Rüyada Kaburga Kemiği Görmek

Rüyada kaburga kemiklerinin büyüyerek üzerindeki etlerinin kalınlaştığını görmek, rızık ve berekete; hasta ise iyileşeceğine işarettir.

Bkz: Eğe Kemiği, Kaburga, Kemikleri Kesmek

Rüyada kaburga kemiklerinin olmadığını görmek, ev halkından birisinin vefat edeceğine delildir. Rüyada kaburga kemiklerinden birini yediğini görmek, evinden bir kimsenin gideceğine veya bahçesinden birkaç ağacın kesileceğine, yahut üzerindeki elbiselerinden birisinin yırtılıp yok olacağına delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen kaburga kemikleri, kadınlardır. Kaburga kemiklerinden birinde meydana gelen şeyin tabiri o şeyin kadınlarda meydana gelmesidir.

Bazen de kaburga kemikleri rütbe ve yaşta farklı dostluk, sevgi ve birbirlerine uygun olan aile ve akrabalara işarettir Kaburga kemikleri gizli işlere, dokumacılık için gerekli aletlere işarettir. Kaburga kemikleri, sineye çekilecek işkence, meşakkat, lezzet ve azaba işarettir.

Rüyada kaburga kemiklerinin deri altından dışarıya çıkmış olduklarını gören kimseye yapılacak işkence ve şiddetten korkulur. Rüyada kaburga kemiklerinin büyüdüğünü veya kemiklerin üzerindeki et ve derinin kalınlaştığını görse, rızka, şişmanlamaya ve hastalıktan şifa bulmaya işarettir.

Rüyada kaburga kemiklerinin yok olduğunu gören kimse uyanıklık halinde aile yahut mal ve çocuktan kaburga kemiklerinin işaret ettiği kimseleri kaybolur. Bazen bu rüyayi gören hatalı bir iş yapar. Bazen de bu rüya, yaslanmaktan veya hastalıktan belinin bükülmesine işarettir.

Rüyada kaburga kemiklerinden yediğini gören kimse aile ve akrabalarına yük olur veya evinin ağaçlarını ya da kendisini soğuk ve sıcaktan örten elbise vs. şeylerini satar.

Kaburga Kemiği

“Rüyada Kaburga Kemiği Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Rüyamda sol ayağımdan kemik sugmus gibi gördüm. Çektikçe içinden kaburga kemiği çıktı. Dışı etli, kanlı, canlı, ikiye bölünmüş kaburga kemikleri çıktı. Ağrı acı hissetmiyordum. Yorumlar mısınız lütfen?

  2. Ruyada oğlumun sol kaburgasında beyaz uzun birşey çıktığını görüyorum oğlumu çağırıyorum bune oğlum dokundu ca elime geliyor anne canım acımıyor diyor ama elimi dokundukça geliyor az birşey kalıyor öylece uyanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir