Rüyada Tef Görmek

Ayrıca bkz: Kanun Görmek, Kanun Çalmak

Rüyada tef görmek erkek için üzüntüye, kadınların işine fazla karışmaya; kadının tef görmesi ve çalması sevince; kadınların kendi aralarında tef çalıp eğlenmeleri düğün, nişan vs. gibi bir merasime; tef çalan birini görmek ferah ve sevince delalet eder.

Rüyada tef çalındığını ve bunu usulü ile yaptığını gören, adi iyilikle tanınan fakat aslında kötü olan bir kadınla evlenir. 

Ebu Sait El-Vaiz’e göre: Tef çalmak, erkekler için şöhret veya musibettir. Kadınlar için hayra delalet eder.

Es-Salimî’ye göre; rüyada tef çalındığını gören, üne kavuşur. Yaptığı iş hayırlı ise hayırla, hayırsız ise hayırsızlıkla şöhret yapar.

Rüyada bir kadının tef çaldığını görmek, onun adının her tarafa yayılacağına işarettir. Bir genç erkeğin tef çaldığını görmesi, düşmandan haber alacağına; ihtiyar bir adamın tef çaldığını görmesi de onun daha çok yaşayacağına delalet eder. Bir kadının çaldığı tefin sesini duymak, neşe ve feraha; bir genç erkeğin çaldığı tefin sesini işitmek ise düşmanın yakında olduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tef musibet, üzüntü ve kederdir. Tef, kendisiyle beraber olan kimse için şöhrettir. Tef bir hizmetçinin elinde olursa, o hizmetçinin durumuna göre meydana çıkacak bir hayırdır. Tef bir erkeğin elindeyse, o erkeğe yaklaşan kimse şöhret bulur. Eğer tef bir kadının elindeyse, meşhur bir işe işarettir. 

Rüyada düğünlerde çalınan zurna ve tanbur gibi şeyler o evin halkı için musibettir. Tef bazen evlenmeye, bazen de kaybolmuş bir kimsenin gelmesine işarettir.

Tef

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir