Rüyada Helva Görmek

Helva rüyaları daima helal, hayır işi, yardım olarak yorumlanır. Rüyasında helva aldığını gören kişi pek çaba sarf etmeden iyi kazanç elde edecektir. Helva pişirdiğini gören biraz çabayla büyük kısmeti yakalar anlamındadır. Geniş kapta helva yapıp dağıtan hayır yapmayı seviyor demektir.

Pek yorulmadan iyi kazanç demektir.

Rüyada helva, mutluluga yorumlanır. Rüyanızda bir dükkanda veya bir lokantada helva yediğinizi görmek, yakin-da isiniz hakkinda güzel ve sevindirici bir haber alacağınıza delalet eder. Size bir tabak içinde helva getirildiğini görmek, komşularınız arasinda sevildiğinize işarettir. Sizin bir tanıdığınıza helva ikram ettiğinizi görmek, o kişi hakkinda iyi seyler düşündüğünüze delalet eder.

Bir rivayete göre de, rüyada helva görmek, mal ve para ile yorumlanır.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada helva görmek dinde samimiyete, hapiste olanin kurtuluşuna, yolcunun dönmesine, hastanin sifa bulmasına, bekarlar için evlenmeye, hidayet ve tevbeye, ilim ve Kur’an’a, yeni evlada, iyi hizmetçilere ve helal rızıklar işaret eder.

Kudret helvasi ve ondan yapılmış olan seyler bereket ve nimettir. Kavrulmus şeyden yapılan helva faydali bir ortaklıktır. Baldan yapılmış çiğ helva az bir riziktir yahut düsük bir rütbedir. Helva, yükseklik ve rif’ata, üzüntü ve kederin, sıkıntı ve hastaligin gitmesine işaret eder. Helva, helal rızk, güzel söz olarak yorumlanır. Helva mü’min için iman tatliligi, günahkar için de dünya tatliligidir.

Rüyasında helva aldığını gören kimse pek yorulmadan iyi kazanç sağlayacaktır. Helva pişirdiğini gören biraz gayretle büyük kısmetin sahibi olur. Geniş kapta helva yapıp dağıtan kimse hayır işlerine meraklıdır. Helva rüyaları daima helal kısmet, hayır işi, yardım olarak yorumlanır.

“Rüyada Helva Görmek” üzerine 7 yorum

  1. Bir kazanda iki ayrı helva pişiriyorum. Biri un helvası, diğeri irmik helvası. Birbirine karıştırmamak için çok büyük çaba sarf ediyorum. Yorumlarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

  2. Rüyamda akşam saatiydi, mezarlığa gidiyorum. Bir mezarın baş kısmına oturuyorum, elimde kahverengi helva var. İrmik mi, un helvası mı, bilmiyorum. Elimdeki helvayı mezarın üstüne, toprağına sürüyorum. Anlamını bulamadım. Yorumlarsanız çok sevinirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir