedi. Birden ben cesaretlendim ayiya bagirdim. Ayi benden korktu ve kacmaya basladi. O kacti ben kovaladim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir