Rüyada Ezgi Görmek

Rüyada ezgi söylemek, batıl söze ve musibete işarettir. Eğer söyleyenin sesi güzel ise, faydalı ticarete, güzel değilse zararlı bir ticarete işarettir. Rüyada şarkıcı ve türkücüyü görmek, doktor, alim veya bir hatibi görmeye işarettir.

Ayrıca bkz: Ezgici

Bir kimse rüyada bir yerde türkü ve şarkı gibi şeyler söylendiğini görse, o yerde dostlar arasını ayıracak bir yalan söylenir.

Rüyada ezgiyi herkesi rahatsız edecek şekilde söylemek, şer ve münakaşaya işarettir. Bir kimse rüyada çirkin bir şekilde türkü ve şarkı söylediğini görse, tembellik, miskinlik ve zillete işarettir.

Rüyada yolda gittiğini ve ahenkli bir şekilde ezgi söylediğini gören kimse hakkında bu rüya hayırdır. Rüyada hamamda ezgi söylediğini gören kimsenin, sözünün açık olmasına ve meramını ifade edebildiğine işarettir.

Bir kimse rüyada sokak içinde veya geniş bir yerde ezgi söylediğini görürse, bu rüya zengin ve şerefli kimseler hakkında iyi değildir. Onların rezil olmalarına, çirkin ve yersiz harekette bulunmalarına işarettir.

Muttaki bir kimsenin rüyada sokak içinde türkü ve şarkı söylediğini görmesi, o kimsenin o sokakta meydana gelecek bir fitnede hazır bulunmasına işarettir. Rezil kimselerin rüyada sokak için ezgi söylemeleri, akıllarının noksanlığına işarettir.

Ezgi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir