ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Yolculuk Görmek

Yol hazırlığı yapmak hayırlı bir işe, Yola çıkmak zenginliğe yahut insanların ahlak ve tıynetlerini ortaya çıkarmaya, arza ölçmeye, Uzak yola çıkmak bir halden başka bir hale geçmeye, Yolculuktan dönmek işin bitmesine, maksadın hasıl olmasına, Hastanın uuzak yola çıkması yahut tanımadığı bir eve gitmesi ölmesine delalet eder.

Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir. Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.

Yolculuğa çıktığını görmek ve ya da arsa alacağınıza işarettir. Deniz yolculuğuna çıkmak, muradınıza ereceğinizi bildirir.

Güzel bir yolculuğa çıktığınızı gördüyseniz, birtakım karlar elde edeceğiniz anlamına gelir. Kötü bir yolculuk, zarara uğrayacağınızın işaretidir.

Hayatta yeni bir devrenin başlayacağına işaret eder.

Bir yerden baska bir tarafa yolculuk etmek üzere yola çiktigini görenin muradi hasil olur. Bulundugu yerden , daha kötü bir yere gittigini görenin isleri bozulur. Cabir'ül Magribi'ye göre, rüyasinda bindigi araç iyi ve erzaki bol oldugu halde yolculuga çiktigini görmek, isinin intizam içinde geçecegine ve arzularina kavusacagina delalet eder. Ebu Salt El Vaiz'e göre, rüyada yol, üç seyle tabir olunur. Bir yerden baska bir yere geçmek, bir halden baska hale geçmek, veya yolculuk etmek. Bir hasta, rüyasinda yolculuga çiktigini görse, ölür. Yol erzakini hazirlamakta oldugunu gören, hayir isler. Rüyada en iyi yolculuk kiblenin bulundugu yöne yapilan yolculuktur. Bazi tabircilere göre, rüyada yolcu oldugunu görmek, dindar bir kimse için mevki sahibi olmak ve kederden kurtulmaktir. Bir baska rivayete görede: Rüyada yolculuga çikmak halkin ahlakim meydana çikarmagaisarettir. Rüyada uzak bir yolculuga çiktigini gören kimse bir halden diger bir hale intikal eder.Rüyada yolculuga çikmak, arsa ölçmektir. Bundan dolayi yolculuga çiktigini gören kimse, arsa ölçer. Bazen de rüyada görülen yolculuk uyanikken yolculuk yapmaga, yolculuktan dönmek ise günahlardan tövbe etmeye isarettir. Yolculuktan dönmek, isin bitmesine ve istegin yerine gelmesine isarettir. Bir kimsenin yaya olarak yolculuga çiktigini görmesi, üzerinde çokça birikecek borca isarettir. Hastanin uzak bir yola yolculuk ettigini veya bir evden tanimadigi bir eve gittigim görmesi, onun ölümüne isarettir.

Güzel bir yolculuk, kar etmek demektir. Kötü bir yolculuk ise, zarar edeceğiniz anlamındadır.

Yolculuk rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

28
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Akrep

Ben zaten yolculuğa çıkacağım ve çıkmama 2 gün var. Rüyamda dün gece yolculuğa çıkacağımı gördüm ve o esna da daha yola çıkmadan babamla amcamın ve benim önümde kaza meydana geldi. Ölü ya da kimseyi görmedim kan da görmedim ondan sonra olduğum yerden düz yürüdüm ve bilmediğim köy gibi bir yere gittim, karanlıktı ama o yolculuk değildi. Yolculuğa arabayla çıkacaktım, rüyamda da.

27.08.2013 14:33:07

gulsen

Rüyamda ailemle uzak bir yolculuğa çıktığımızı görüyorum. Aynı zamanda sevdiğim ise farklı bir arabayla, arkadaşıyla birlikte farklı bir yolculuğa çıkıyor. Bu ne demek oluyor? Yardımcı olursanız sevinirim.

23.11.2013 10:36:56

İsmail

Çok karışık bir rüya gördüm. Babamı kaybediyorum ve kız arkadaşımı. Çok korktum ve titriyordum! Ne demek bu?

13.01.2014 21:15:33

AYŞEM

Birinin uzaklara gittiğini görmek.

09.04.2014 15:28:20

Ben10

Aradığımı bulamadım yav :/

21.06.2014 09:44:32

İkizler Burcu

Rüyamı görmeye başladığım anda brezilyadaydım ailem, aile büyüğümüz ve birkaç uzak akrabayla beraberdik. 1 1,5 sene kadar önce brezilyadan misafirimiz gelmişti. Adı Mirellaydı, rüyamda o da vardı. Her neyse rüyamda bir ara sınıftaydık tabi o zaman da hala brezilyadaydık. Her neyse tahtada 1 den 5 e kadar isimler yazıyordu. Annemin ismi en tepeye yazılmıştı bir akrabamız da anneme sırf bu yüzden sataşıyordu. Dikkat çeken ise ilk başta burnu kıpkırmızı olmuştu, bir kez daha baktığımda sadece burnunun alt tarafı kırmızıydı. Tartışmaları bittikten sonra ünlü İsa heykelini görmek için yürüyerek yola çıktık. Oraya giderken otopark gibi bir yerden geçtik orda bir sürü mülteci ya da fakir aileler yaşıyor ve galiba Müslümanlardı. Oradan geçtikten sora İsa heykeli ortaya çıktı. Biz tam oraya gittiğimizde bir bulut geldi ve İsa heykelinin yüzünü kapatmayacak şekilde bir yuvarlak şekil ortaya açarak sadece heykelin gövdesini ve başımın tepesini sardı. O anda birisi “Fotoğraf çekin, bu inanılmaz diye bağırdı. Neyse ilk bulut geçtikten sonra ikinci bulut geldi o da aynı şekilde İsa heykelini sardı ama ben tam o anda fotoğraf çekmeye çalışırken galiba çok hareket ettim veya yer sallandı ve etrafımı sarmaşıklar sarmaya başladı. Tabi o arada bir çukura düşmüşte olabilirim. Daha sonra uyandım. Anlatımım kötüdür benim ama rüyada garipliklerle dolu.

21.09.2014 10:42:12

Semma

Yolculuğa çıkacağımı arabada öğrendim hem şaşırdım, hem sevindim, gidememekten korktum. :(

20.11.2014 09:05:42

Erva

Rüyamda babamın yanında kalıyordum. Babam ablamla beni annemin yanına göndermek için otobüse bindirdi. Sonra babam bana mesaj attı “Annen size iyi bakmıyor, dikkat edin” yazdı. Sonra hafıza kartımı kaybettiğimi fark ettim. İçinde çok resmim var diye otobüsün camından bakıyordum. Saçma biraz ama yardım edin lütfen.

05.12.2014 12:59:23

Ayhan

Ben de yolculuk yaparken gördüm, tek başımaydım ama nereye gittiğimi bilmiyorum Ankara diye aklımda ama. Ve böbrek hastasıyım, hastalıklı olduğumu da hissettim. Ama rüyamda sevinçli sevinçli gidiyordum otobüsle...

08.02.2015 16:11:56

Mavisim

Rüyamda uzun bir yolculuğa çıkıyordum. Otobüsteyken bir kadın beni rahatsız etti. Ben de yerimi değiştirdim. Sonra önceki yerimdeyken yanımda oturan kadın da yanıma geldi. Sizce bu ne demektir?

12.03.2015 12:51:09

Bağdagül K.

Erzincan’dan arkadaşın ilçesine gidiyorduk arabayla. Şoföre kağıt para verdim, 200 TL içinden 8 TL aldı, 2 TL bozuk para da iade etti. Biraz bekledim, çantam yoktu.

01.04.2015 11:26:01

NURGÜL

Rüyamda erkek arkadaşımla yolculuğa çıktığımızı gördüm eğlenceli bir yolculuktu ve o bana cacık hazırlıyordu. Anlamı ne demek acaba?

04.05.2015 01:36:15

İzzettin

Dershaneye gidiyorum orda birkaç defa göz göze geldiğim kızı rüyamda beraber yolculuğa çıktığımızı gördüm. Ne demek oluyor bu acaba?

13.05.2015 14:14:28

Sinem

Rüyamda amcamın kızı daha 8 aylık falan bir bebek kız, daha yürüyemiyor fakat ben rüyamda yürüyor görüyorum. Bana öldüğünü söylüyorlar, ben hemen dışarı çıkıyorum ama ölmemiş. Simsiyah bir adamla bizim evin önünden yola çıkıyorlar, amcam yengem falan ağlıyor. Birde tanımadığım bir ses arkamdan “Rüyada birinin yolculuğa çıktığını görmek ölüme işarettir” diyor. Çok korktum uyandım sonrada sela sesi geldi, hoca okuyordu ama başka birisi vefat etmiş. Hemen cevaplarsanız sevinirim.

31.05.2015 10:28:43

Özel

Rüyada küs olduğumuz bir kız arkadaşımızla trenle yolculuk etmek ne anlama gelir?

11.06.2015 23:00:37

Serkan

Rüyamda bir arabanın içinde ön koltukta bir yolculuk ediyorum bir davete gidiyorum ya iftar ya da sohbet yanımda şoförü de davet ediyorum o da “Ben gelemem ki” diyor. Ben de “Neden, sen insan değil misin? Müslüman bile olmasan insansın inandığın bir şey var elbet Allah’ın bir değil mi?” gibi konuşurken ben “Vahhabiyim” diyor. Bu rüya ne anlama gelir? Yardımcı olursanız sevinirim. Rabbim inşallah hayırlı olmasını diler.

04.07.2015 04:35:26

Tuğçe A.

3 gün uzak bir yere gitmek ne anlama gelir?

23.08.2015 11:07:09

Cansu D.

Ben bir türlü yola çıkamadım, çok zorlandım ama hep aksilikler oldu çok zorlandım.

12.11.2015 10:55:49

Yasin G.

Rüyamda bir dolmuşla bir kaç kişi yoldayken dolmuşu kullanan kişi direksiyonu çıkardı. Bir süre kendi başına gittikten sonra dolmuş nerdeyse yoldan çıkacaktı. Son anda direksiyonu takıp arabayı topladı. Sonra arabadan indik biraz yürüdük. Yol çok dikti aşağı doğru kaymaya başladım. Yolun üstünde bir süre yüzükoyun kaydıktan sonra çok dik bir yerde düştüm ve yoldan çıktım.

30.11.2015 12:32:19

Belgin

Kızımı İngiltere eğitime gönderecekmişim tek başına gidecekmiş ağlıyorum. Nasıl yapar oralarda diye uçakla gidecekmiş. Yiyecek hiçbir şey hazırlamamışım pişmanlık duyuyorum.

20.02.2016 09:47:35

Buse

Rüyamda televizyonda gördüğüm bilindik bir yere tek başıma gitmek için yola çıkıyordum. Trene bindim. İndiğimde iki üç dükkâna yerini sordum. Dükkânların hepsi farklıydı ve hepsinde eski bir tanıdık vardı yolu tarif etti. Sonra buldum içeri girdim. Televizyondaki kadın geldi kulübe gibiydi. Bir anda kadın kuzenim oldu İzmir’e gider gezeriz diyordu kabul ediyordum. Bir boşluk var sonra. Rock grubu gördüm üyelerinden biriyle sevgiliydik belki ben de üyeyimdir. Hepsinin gözleri simsiyahtı beyaz kısımlar falan siyahtı. Fotoğraflarımız çekiliyordu ben de kendi gözlerimi öyle yapmaya çalışıyorum falan. Öpüşüyoruz orda kısa süreli değil ama o sırada hep fotoğraflarımız çekiliyor. Bir şeyler oluyor ben çekilen fotoğraflara hiç bakamadan uyanıyorum. Çok garipti yorumlarsınız umarım

07.06.2016 21:21:36

Sinan

Merhaba ben rüyamda cenaze görüyorum ama cenaze şehir dışında uzak ve ben cenazeye gitmek için hazırlanıyorum bu yolculuğa gece çıkmaya çalışıyorum. Bunu yorumlarsanız sevinirim teşekkürler.

25.08.2016 11:02:43

Yağmur K.

Rüyamda yolculuk yaparken uyuya kaldığımı ve uyandığımda ineceğim yerden uzaklaşmış olduğumu bundan dolayı yürüyerek yolumu bulmaya çalıştığımı gördüm. Anlamı nedir?

04.11.2016 14:15:54


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook