Rüyada Define Görmek

Rüyada define görmek helal rızka, mala yahut zina mahsülü çocuğa delalet eder.

Ayrıca Bakınız; Hazine.

Rüyada define görmek ne demek hiç ummadığınız zamanda para ya da bir mirasa yorumlanır. Bazılarına göre de karşılıksız bir aşka işarettir. Define soymak ticarette zarar etmeye, üzüntüye ve yolculuğa yorulur.

Rüyada define bulmak, kişinin zevki için masrafa gireceğine işaret eder. Eğer rüyada görülen değerli taşlar ise kişi, aşkta başarılı olacak demektir.

Rüyasında define bulduğunu gören hasta olur. Bir yıkık yerde define bulduğunu gören o hastalıktan kurtulamaz, ölür veya hastalığı uzar. Eğer bir mahalle içinde bulursa hastalıktan kurtulur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada define görmek, helal rızka ve ganimet malına işarettir. Bazen de bu rüya, mirasa, zinadan çocuğa ve dışarı atılmış seylere işarettir. Rüyada define görmek tabiri, ilme işaret eder.

Rüyada bir defineye rastladığını gören kimse, eğer talebe ise ilme işarettir. Eger esnafsa ticaret yapar ve intakta bulunur. Defineler insanin birçok sehirlerde nail olacagi is ve görevlere işaret eder.

Rüyada içinde az bir mal olan bir define bulduğunu gören kimsenin, çabuk atlatacağı bir sıkıntıya işaret eder. Eğer onda çok mal olursa, üzüntü ve kedere işaret eder. Bazen de defineye kavuşmak rüya sahibinin ölümüne işaret eder. Rüyada bir define gördüğünü gören kimse, zengin olur ve hakim tarafından onun zenginliği ile hükmedilir.

Rüyada büyük bir mala rastladığını gören kimse, şehit olur. Define, işleri kolaylaştırmaya işaret eder. Bazen de define elbiseye maden de evlenmek isteyen için hayırlı bir kıza işaret eder. Bazen define, insanın biriktirip yığdığı ve zekatını vermediği mala işaret eder. 

Rüyada define görmek anlamı, kâr ve ticaret edecek yere işaret eder. Bazen hazine görmek, sarraf veya cevherciyi görmeye işaret eder. Bazen de kaybolmuş bir şeyi bulmaya ve unuttuktan sonra bir şeyi hatira getirmeye işaret eder.

Bir kimse rüyada bir define bulursa ve oraya girmeye mani bazı şeyler olduğunu görürse, o kimsenin cimri ve zekatını vermeyen bir adam olduğuna işaret eder. Eğer o kimse alimse, ilminde cimrilik ettiğine, eğer vali ise, hükmü altında bulunan kimseler hakkında adaletsizlik yaptığına işaret eder. Define, soyu sopu temiz bir çocuğa ve mala işaret eder.

Rüyada görülen define kişinin hanımıdır. Bundan dolayı hazinesinin yıkıldığını gören kimsenin hanımı ölür. 

Rüyada görülen define ne demek işleri gizlemeye ve örtülü hanıma ve güzel elbiselere işaret eder. Eğer define üzerinde ona kavuşmaya mani bir şey yoksa, o kadının müsrif olduğuna ve namusunu korumadığına işaret eder. Bu rüya, kadın olmayanlar için iyidir.

Define

“Rüyada Define Görmek” üzerine 4 yorum

  1. İşim için istihareye yatmıştım. Rüyamda babam ile ben toprak altından eski demir, bakır, gümüş paralar buluyorduk. O anda da yanımızda gerçek hayatta sevdiğim ama pek doğru olmayan bir kadın vardı. Lütfen bu rüyayı yorumlar mısınız?

  2. Hocam ben rüyamda köyde define çıkarıyorum, etrafım kalabalık ve define çıktığında da kuyudan bir çanta çıkıyor ve ben onu alıp kaçıyorum. Eve geldiğimde onun içini açıyorum, içinden de para altınlar çıkıyor. Anlamı nedir? Teşekkürler…

  3. Rüyamda bildiğim bir bölgede köyde define çıkaran iki kişiden biri eşimdi. Defineyi çıkardıklarında içinde altın tespih inci kolye ve bir kaç altın bileklik vardır. Ben içinden sadece altın tespih aldım eşimde inci kolye aldı ve köyün şehire yakın olmasından dolayı yürüyerek şehre doğru gitmeye başladık. Sizce nasıl bir yoruma delalettir. Hayır olur inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir