Rüyada Sakız Görmek

Rüyada sakız çiğnemek; tartışma, şikayet gibi şeylere, yanlış ve istenmeyen bir şey yapmaya delalet eder.

Rüyada sakız görmek tabiri, zahmet ile kazanılacak bir paraya işarettir. Sakız çiğnemek bir dedikoduya; sakız bulmak veya almak, kötü bir habere; sakızı ateşe atmak, bir mal yüzünden başınızın derde gireceğine işarettir.

Rüyada sakız görmek nedir, çok zor ve binbir uğraşla olan bir işinize yorumlanır. Sakız çiğnemek görmek bir habere işarettir. Sakızın üstüne yapışması iyi değildir; bir insanın huzurunuzu kaçıracağını işaret eder. 

Rüyada sakızı ateşe atmak, bir mal yüzünden başınızın belaya gireceğine yorumlanır. Sakız görmek, gereksiz laflar etmek ve dedikodu yapmak anlamındadır. Rüyada sakız bulmak veya almak, kötü bir haber alacağınıza yorumlanır. Kişinin gereksiz laf ve dedikodu yapacağına işaret eder.

Rüyada sakız çiğnediğini görmek, bir konu etrafında çok konuştuğunuza ve bundan dolayı herkesi usandırdığınıza delalet eder. 

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada sakız çiğnediğini görse, yanlış ve istemediği bir iş yapar. Bazı tabirciler, sakız çiğnediğini gören kimse, münakaşa, şikayet ve bunlar gibi şeylerde o kimseden çok söz edilir.

Rüyada sakız çiğnediğini gören gereksiz laflar eder veya dedikodu yapar. Sakızın üstüne veya eline yapışması iyi değildir. Bu rüya, arsız ve yüzsüz birinin insanın huzurunu kaçıracağı anlamına gelir.

Ayrıca bakabileceğiniz rüya tabirleri: Sakız Ağacı, Çengel Sakızı

Sakız

“Rüyada Sakız Görmek” üzerine 5 yorum

  1. Rüyalarımda çok sıklıkla dişlerime yapışan ağız dolusu sakızı, zorlukla ağzımdan çıkardığımı görüyorum. Bu ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  2. Rüyalarımda çok sıklıkla dişlerime yapışan ağız dolusu sakızı, zorlukla ağzımdan çıkardığımı görüyorum. Bu ne anlama geliyor? Teşekkürler.

  3. Ben de rüyamda ağız dolusu sakızı zorlukla dişlerimden çıkardığımı görüyorum. Hatta çıkartıyorum bir bakıyorum, hala var hala var. Devamlı devamlı sakız çıkartıyorum ağzımdan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir