Rüyada Karanfil Görmek

Anlamı renge göre değişir. Kırmızı karanfil yoğun bir aşka; beyaz karanfil temizlik ve saflığa; alacalı karanfil mutluluğa ve güzel günlere; sarı karanfil, keder ve sağlık problemlerine yorumlanır.

Anlamı renge göre değişir. Kırmızı karanfil yoğun bir aşka; beyaz karanfil temizlik ve saflığa; alacalı karanfil mutluluğa ve güzel günlere; sarı karanfil, keder ve sağlık problemlerine yorumlanır.

Ateşli aşk, derin duygudur. Rengine göre aşk hakkında yorumlanır.

Rüyada karanfil görmek asagidaki yedi sekle göre yorumlanır: Kirmizi renklisi askta şiddet ifade eder; Beyaz karanfil iffet ve bekaret anlamina gelir. Alaca karanfil, mutlu günlere ve sevince işarettir. San karanfil, hüzün, hastalık ve ayrilik ifade eder. Rüyada saç üzerine takili karanfil görmek, hafiflige laubalilige delalet eder. Karanfili tarlada görmek mutluluk, nese sevinç ve bolluga yorumlanır. Bir rivayete göre; rüyada karanfil görmek adinin iyilikle anilacagina yorumlanır. Yaninda bir çok karanfil olup ondan herkese dagittigini görenin o yerde adi hayir ve iyilikle anilir. Karanfilden kimseye bir şey vermediğini gören, mazarrata ugrar. Bir başka rivayete göre de: Rüyada karanfil görmek, iffetli ve terbiyeli bir hanima işarettir. Rüyada karanfil aldiğini gören kimse, akrabasi çok zengin, güzel ve görgülü bir hanim alir.

Rüyada karanfil aşkı ve derin duyguları anlatır. Rüyasında karanfil alan koklayan kimse aşık olur.

Karanfil

“Rüyada Karanfil Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyada abimle bir şehirde geziyoruz. Akşam hava çok güzeldi. Şehri bir kaleden seyrediyor, geziyoruz. Ansızın elime biri bardakta sıcak bir karanfil çayı ikram ediyor. Yüzünü görmüyorum çayı içiyorum, bir yudumda çok hoşuma gidiyor. Biraz ilerliyoruz kendimizi bir çay dükkânında görüyorum. Çaylara bakıyorum çok şirin küçük gümüşten objelere konulmuş çaylar görüyorum hemen çeşitlerine bakıyorum kızıma almak için sonra karşı duvarda sıra sıra dizili çay paketlerine bakmak için yüzümü dönüyorum karşımda çay değil de geniş bir koltukta oturan oranın üç beş çalışanını görüyor ben de oturuyorum o koltuğa ama hoşuma gitmiyor. Koltuk kalkıp çaylara tekrar bakmak istiyorum fakat çayların hepsi tükenmiş sağa sola bakınıyorum hiç olmazsa son kalan çayı almak için. 

  2. Kayınbabam gerçek yaşamda küçük baş hayvan besiciliği yapıyor. Rüyamda kayınbabamın ahırına giriyorum yanımda babam var sanki ona daha öncesinde ahırı ikiye bölmesini istemişim bir tarafına bahçe yapıp keçilerin hep orda beslenmesi için geri kalan diğer bolümde de sanki ben oturacakmışım, babam çok güzel bir duvar yapmış ve yerde sera halinde sebzeler dikmiş hepsi yeşillenmiş ve keçiler burada bunları yiyerek otlanacak sebzeler her büyüdükçe.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir