ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Başörtüsü Görmek

Rüyada görülen başörtüsü, hanımın eşine delalet eder. Rüyada başörtüsünün genişlediğini görmek, kocanın halinin genişliğine işarettir. Keza başörtüsünün sıkılığı kocanın malının çokluğuna, beyazlığı da din ve rütbesine delalet eder. Rüyada başına tas giydiğini görmek, nefsin kötü ve çirkin arzularından muhafaza edileceğine alamettir. Başına çelikten tolga giydiğini görmek; kuvvet, izzet, makam ve ikbal ile tabir olunur. Rüyada başa giyilen taç, evlada işarettir. Bir kadının rüyada başörtüsünün başından gittiğini görmesi, kendisi hakkında hayra alamet değildir. Bir erkek rüyada başına başörtüsü örttüğünü görse, bu hizmetçi ile tabir olunur. Rüyada başını tül ile örttüğünü görmek, tevazu ve iyi kalpliliğe işarettir. Rüyada başörtü görmek, iffetli kadına, uzun ömürlü kız çocuğuna , Temiz ve yeni başörtüsü varlıklı ve iyi kocaya, Eski ve yamalı başörtüsü yoksul kocaya, Başörtüsünün herkesin içinde açılması hata işlemeye, Başörtüsünün uçması eşten ayrılmaya, onun geri gelmesi ayrıldığı kocanın ona geri dönmesine delalet eder. Yeşil eşarp, mutlu bir aşk evliliği, kırmızı, beyaz, siyah baş örtüleri ani evlilik anlamına gelir. Mor eşarp , tanınacak önemli bir evlilik yapılacağına işarettir. Ancak gri, bej ve rengi güzel olmayanlar ise evliliğin mutluluk getirmeyeceğini bildirir. Rüyasında başına bir başörtüsü, takan kız hemen evlenir. Başından eşarbı çıkarmak, iş hayatına atılacağına veya ayrılığa yorulur. Bir kadın rüyada, başında kumaştan bir eşarp yahut bir elbise olduğunu görürse, onun düşmanları kocası ile aralarını soğutmak arzusunda bulunur. Rüyada başörtüsünü bir cemaat içinde açtığını gören kadın, utanma ve mutsuzluk duygusu yaşayacağı olaylar yaşar.

Başörtüsü rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

25
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Havvagül

Selamün aleyküm. Ben normalde tesettürlü bir bayan değilim ama rüyamda kendimi kapanmış görüyorum. Kuaföre gidiyorum. “Saçımı yaptıracağım ama üzerine eşarp örteceğim, ona göre yapın” diyorum. O şekilde, başörtülü şekilde bir meclise çıkıyorum. Gösteri gibi bir şey bir konferans salonunda bizi izleyenler var daha sonra bir mağazada etek bakarken buluyorum kendimi. Rüyamı yorumlar mısınız, acaba?

07.09.2013 09:39:53

BİRNUR

Çalıştığım yerde müdürüm beni rüyasında ipekten mavi renkte eşarplı tespih çekerken görmüş. Yüzüm bembeyazmış çok güzel görünüyormuşum. Hacca giden bayanların bağladığı gibi bağlamışım eşarbımı. Normalde tesettürlüyüm zaten. Rüyanın yorumunu merak ediyorum.

25.09.2013 09:26:02

Emre

İyi günler. Sevdiğim bir kız var ve açıkça bu aralar konuşmuyoruz. Geçenlerde onu rüyamda gördüm normalde kapalı biri değil ama kapanmıştı, yeşil eşarplıydı ve birlikte namaz kılıyorduk. Annesi bize geldi ve bizden bir tencere istedi. Yorumlarsanız sevinirim...

09.02.2015 11:27:36

Kızkulesi

Rüyamda başörtümü takmaya çalışıyorum. Evdeyim sanırım dışarı çıkacağım fakat bir türlü olmuyor, hep kayıyor. Açılıyor, saçım görünüyor, uğraşıp duruyorum.

09.10.2013 08:26:20

Esma

Merhaba ben başı açık bir bayanım. Arkadaşım rüyasında başım kapalı yolda karşılaştığımızı ve sohbet ettikten sonra ayrıldığımızı görmüş. Rüyanın yorumunu alabilir miyiz? Teşekkürler.

09.10.2013 13:30:03

Ynskzr

Eski kız arkadaşımı rüyamda başörtülü gördüm. Normalde kendisi başörtüsü kullanmıyor. Anlamı nedir?

27.10.2013 23:32:54

Fatih

Selamünaleyküm. Dün gece bir rüya gördüm. Çalıştığım yere 20-25 kişilik bir grup geldi. Hepsi başörtülü, aynı kıyafetlerde, nur yüzlü gençlerdi. Ne manaya geliyor, yorumlar mısınız?

28.12.2013 13:21:45

SEMANUR Ö.

Annem babamın beni rüyasında beyaz türban bağlayıp duvak örtüğümü görmüş. Ne demek olduğuna baktım da evlilikmiş. Hiç istemediğim şey ama sevdiğim oğlan olursa olur.

21.02.2014 13:22:10

Ahmet

Ben rüyamda kız arkadaşıma başörtüsü hediye ediyordum.

17.04.2014 16:58:32

Fural

Kız arkadaşım rüyasında mavi başörtüsü verdiğimi görmüş. Bilgilendirebilirseniz sevinirim.

17.04.2014 19:47:41

Büşra

Rüyada siyah eşarp görmek ve bir yakınının cenazesine ayak basmak ne demektedir?

19.06.2014 22:23:28

Çiçek

Ben tesettürlü birisiyim. Ablam beni rüyasında başı açık olarak görüyor. Bunun anlamını merak ediyorum.

09.11.2014 18:16:45

Duha Süresi

Merhabalar, dün akşam Duha süresini 3 kere okuyarak ve değerini kelimelerle anlatamayacağım eski erkek arkadaşım için bir dua ederek uyudum. Nadir rüya gören yahut hatırlayan biri olarak gece şöyle bir rüya gördüm; Erkek arkadaşıma ayaklarını sıcak tutsun diye bir bot almıştım, huzurluyduk yine o bakışları vardı. Sonrasında bir anda bulunduğumuz ortam değişti ve bir evin bahçesinde/balkonunda oturuyorduk. Başımda bir çember vardı “İçim sıkılıyor” diyordum. “Geçecek” gibi bir şeyler söylüyordu. Bu rüya oldukça aklımı karıştırdı. Yorumlama konusunda yardımcı olur musunuz?

17.11.2014 15:14:09

Nursima İ.

Merhaba, ben tam 3 tane başörtülü rüya gördüm. 2sinde de Aslı teyzem vardı şuan üniversitede. İkisinde de aynı şeyi gördüm. Dışarı her çıktığımda başıma örtümü takmayı unutuyorum. Aslı Teyzem de bana “Bir şey olmaz” diyor idi. İki rüyada da bunu gördüm. Üçüncüsünde de şunu gördüm: Herkes sokaklardaydı ve gece idi ama uyumadık. Sonra biri “Teröristler geliyor, kaçın” ‘diye bağırıyordu. Biz de evden çıktık. Her iki rüyamdaki gibi başıma örtümü takmayı unuttum. Sonra anneme dedim. Annem bir yandan soluyor, kucağında kardeşim var, 3 yaşında şimdi, bir yandan da “Bir şey olmaz” diyor. Ben Ordu'da yaşıyorum. Hepimiz stada gittik. Sonra ben bir tanıdığımızın arabasına gittim (normalde arabaları yok, niye onların arabası onu da bilmiyorum, tanıdığımızın adı Serpil). Oraya gittim. Nedense arabanın kapısı açıktı. İçeride bir sürü asılmış ıslak çember vardı. Sonra ben bir tane kuru çember buldum ve başıma taktım. Sonra arabadan çıktım. Biri “Terörist yok, yanlış alarm” dedi. Eve gittik. Şu üç rüyamın yorumunu alabilir miyim?

25.12.2014 15:30:09

Emine

Rüyada sarı, temiz, ütülü başörtüsü ile kapandığını görmek ne anlama geliyor?

26.12.2014 14:02:46

Sevda

Başı kapalı bir annenin rüyada önce civciv sarısı bir başörtüsü olduğunu ve çok sıkı bir şekilde bağladığını daha sonra kalabalık bir ortamda aynı sarı renkte bir kıyafetle fakat başı açık ve çok sosyetik bir şekilde görmek neye dalalettir?

29.01.2015 11:02:22

SUDE

Sarı başörtü ne demek?

08.07.2015 10:29:20

Merve

Selamünaleyküm. Ben kapalı biriyim, rüyamda her zaman açıldığımı görüyorum. Lütfen buna yorum yazın.

12.07.2015 03:29:50

Leyla

Arkadaşım rüyasında beni tesettüre girmiş halde görüyor ve şaşırıyor. Nereye gittiğimi sorduğunda Fas'a gittiğimi söylüyormuşum aramızda puslu bir cam varmış. Bu rüyayı yorumlar mısınız? Teşekkürler.

18.08.2015 14:18:28

Ezgin

Ben başörtülü arkadaşımı örtüsünü çıkarmış olarak gördüm bunu yorumlayabilir misiniz?

18.11.2015 08:23:19

İrem

Rüyamdan narçiçeği renkli bir başörtü takıyordum ve ben Tekvandoya gidiyorum gerçekte rüyamdan da Tekvandoya gidiyorum. Hocam beni yanına çağırıyor “başını örtmüşsün ne iş?” diyor. Bende “söyleyecektim” diyorum. O anda uyandım ben 14 yaşındayım ama siz rüyasında başörtü takan kız hemen evlenir demişsiniz ben gerçekte kapalı değilim ama rüyamda kapandım.

23.12.2015 10:39:17

aygul

Selamın aleykum, ben bir rüya gördüm. Rüyada evden çıktık da hicabimi unutup işe gittim, yarı yolda anladım ve geri donuyorum hicabi takmak için.

15.03.2017 09:09:41

Gül

Ben tesettürlü bir bayanım bir evdeyim ve başım açık. Camdan tanıdığım bir abiye sesleniyorum, alması gereken bir şey varmış ama başım açık onlar gelene kadar başımı kapatırım diyorum tam başımı kapatacakken onlar geliyor. İçlerinden biri ben başımı bağlarken bana bakıyor. Bu ne anlama geliyor? Yardım ederseniz sevinirim.

29.04.2017 12:19:07


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook