ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Yıldız Görmek

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Yıldızlarla dolu bir gökyüzü gördüyseniz, mutluluğun, şansın, zenginliğin ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.

Rüyada yıldız görmek kişinin tüm hayallerinin gerçek olacağına işaret eder.

Rüyada yildiz görmek, rüya sahibinin bilgili bir kimse olduguna ve her isinde temkinli davrandigina isarettir. Ibn-i Kesir'e göre, genellikle gökyüzünde yildiz görmek, sansinin açik ve parlak olacagina isarettir. Bir çok yildizin kendi mali oldugunu görmek, akraba ve sevdiklerinin kendisine saygi duyduklarina ve ona bagli bulunduklarina delalet eder. Gökyüzüne yükselerek, bir yildizi avuçlayip elinde tuttugunu gören, eger çocuklari varsa, çocuklarinin kendi sözünden çikmayacaklarina, her birinin hayirli birer evlat olarak yetiseceklerine; çocuklari yoksa, dünyaya getirecegi çocuklarindan, büyüdüklerinde çok büyük menfaatler görecegine delalet eder. Gökyüzünden bir yildiza isarettir. Kendisini yaraladigini görmek, bir seytan serrine ugrayacagina, islerinin ters gidecegine isarettir. Kendisini düsmanlarindan sakinmasi gerekir. Bir gemide oldugunu ve gökten düsen bir yildizin gemisini batirdigini gören, ticaret yapiyorsa isinden ayrilir.

Yıldız rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

621
59
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

KENAN Ş.

Dağın yamacındaki çay bahçesinde otururken çam ağacının iğnelerinden oluşmuş büyük bir yıldızın aslında eşim olduğunu gördüm. Sürekli hareketli durumdaydı. Onu durdurmak için üstüne atladığımda bana kendini tanıtıp ''Benim, bir şey yapma.'' dedi. Yorumunuzu en kısa zamanda bekliyorum... Sevgiler...

06.07.2013 17:54:24

Zeynep

Rüyamda bir balkondayım ve 20 30’dan fazla yıldızın kaydığını gördüm. Sanki yıldız yağmuru gibi birçok yıldız kayıyordu. Gerçi gökyüzünde çok fazla yıldız vardı ama çoğu kayıyordu. Öyle garip bir rüya bugün gördüm aslında, hem de sabah namazından sonra.

31.08.2013 15:04:09

OKAN

Aynı rüyayı ben de gördüm. Bir yoruma ulaştınız mı? Ama ilerisindeki günler de başıma gelmeyen kalmadı... Eğer ulaştığınız bir yorum varsa paylaşır mısınız?

13.03.2014 00:17:37

Lalin

İki kanatlı bir pencerenin önünde sedire oturmuş, dışarıya bakıyorum. Bulunduğum yer yüksek o yüzden gökyüzünü görüyorum. Gece ve gökyüzü yıldızlarla dolu. Pencerenin bir kanadından baktığımda bütün yıldızlar duruyor fakat pencerenin diğer kanadı tarafından gözüken yıldızlar kaymaya başlıyor. Çok şaşırıyorum, bu taraftaki yıldızlar duruyor ama diğer taraftakiler göktaşı yağmuru gibi kayıyor diye. Sonra aklıma yıldız kayarken dilek tutulduğu geliyor ve dilek tutmaya başlıyorum. Yorum konusunda yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

11.09.2013 20:46:56

Suna

Bir iki gündür aklımı karıştıran bir rüyam var. Rüyamda annem ve babaannem birlikte balkondalar, yanlarına gittiğimde karşımda ki manzaradan dolayı donup kalıyorum. Yıldızlar o kadar yakın ve o kadar sık ki, ışıltılı renkli dokunmuş yıldızlardan dokunmuş halı gibiydi. Üzerinde bir bey vardı ve arka planda katedral var. Büyüklerime “Yıldızları görmüyor musunuz? Ne kadar güzeller. Bu Orion takımyıldızı” diyorum ama fazla aldırış etmiyorlar ve öyle bitti. Bahsettiğim katedral şimdi penceremden bakınca görebildiğim, her gördüğümde köpeğe benzettiğim bir kilise.

01.10.2013 01:09:21

Ayşe

Merhaba ben de rüyamda annemlerle birlikte balkondan dışarı bakıyoruz gece birden bire gökyüzünde ki yıldızlar aşağıya doğru kaymaya başladı sonra da uyandım. Anlamı nedir, bu rüyanın? Şimdiden teşekkürler. Umarım dikkate alırsınız.

12.10.2013 10:33:01

Kerem A.

Rüyamda gökten kaymış bir yıldızın kardeşimin elinde tuttuğunu ve daha sonra da gelip bana verdiğini gördüm, elime aldığım da boğazım dahil tüm vücudumda bir acı hissettim. İşte bunlar ne anlama geliyor?

21.10.2013 07:34:57

Maynel

Ben de sabah namazından sonra aynı rüyayı gördüm. Yüzlerce yıldız vardı gökyüzünde ve toplanmış bir şekilde bir kısmı kayıyordu. Allah hayra çevirsin.

21.11.2013 15:08:36

Nida

Rüyamda gökyüzünde çok sayıda yıldız olduğunu, bunların bazılarının kaydığını, o kadar parlak o kadar çoktu ki tıpkı şölen havasındaydı. Sonra birden ayaklarım yerden kesildi. Uçmaya başladım.   Yıldızlar yanımdan gelip geçiyordu sonra süzülerek yeryüzüne yeniden indim. İndiğimde kendimi düğün salonu gibi bir yerde buldum. Orada oğlumu gördüm ve uyandım. Bir anda uyandığımda da çok mutluydum ve söylediğim ilk söz o şaşkınlık ve heyecanla “Çok şükür” oldu. Ne anlama geldiğini yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

21.04.2014 21:13:51

İldem

Rüyamda gökyüzünde çok parlak yıldızlarla “Allah” yazıyordu. Başka hiç yıldız yoktu. Anneme gökyüzünde Allah yazdığını gösteriyordum. Annem bana “Dünyanın sonu geldi” dedi ve rüya bitti. Acaba anlamı nedir ?

29.04.2014 09:28:07

Asdfg

Ben ders dinliyordum sonra parlayan gökyüzünü gördüm sonra hoca nasılsa tavanı kapattı. Ben de ders bittikten sonra tavanı açtım fakat yıldızlar kaybolmuştu. Sizce bu neye işaret?

29.10.2014 00:01:01

Selma

Gökyüzü yıldızlarla doluydu. Çok yıldız vardı ama parlak bir yıldız kaydığını gördüm.

20.02.2015 09:51:39

Emre

Bir anda gözlerimi kapattım ve göz şeklinde yıldızlar kaymaya başladı ama minicik beyaz beyaz şeyler kaydı döndü ve sonunda bir uzay oluştu ama sadece karanlık ve bir sürü beyaz nokta...

21.05.2015 16:03:09

Pınars

Rüyamda gece gökyüzünde bir büyük yıldız ve onun yanında küçük yıldız vardı. Diyorum ki rüyamda; “Bunlar ben ve oğlummuş.” Sonra böyle sanki yürür gibi gittiler, görünmez oldular sizce nedir? Teşekkür ederim.

12.08.2015 11:41:46

Sibel G.

Gökyüzünde çok yıldız vardı onların yavaş yavaş kaybolduğunu gördüm hepsi değil çok olduğu için çoğu duruyordu. 

05.10.2015 05:23:11

Yıldız

Rüyamda iki çocuğumla gökten yıldız topluyordum.

02.12.2015 09:04:00

Erdoğan

Annem oğlunu üzerinde yıldızlı beyaz bir elbise ile görmüş neye dalalettir açıklar mısınız? teşekkürler

12.06.2016 03:10:35

Cevdet ergin

Rüyamda bir büyük parlak yıldız gürdüm ve sonra o yıldızın ışığı kafamı verdi ve içeri girdim ve bitti

01.07.2016 03:19:34

rem

Hayrolsun İnş. Rüyamda şehit tabutuna sarılı bayraktaki beyaz yıldız a zum yapıldı. Bir gece öncede hastane bakım evi gibi bir yerdeydim kadın çocuk ve yaşlılar yaralılar vardı ve çok az sayıda erkek. Ben dizimdeki sakatlıktan ötürü ordayım ancak benden daha muhtaçlar var onlara yardım ediyordum. (gerçek hayatta da dizimde sorun var) bir erkek ölmüş onun cenaze namazı kılınacakken 5-6 erkek vardı bir şehit getirdiler kumral 35 yaşlarında bir genç, bayrağa tabutsuz direkt sarılacaktı ben dedim şeker gibi uçlardan bağlayalım şehitler ölmez belki dirilir. Sonra tabuta koyup bayrağa sarıldı namazı kılınacaktı uyandım hayrolsun İnş... Yorumlarsanız sevinirim.

05.08.2016 17:58:35

Merve

Rüyamda gökyüzünü izlerken bi yıldızın kayıp kül şeklinde üstüme yağdığını gördüm bu kötü günlerin habercisi mi acaba ? :(

24.05.2017 09:29:49

taha güner

Rüyada annem yıldız görüyordu ama çok parlaktı.

07.08.2017 11:21:45

Tuba

2 tane çok güzel dolunay gökyüzünde hareket etmeye başlıyolar. O iki dolunay birbiri üzerine geliyor. Tam üst üste geldikleri anda gökyüzünde tek tek bir sürü parlak yıldız meydana çıkıyor. Fikri olan yorum yapabilir mi?

15.10.2017 00:18:44


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook