ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Mezarlık Görmek

Rüyada mezar kazdığını gören kişi bu işi karanlıkta yapıyorsa bir insan için fenalık düşünecek ancak kendi kazdığı kuyuya kendi düşecek demektir. Rüyada mezar kazdığını gören kişi karanlıkta ve bu işi kendinden başka bir kişi ile birlikte yapıyorsa bir insana bir iki kişi bir olup zarar vermeye çalışacaklar ama vermeye çalıştıkları zararın daha fazlası onlara gelecek demektir. Rüyada mezar kazdığını gören kişi bu işi gündüz vakti yapıyorsa ve cemaatle birlikte yapıyorsa bir yakını Allah'ın selametine kavuşacak, vakitlice bir ömür sonunda ölecek demektir. Rüyada mezarlık başında ağladığını gören kişi geçmişlerini ölen atalarını özleyecek onların bilgi ve deneyimlerine ihtiyaç duyacak, onlardan bir işaret bir yol gösterme bekleyecek demektir. Rüyada mezarlık ulamak, kişi rüyasında mezarlığı temizleyerek suladığını görmüşse o kişinin hayırlı evlatları olacak demektir. Bir kimse rüyasında mezar satın alıp, mezarını öldüğünde gömülecek şekilde hazır ediyorsa bu o kişinin güzel bir gönül ilişkisi yaşayarak nikâh yapacağı anlamına gelir.

Rüyada aile mezarlığı görmek çok hayırlıdır. Kişi kendisini aile mezarlığında aile bireylerini ziyaret ettiğini görürse bu o kişinin uzun ve sağlıklı bir ömrü olacağına işaret eder. Rüyada aile mezarlığının dolu yerlerinin yanında hazır boş yerlerinin de olması bir aile büyüğünün daha Allah’ın rahmetine kavuşacağına işaret eder. Rüyada kişi kürekle kendi mezarı açıyorsa kişinin hedeflerine ve ideallerine ulaşmak için harcadığı emeğe ve döktüğü alın terine işaret eder aynı zamanda bir büyük ticarete atılmak için ciddi riskler alacağı anlamını taşımaktadır. Rüyada tanıdığı bir kişinin mezarını öpmek sağlık ve huzur içinde bir hayat sürecek, hiçbir sağlık sorunu da yaşamayacak demektir.

Rüyada Mezarlıkta Dolaşmak eğer kişi korkarak mezarlıkta dolaşıyorsa büyüklerinden azar işiteceği veya büyüklerin ya da ataların onaylamayacağı işler yapacağına ve bundan pişmanlık duyacağına işaret eder. Kişi rüyasında mezarlıkta korkmadan ve büyük bir huşu içinde dolaşıyorsa yine büyüklerinden atalarından aldığı güzel nasihatlerle işlerini büyütecek hayatını düzene sokacak ve mutlu olma yolunda güzel adımlar atacağı şeklinde yorulur. Rüyada mezarlık başında feryad ettiğini gören kişi yalnız ise bir büyük yükün altında tek başına kalacağı, taşıyamayacağı yüklerle yükleneceği anlamını taşımaktadır. Rüyada mezarlık başında bir çok kişi birden ağladığınızı görmek yaşadığınız muhit olarak belli bir sıkıntı ile karşılaşacağınızın işaretidir.Rüyada ölmüş birinin mezarını açmak bir olayın iç yüzünü çok merak edeceğiniz ve hakkınız olmayan konulara burnunuzu sokacağınız anlamını taşımaktadır.

Başka bir tabire göre de;

Rüyasında mezarlık görenin, günahlarına tövbe edeceğine; kendisini ölmüş görenin, ömrünün uzun olacağına; bir ölüyü ağlarken görmesi iyi ve hayırlı haberlere; ölüyü kaçarken görmesi uzun ömre; mezar kazdığını görmek, vefat edeceğine işarettir. Ölüye bir şey vermek veya almak evinde ve işlerinde bereket olacağına; ölülerle beraber gitmek vefatının yaklaştığına; kendi evinde ölü gören, istek ve muradına ereceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada mezarlık görmek, günahları için tövbe edeceğine işarettir. kendisini ölmüş görmek, uzun yaşamaya yorumlanır. Bir ölüyü ağlarken görmek iyi ve güzel işarettir. Mezar kazdığını görmek, öleceğine yorumlanır. Ölüye bir şey vermek veya ölüden bir şey almak ev iş yaşamında bereket olacağına işarettir. Kendi evinde ölü görmek, hayallerine kavuşacağına işarettir. Eğer eski mezar görmek, sevdikleriniz tarafından terk edileceksiniz demektir. Yeni evlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağına işarettir.

Bir yakınınız, kötü bir hastalıktan kurtulacak.Eğer rüyanızda eski ve terk edilmiş bir mezarlık gördüyseniz, sevdikleriniz sizi terk edecek demektir.

Bir yakınınız kötü bir hastalıktan kurtulacak. Eğer eski ve terkedilmiş mezar gördüyseniz, sevdikleriniz sizi terkedecek demektir. Yeni evlenmiş kadın için bu rüya, dul kalacağı anlamına gelir.

Rüyada mezarlık görmek; işlenilen günahları telafi etmeye çalışmaya, mezarlıkta kendini ölmüş görmek veya ölüyü mezarlıktan kaçarken görmek; uzun ömürlü olmaya, bir ölüyü mezarlıkta ağlarken görmek; kötü haberlere veya ölünün imanı ile öldüğüne, ölüyü gülerken görmek; iyi ve temiz haberlere işarettir.

Mezarlık rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

37
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Eliz

Merhaba ben ölmüş bir akrabamızı mezardan çıkardığımızı gördüm.

07.07.2013 23:30:46

Medet

Mezarlıkta ailece inşaat yapmak, nasıl yorumlanır?

13.08.2013 10:44:09

Esmer

Rüyada bir yerden geçiyordum 6-7 mezarlık gördüm. Birden o 6-7 mezarlıktan ruhlar çıktı, çok korktum. Rüyada kendi kendime dedim ki bu sefer benim davam bitti, derken bir baktım ki ne olsun mezarlıktan çıkan kişiler birden Tekbir almaya başladılar yani namaz kılmaya başladılar. Orada kedin kendime dedim ki bunlar Allah’ın dostu dur, diye. Korkmadım sonra hatta biri namazını bitirdi “Allah kabul etsin” dedim ama sonra ne dediğini hatırlamıyorum. Bu rüya ne anlama geliyor?

09.09.2013 23:21:15

Gayseri...

Selam rüyamda mezarlıkta gezerken ölülerin çığlığı gibi bir ses duydum. Mezar taşına kulağımı yanaştırdım. Mezardan sesler geliyor sonra yanıma teyzemin oğlu geldi (dini bütündür.) Onunla birlikte mezarlıktan uzaklaştık. Rüyada ölünün seslendiğini görmek ölmek demekmiş :(

20.09.2013 18:28:26

Yeliz

Merhaba ben mezarlığa okumak için gittim. Baktım ki herkes abdest alıyor. “Burada abdest alınıyor” diyorlar. Ben de mezarın yanına, affedersiniz çişimi yaptım. Sonra ailemi, yengemi görüyorum. Mezar üstünde soğan var. “Biz sizin gibi şişmanlara toplattık, hep” diyor. Bizi kullandığını düşünündüm, hemen. Ama annem hala o soğanları kazıyor.

07.01.2014 16:31:59

Kenan

İyi günler. Ben mezarlıkta 2 arkadaşımla dolaşıyor ve Kıbleye dönüp dua ediyorum. İçimden bütün ölenlerin ruhların Fatiha okuyorum. Daha sonra bu gördüğüm rüyayı yanımda ki beraber mezarda gezdiğim arkadaşıma anlatıyorum. Rüya içinde rüya anlatıyorum yani. Çok huzurluydum ve çok net hatırlıyorum rüyayı. Bu rüyayı yorumlarsanız çok sevinirim.

24.03.2014 06:46:54

Dost Muhittin

Merhaba, rüyamda “Burası senin mezarın” diye bir ses mezarı göstererek sesleniyordu. Hayırdır inşallah bu nedir? Teşekkür ederim.

01.06.2014 17:12:34

DURİYA

Merhaba, rüyamda çok güzel taşlı mezarlar gördüm, ev gibi, kubbeleri çok güzel işlemeliydi. Yanında bebek mezarı da gördüm. Rengarenk mezar üstünde 1-3-9 gibi yazılar vardı. Sanki çocuğun ölüm yaşlarını belirtmişti. Değerli yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

09.06.2014 17:33:47

Klasik

Rüyamda çocuk mezarı gördüm, ne olabilir?

14.10.2014 19:41:29

Necdet

Rüyada mezar görmek ve iskelet görmek ne demektir?

05.11.2014 10:27:40

Melis

Rüyamda 3 tane mezar alt alta ve biri gelip “Ortadaki mezar ablanın” diyor ve mezar yanmaya başlıyor. Ya ben söndürdüm ya da kendi kendine sönüyor ve doğrayın küller çıkıyor.

22.12.2014 21:59:01

Muhammet

Rüyada bir mezarın üstünde bulduğum paraları almak ne demektir?

08.01.2015 13:17:11

Orhan S.

Bir yolda yürüyorum, yolun iki tarafında mezarlık var. Ve korkuyorum. Geriye dönüyorum. Anlamı ne acaba?

13.01.2015 13:01:14

EMİNE Ö.

Arkadaşım beni rüyasında Kur’an’dan bir şeyler okurken mezardan birini çıkarttığımı görmüş.

17.02.2015 15:46:02

Kız

Ben rüyamda kuzenimle gece mezarlıkta genç yaştaki başka bir kuzenimin mezarına gidiyordum. Ölen kuzenimin gerçek hayatta çocuğu yok ama rüyada iki tane küçük çocuk mezarı kazıyordu. Ben de beyaz kefeni gördükçe toprakla kapatıyordum daha sonra 3 gün sonra kuzenim mezardan çıktı, nefes alıyordu, ölmemişti.

19.02.2015 10:19:09

Kezban

Merhaba, ben rüyamda kum ile abdest aldığımı gördüm. Sonra bir göl gördüm, ailemle beraber o gölün etrafında oturup abdest alacakken ölüler geliyorlardı. Ben korkuyordum. Ölüler gelip başıma dokunup gidiyorlardı. Bunu gördüm.

02.03.2015 10:16:13

Ersin Ç.

Ben rüyamda babamın mezarının üstündeki toprakta heykel gördüm ama akşam saatine yakındı vakit ve mezarlığının yanında bir şeylerle uğraşıyordum. “Hava kararmadan bitireyim gideyim” dediğim esnada gördüm bu olayı. Beni aydınlatırsanız sevinirim.

29.03.2015 01:24:21

Rıdvan

Rüyamda babamın mezarı başında bana gülümseyerek bana bir yeri işaret etti. Bu ne anlama geliyor?

11.06.2015 00:03:31

Ozlem

Ben rüyamda mezarlıkta abdest aldığımı gördüm.

11.06.2015 07:22:42

Mustafa

Hayır olsun rüyamda mezarlıktayım çok sayıda yılan var sanki bana bakıyorlar bu arada birde karpuz var işin içinde, tam olarak bilmiyorum ama karpuz alıyorum diye hatırlıyorum inşallah hayırdır düşüncelerini bekliyorum.

01.09.2015 14:06:20

Erdem

Bir arkadaşımla birlikte kapalı mezarlığın üstüne biz uzanıyorduk arkadaşım da çarşaf dikiyordu bu ne demektir?

13.11.2015 08:12:12

İsmail Ş.

Rüyamda gerçekte de ölü olan anneannemi kabrinde gördüm anneannemin bir ayağı kıvrıktı ben ayağını düzelttim anneannem sonra bir kalktı tekrar düz olarak uzandı. Bende anneannemi öpeyim dedim yüzü boncuk boncuk terdi, öptüm sonra üstüne tahtaları yerleştirirken rüya bitti. Bir açıklaması var mıdır acaba?

11.04.2016 23:30:01

Ramazan bozbas unforgiven

Merhaba ben sırasıyla rüyamı su sekil de gördüm bir mezar ve açık içinde bir kefene benzeyen bir şey var ve birisi onu çıkarıyor ancak sadece bir bolum çıkıyor ve sanki bas yeri gibi kalıyor boşluk oluşuyor ardından beyaz bir ayakkabım var ve içine o topraktan doluyor ben çıkarıp temizliyorum toprağı sonra olmuş olan kişiyi canlı olarak görüyorum o kişi ye isimler söyleniyor ve o isimlerden özür diliyor ölen kişi biraz isteksizce

10.06.2016 06:59:48

yeni adam

Devlet dairelerinin yanında kendi evimi ararken yüksek bir tepenin üstünde bize ait olduğunu düşündüğüm bir eve doğru yürüyorum. Orada 4-5 mezar görüp burada az insan yaşadığını düşünüyorum. Daha sonra mezarların birinin üstünde gömülmemiş kefenli genç bir kadın yatıyor. Bana bakıp ölümüyle ilgili otopsi yaptırmamı söylüyor. Tam başını bana doğru çevirmişken uyandım. Hayırdır dedim. Yorumlarsanız çok sevinirim. Kolay gelsin.

04.08.2016 11:36:11

Gülüzar

Dağların arasından geçip bir zirveye çıktım. Orada terk edilmiş bir türbe ile karşılaştım. Korktum ve oradan kaçtım. Aşağıya ve dar sokaklardan geçtim daha sonra evlerin arasındaki dar sokaklardan geçtim.

14.01.2017 12:02:43

reyhan

Mezardan ses geliyordu ‘yatacak yerim yok’ diye. Sonra el çıktı yanımızda bir hocaydı sanki adam var elini tutuyordu.

04.03.2017 07:12:13

Stella

Rüyamda mezarlığın önünden geçiyordum bu mezarlığı benden başka birisi görmüyordu ben de elimi açıp Fatiha ve 3 defa ihlas okuduğumu gördüm. Bu rüya ne anlama geliyor?

23.07.2017 08:06:14


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook