Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kumar oynamak Görmek

Rüyada her ne şekilde olursa olsun, kumar oynamak, kavgaya, düşmanlığa ve zahmete işarettir. Kumar oynayıp karsısındakine üstün gelen, uyanık iken de rakibine galip gelir.

Cafer'i Sadik'a (ra) göre; rüyada kumar oynadığını görmek dört şekilde tabir olunur: Batılla uğraşmak, başkalarının ayıplarını açması dövüş ve düşmanlık, bıçakla yaralama. Rüyada zar görmek ve oynamak düşmanlıkla yorumlanır.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; rüyada zar ile kumar oynamak her ne şekilde olursa olsun, iyi ve hayırlı değildir. Çünkü hileye ve sonunda kavgaya dönüşür. Rüyada kumar oynadığını görmek, İslam adetlerine uymayan bir işle uğraştığına delalet eder. Kumar oynadığı kişi erkekse, onunla bir tartışmaya girip, sonunda aralarında bir ayrılık olacağına; kadınsa bir iftiraya uğrayıp, insanlar içinde kötü bir duruma düşeceğine işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada kumar oynamak, batıl bir işte bulunmaya işarettir. Rüyada kumar oynayarak bir adama galip gelen kimse, o adama uyanıkken galip gelir. Rüyada kumar oynamak, düşmanlık ve münakaşadır.

Kumar oynamak rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

2
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

Hayriye

5 haftalık hamileyim, düşük yapma riskim var, bu nedenle 3 gündür işe gitmiyorum. Rüyamda, işyerimde (işyerimiz aile şirketi) oturuyordum tam kumar oynamak üzereydim Hayriye Hm. (müdürümüz) beni kumardan kurtardı. Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

29.01.2014 15:40:40

Rüya Tabiri

Merhaba, Rüyada kumar oynamak durumunuzla bir düşünürsek, batıl inançlara doğum, bebek bakımı, düşük gibi konularda bir parça inandığınızı gösterir. Batıl inançlardan ve hurafelerden özellikle bu süreçte uzak durarak, hamileliğinizi doktor kontrolünde geçirmeye çalışın. İçinizi ferah tutun, kaygı oranınız yükseldikçe hamileliğiniz zor geçecektir. Kumardan kurtarılmış olmanız batıl inançlardan kurtulacağınıza ve feraha daha çabuk ereceğinize işaret eder. Neşeli, mutlu ve Allah'a güvenerek, hayatın sizin için getirdiklerini ve getireceklerini huzurla karşılayın. Rüyanız hayrolsun, Allah'a emanet olun.

30.01.2014 10:56:50


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim