Rüyada Helal – haram Görmek

Helal, yeryüzü nimetlerinin temiz ve hoş olanlarına; her türlü yararlı iş ve faydalı düşünceye; sayılamaz nimete ve insanı esenliğe götüren tavır ve davranışlara, Haram, Allahu Teala’nın ve O’nun Rasülünün (s.a.v.) koyduğu sınırlara; pis ve zararlı nimettlere; zararlı iş ve faydasız düşüncelere; insanı helake götüren tavır ve davranışlara, Helal kazandığını görmek inançsızın imana gelmesine, günahkarın tövbe etmesine, Haram kazandığını görmek dinin koyduğu sınır ve ölçülere ehemmiyet vermemeye delalet eder.

Helal – haram

“Rüyada Helal – haram Görmek” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba rüyamda eski erkek arkadaşım benden helallik istiyordu. Kendisiyle kötü bir geçmişimiz var. Akraba yoluyla tanışıp evlenme niyetiyle yarı yolda bıraktı ve ben onu Yüce Rabbime havale etmiştim. Aynı şekilde ona da böyle söylüyordum. Şuan kendisinin hayatında biri var ve sanırım evlenecek. Bu rüyam ne anlama geliyor? Yardımcı olursanız sevinirim…

  2. Bizi dolandıran bir adam, bugün rüyamda benden helallik istedi. Bende hakkımı helal ettim. Çok kötü görünüyordu. Ona ne üzüldüm, ne de haline sevindim. Hakkımı helal ederken hiç bir acı ve üzüntü hissetmedim. Anlamı nedir, acaba? Cevap verirseniz, memnun olurum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir