Rüyada İhlas Suresi Görmek

İhlas Suresini rüyasında okuyan veya okuyan bir kişiden dinleyen kimse, tevhid yoluna girerek günah işlemekten kaçınır. Bir çocuğu dünyaya gelir. Dünya ve ahirette kadir ve kıymeti büyük olur. Ömrü uzun, duası makbul olur. Eceli yakın olup, imanla ahirete gider. 

Bkz: Sureler, Şükretmek

Bir başka rivayete göre de: Rüyada İhlas Suresini veya ondan bir parçayı okuduğunu görmek; yüce Allah’i zikretmeye, duanın kabul olmasına, Allah’ın yardımına ve İsm-i Azam’a nail olmaya işarettir.

Rüyada İhlas Suresini Okumak

Rüyada İhlas Suresini okumak, sizin birine dargın olduğunuza ve bu kişinin çok üzgün olduğuna işaret eder. Affedici olmayan çalışmalı ve sorunu büyütmemelisiniz.

Rüyada İhlas Suresini Okumak Diyanet Tabiri

Rüyada İhlas Suresini okumak Diyanet tabiri, böyle bir rüya tamamen hayırlı işlere yorulur. Tüm sıkıntılarınızın son bulacağına ve istediğiniz konuma ulaşacağınıza işarettir.

İhlas Suresi

“Rüyada İhlas Suresi Görmek” üzerine 6 yorum

  1. Sabah namazından sonra rüyamda ihlası şerifi okuyordum. Uyandığımda ihlası şerifi okuyarak uyandım. Teşekkür ederim.

  2. Ben normalde evli ve iki çocuk annesiyim. Ama rüyamda bekâr ve evlendirilmek üzere bir gençle tanıştırılmış bir bayan olarak gördüm, kendimi. Bu kişinin dini yönüne bakıyordum ve ihlas suresini bile bilmediğini öğrenmişim. Ona sürekli öğretmek amaçlı bu sureyi okuyordum.

  3. Öncelikle Selamlar. Rüyamda askeriyede, askeri kamuflajım üzerimde, tek katlı bir bina içinde wc aramak için bir bölük içinde gezinirken sağlı sollu koğuşların arasında koridorda ilerliyorum. Solumdaki koğuşa bakıyorum kapı girişinde bile klozetlerin üzerine battaniye sermiş askerler yatıyor, diğerinde bir asker temizleniyor. İlerliyorum askerlerin bazıları normal davranışlarda, bazıları çokta normal olmadıklarını fark ediyorum ama çoğu uyuyor. İlerliyorum diğer koğuşlarda toprak seramik işleri yapılıyormuş izlenimi duyuyorum, bir koğuşta bir toprak zemin kenarlarında komple dizilmiş küçük cam bebek biberonları görüyorum. Artık son kısma geliyorum, kapı bahçeye çıkıyor ve açık. Artık wcye gitmekten vazgeçiyorum, bahçeye çıkıyorum. Sol tarafta hemen yakınımızda mezarlık olduğunu görüyorum. Bu sırada araziye göreve gitmiş takım olarak silahlarıyla geri dönen askerler görüyorum. Bir komutan beni önceden tanıyor ve onunla konuşuyorum. O sırada mezarlıkta ki mezarların bazılarının üzerine yeşil örtülü sandukalar havada uçarak geliyor, mezarların üzerinde duruyor ve başlarında da hep aynı kişi uzun boylu, siyah cübbeli, sarıklı, içlikleri beyaz ve bu kıyafetler tertemiz, sarışın tenli, hafif sakallı ellerinde kağıt ve kalemle bu sandukaların mezardakilerle değişeceğini görüyorum. Sanki yatağın çarşafının değişmesi gibi bu tarif ettiğim. Adamlar gayet mütevazi ve sakin cübbesini bir eliyle tutuyor diğer eliyle de kağıt kalem bu olayın gerçekleşmesinin zabıtlını tutuyorlar sanki. Bu arada diğer askerlerin benim gördüğümü görüyorlar mı diye bakınca, onlar daha önceden de görmüş gibi gayet sakin içeriye girmeye devam ediyorlar. Komutan, “Bugün cuma bu gayet normal” deyip içeri gidiyor. Ben korkmuyorum, gayet sakinim ama bu muazzam olayı izlesem mi, izlemesem mi, doğru olur mu, olmaz mı bilemiyorum. Aklıma 3 ihlas bir Fatiha okumak geliyor 2 kez ihlas suresi okuyorum ve izliyorum. Bu arda bir subay ilerde bu olayı izliyor ve yerde o da zor bir durumda etkilenmiş ve sure okuyor. Ben içerdeki askerlerin bazılarının normal hareketler sergilemediğinin sebebinin bu olayı görüp etkilendikleri için olduğunu anlıyorum. Fatiha okumak da aklımda ama saatin alarmı çalıyor ve uyanıyorum. Saygılarımla. Yorumlarsanız çok sevinirim.

  4. Rüyamda çocukluğumun geçtiği köydeymişim, yanımda biri ile tarla gibi bir yerde yürüyoruz. Yürümeye başladığım andan itibaren ihlas suresini Fatiha suresini ve Amenerrasulüyü sesli bir şekilde okuyorum. Yolda bir değnek buluyorum her yeri dikenli idi. Sonra uyandım. 

  5. Burada hem ömrü uzun olur diye yazmışsınız, hem de eceli yakın olur diye yazmışsınız, hangisi doğrusu? Ayrıca 3 ihlas, bir Felak, bir Nas, bir Fatiha ve bir de Ayetel kürsi ayetlerini üç defa en güzel şekilde anlaşılabilir bir biçimde kıraatle okuduğumu gördüm. Beni aydınlatırsanız sevinirim, saygılar.

  6. Rüyamda orta yaşlarda bir kadın beni yanına çağırdı bende gittim. Sonra sağ kolumdan tuttu ve üzerime ihlas suresi okudu üfledi ve bunu birkaç kez tekrar yaptı. İhlas suresini okuyup üzerime üflüyordu ve etrafımızda ablam vardı ve tanımadığım bir kaç bayan daha vardı benim üzerime ve etrafımdaki insanların üzerine doğru üflüyordu. Ve bende onunla beraber ihlas suresini okuyup kendi üzerime ve çevremdekilerin üzerine doğru üflüyordum. Ne anlama geliyor? Çok merak ediyorum. Şimdiden için yorumunuz için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir