Rüyada Geçit Görmek

Dar geçit, insanın dünyada yaptığı hayır ve şerden ne varsa, bunlarla varılacak Cennet yahut Cehenneme, Karanlık ve sarp geçit sıkıntıya, karşılaşılacak zorluklara yahut kötü amel işlemekte ısrar etmeye ve bunun sonucu uğranılacak azaba, Aydınlık ve kolaay geçit, cemaatten ayrılmamaya, istikamek üzere olmaya ve bunun sonucu ulaşılacak saadete delalet eder. Geçitten rahatça geçtiğini gören bir zorluğun üstesinden gelir. Kötürüm yahut hasta birinin geçitten geçmesi durumunun düzelmesine, Yüksek dağ üzerindeki geçit zorluktan sonra gelecek kolaylığa delalet eder.

Hayatın beklenmedik biri yüzünden değişeceğine işaret eder. Geçitin durumuna göre değerlendirilir.

Rüyada dar bir geçitten geçmek zorunda bulundugunuzu ve oradan bin bir zorlukla geçtiginizi görmeniz, çok zor ve halli mümkün olmayacak gibi görünen bir isinizin basari ile so-nuçlandiğini göreceginize, ve bu suretle islerinizin yolunda gidecegine delalet eder.

Geçit

“Rüyada Geçit Görmek” üzerine 3 yorum

  1. Rüyamda Feytullah gülenin cenaze namazını görüyordum. Seccade almaya giderken seccade bitiyor bana kalmıyordu. Ben de daha sonra yer bulup hasıra oturuyordum ama namazın kılınmasını görmüyordum. Ondan sonra eski bir odanın kapısının önünde gizli bir yeraltı geçidi keşfettim. Ben sığardım oradan, tünelin altı ışıklandırmalı, aydınlıktı ve düzgündü ama fareler vardı. Ben vücudumun birazını sokuyordum.

  2. S.A. Rüyamda bir yere geldim o yerde kapının önünde bir bekçi vardı ve yerde yanında tahtadan yapılmış 2 kova su vardı. Biri bana dedi ki; “Buradan geçmek için yıkanman gerek. Kovaların biri cennete girmen için, biri cehenneme girmen için.” Şöyle bir şey hatırlıyorum hem seviniyorum cennete girmek girebilmek süper inanamadım sevinçten ama bir sıkıntı olduğunu hissetim. Durum şu, hatırladığım kadarıyla &inci kova cennete girme için 2ncisi cehennem içinse öyleyse niye sıkıldım veya korktum onu anlamadım. Acaba yanlış mı anladım veya kendime yakıştıramadım mı onu bilemedim ama rüya buydu… Rüyanın anlamını söylerseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

  3. Rüyamda arkadaşlarımla okula gidiyoruz. Benim okulum çok uzak. Ben gizli bir yer görüyorum ve içine giriyorum orada birkaç arkadaşımı görüyorum ve Hürrem sultan gibi yürüyorum. Okulda teneffüs oluyor. Dışarı çıkıyorum. Bir arkadaşım okulun damına çıkıyor ve sırtüstü kendini aşağı bırakıyor ve düşerken yeşil bir sıvı ya dönüşüyor. Biz onun cesedini göremiyoruz. Daha sonra benden 2 yaş küçük bir arkadaşımda aynı şekilde aynı yere düşüyor. Sonra ben onun da öleceğini sanıyorum ama kalkıyor. Onu hemen kucağıma alıyorum olayı bir şekilde atlatamıyor. Daha sonra bu olanları arkadaşıma anlatıyorum. O buna hafifçe gülüyor. Daha sonra okulun kapısının önünde bir buzdolabı görüyorum. Açıyorum içinde 3 tane en yakın arkadaşlarım duruyor bana çilekli ve vanilyalı dondurma veriyorlar ve yanında boş bir kâse. Ben boş kâseyi onlara geri veriyorum. Daha sonra arkadaşım çilekli dondurmanın tadına bakmak istiyor. Veriyorum. Dondurmayı ilk o yiyor. Dondurmada böyle kâsede. Dondurmayı bir yiyorum ve uyanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir