Rüyada Miğfer Görmek

Rüyada miğfer görmek; yaptığı iyiliği başa kakmaya, azarlamaya, baş ağrılarından yahut korkudan emin olmaya, yolculuğa, mal ve hanıma, işsiz kimsenin iş bulmasına işarettir. Değerli miğfer, saygın ve güzel bir kadına; adi miğfer çirkin kadına; başına bir miğfer giydiğini görmek, malda noksanlıktan emin olmaya ve onu zekat kalkanı ile korumaya; çelik ve demir miğfer güce, kuvvet ve azamete; bekarın miğfer giymesi, bir büyüğün himmetine ve onun yardımı ile evlenmeye delalet eder.

Rüyada miğfer görmek, kavga işareti olarak yoruma tabi tutulur.

Rüyada başınıza bir miğfer giydiğinizi görmek, işlerinizde başarıya ulaşacağınıza işarettir. Miğfer görmek zaferle de yorumlanır.

Rüyasında başına bir miğfer takarak savaşa gittiğini gören, yeni bir ticari işe girer ve kazanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada miğfer görmek; düşmandan emin olmaya, mala, hanıma ve işsiz kimse için işe ve yolculuğa işarettir. Miğfer, azarlayıp başa kakmaya yahut korkudan veya baş ağrılarından kurtulmaya işarettir.

Bir kimse rüyada başında bir miğfer olduğunu görse, malının noksan olmasından emin olur. Mezkur miğfer, kıymetli olursa bu rüya sevinçli, zengin ve güzel bir kadına işarettir. Miğfer kıymetsiz ise, çirkin bir kadındır.

Bkz: Çelik Başlık, Kask Görmek, Kalkan ve Siper

Miğfer

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir