Rüyada Papatya Görmek

Güzel bir kadına yahut hanımın akrabalarına, Birinden papatya almak o kimseyle dostluğa, Papatya toplamak hediyeye almaya delalet eder.

Sarı renkli papatya için Bakınız; Çiçek.

Gerek tek başına gerekse arkadaşla papatyalı bir bahçeden geçmek veya papatya toplamak, genç bir erkek için kaba bir kızla flörte; tecrübeli yaştakiler için az bir ücretle sabit bir işe gireceğine işarettir.

Papatya toplayan genç kız veya erkek birine ilgi duyar. Baharda kırda papatya görmek güzel umut ve hayallerdir.Rüyada papatya iyi niyetli, yardım seven, herkesi güzel tutan bir ahbap, iyi arkadaş olarak yorumlanır.

Bir demet papatya görmek üzüntünün işaretidir. Fakat, papatyaları tarlada veya bahçede görmek, mutluluğa ve sağlıklı bir yaşama işarettir.

Hoş, iyi niyetli, yardımnseven, herkesi hoş tutan kişidir.

Papatya, hasta, yasli ve emektar bir hizmetçi kadınla yorumlanır. Rüyada papatya açmis bir bahçeden veya tarladan geçtigini görmek şüpheli bir yola çikmaya; papatya koparıp göğsüne taktigini görmek, uzak bir yerden kötü bir haber alacagina; papatyalari toplayip demet yapmak bir takim kötü insanlarla yüz yüze geleceginize delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada birinden papatya aldığını görmek, o kimse île olan dostluga işarettir.

Bazi tabirciler, papatyayi güzel bir kadin ile tabir etmislerdir. Bir dagin etegine düşmüş papatyalari topladığını gören kimseye padisah, güzel bir şey hediye eder. Papatya çiçegi, hanimin akrabalarina işarettir, şeklinde de tabir edilmistir.

Rüyada papatya iyi niyetli, yardım seven, herkesi hoş tutan bir ahbap, dost olarak yorumlanır. Papatya toplayan genç kız veya erkek böyle birine ilgi duyar. Baharda kırda papatya görmek hoş umut ve hayallerdir.

“Rüyada Papatya Görmek” üzerine 4 yorum

  1. Merhaba, rüyamda renk renk çiçek gördüm vazonun içinde. Ne anlama gelir, çevirimini yazarsanız sevinirim.

  2. Rüyamda saçımın bir bölümü beyaz, arkadaşıma gösteriyorum saçımı, o da bakarken saçımda tomurcukları görüyor ve başparmaklarıyla sıkıştırıp patlatıyor, papatya çıkıyor. Her patlattığında papatya çıkıyor.

  3. Rüyada boş bir yerde çok mu çok papatya gördüm onlara eğilip bakıyordum çok güzeldiler. Aydınlık bir yerden onların arasında geçiyordum. Bunun tabiri nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir