Rüyada Eğe (törpü) Görmek

Rüyada eğe görmek, iş ve düşüncede yararlı olanı ortaya çıkaran gayret ehli kimseye delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Törpü.)

Bir cismi eğe ile törpülemek mala, ıslah etmeye ve dünyalıktan fazla olanı atarak gönül huzuruna ermeye işaret eder.

Rüyada görülen ahşap eğesi dildir, size sizi değiştirmek için söylenecek sözlere işaret eder. Rüyada eğe ile vücudunuzu eğelemek ihtiyaçları gidermeye, kalem ilmini bilenler için de, güzel ibadet etmeye delalet eder. Rüyada topuklarını eğelediğini gören kimse, nikâhlanır.

Rüyada iş yapmayan bir eğe görmek yardımcıya ve ayağa kalkmış köleye delalet eder. Rüyada birden fazla eğeyi bir arada görmek dünür ve nikaha da delalet eder.

Rüyada demir eğelediğini ve incelttiğini gören kimse zor bir işin üstesinden gelir. Rüyada paslanmış eğe görmek kolaylığa yorumlanır.

Ibni Sirin'e göre; rüyada elinde bir eğe olduğunu görmek, zor durumlarda kalacağına; eğe ile demiri eğelediğini görmek işlerinin zorlaşacağına işarettir. Kalın eğe kötü bir söze, ince eğe ise güzel bir söze delalet eder. Eğesinin kırıldığını görmek, işlerinin zorlaşacağına işarettir.

Cabir'ül-Magribi'ye göre; rüyasında evinin eşyasından bir demiri veya bakiri eğelediğini görmek, evinin işlerinin düzeleceğine, çan, çıngırak, zil gibi bir eşyayı onarmak için eğelediğini görmek, düşmanlığa delalet eder.

 

Eğe (törpü) kelimesinin rüya tabiri fark etmiş olduğunuz üzere kısa ve öz anlatılmıştır. Ancak rüya tabirlerinde unutmamanız gereken en önemli özellik rüyanızda görmüş olduğunuz diğer nesne ve eylemlerin açıklamalarına bakmak bunların hepsini bir araya getirerek anlam vermektir. Bunun için mutlaka sitemizin arama bölümünü kullanınız.
Dikkat etmeniz gereken başka önemli bir husus ise rüyanızı bir bütün olarak görüp ona göre değerlendirmeye çalışmanız gerekmektedir. Rüyalar her zaman size ilerisi için bilgi vermek için olmayabilir, günlük hayatınızda üzerine düşündüğünüz konular ile ilgili rüyalar görmeniz doğaldır. Baze ise rüyalar çok karmaşık ve anlam vermek bir o kadar güçtür. Bu durumlarda tabirlerden yararlandığınızda ve yorumlarken dikkat etmeniz gereken husus iyimser olarak yorumlamak olmalıdır.
Bir rüyayı tabir etmek, yorumlamak gerçekten zordur. Fakat bilmelisiniz ki burdaki açıklamalar yıllarca biriktirilmiş bilgilerin ve deneyimlerin ürünüdür.
Rüyanızda ana nesne olarak Çabalamak görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir