ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Kına Görmek

Zinet eşyasına, mal ve yeteneğe, Kına ve boya kadınlar için sevinç, ferahlık ve güzel elbiseye, Kadının eline kına yakması kocasından göreceği iyiliğe, kınanın tutmadığını görmesi kocasının sevgisini açığa vurmamasına, ele yaktığı kınanın nakışlarının boozularak karıştığını görmek çocuklar yüzünden sıkıntıya düşmeye, Erkeğin elinin üzerine nakışlı olarak kına yakması iş ve sanatında şöhret bulmaya yahut zillete düşmeye, avuç içini kınlaması mala, sevinç ve ferahlamaya, Parmak uçlarının kınalı görünmesiüzüm ve hurma mevsiminin gelmesine, El ve ayakların kınası kişinin durumuna uygun düşen eve, mal ve dünyalığa, Kına ve boya durumunu gizlemeye, amelleri gizli yapmaya, Parmakların kınalanması ya da boyanması Allah'ı çokça zikretmeye, tesbihhata, Sakalı kınalamak sünnete uymaya, Saçları ağaran kimsenin başına kına yakması gücünün artmasına, derecesinin yükselmesine, Saçları kınalamak kadın için sevinç ve mutluluğa, erkek için makam ve maddi imkana, Kına satan kimse müjde ve sevince, şefkat ve herhamet görmeye delalet eder.

Rüyada kına görmek, iş yaşamında iyi işlere girişeceğinize işaret eder. Rüyasında kına yakan kişi, güzel haberler alacak demektir.

Rüyada kına görmek, iş yaşamında iyi işlere girişeceğinize işaret eder. Rüyasında kına yakan kişi, güzel haberler alacak demektir.

Beğenilmek ve kısmettir.

Rüyada kina görmek süsle yorumlanir. Rüyasinda eline kina yaktigini görmek, ziynete, süse düskün bir kisi olduguna isarettir. Rüyasinda baska birisinin eline kina yaktigini görmek, merhamet, sefkat ve müjde ile tabir olunur. Kirmani'ye göre; kinayi bir kap içinde görmek, mal ve müjdedir. Ellerini veya ayaklarini kina ile boyadigini gören, ailesini zengin eder. Bir rivayete göre de dinde fesattir. Diger bir rivayete göre, ailesine ait bazi isleri saklar. Sakalini kina ile boyamak, ibadeti gözleme, fakirligini halktan saklama, uzun ve hayirli ömür, Allah (cc) rizasi için çalismak seklinde yorumlanir. El ve ayaklarina kina koydugunu gören, kadin ise hileci olur. Bir rivayete göre kocasinin islerine hizmet eder. Eger boyamak seran mekruh ve kinadan baska bir seyle yapilirsa, gelinlerden gayrisi için hayirsizdir. Bir rivayete göre gelin için de iyi degildir. Kina yaktigini fakat tutmadigini görmek, halka göre meshur olan yani bilinen malini saklamaktir. Kinanin tuttugunu görmek, ayiplarinin gizli kalacagina delalet eder. Saç ve sakalini çamurla ve ona benzer seylerle boyadigini gören, halini olmayacak mazeretlerle örtmege çalisir, veya tiksindigi bir fenaliga ugrar. Vücudunun boyanmasi uygun olmayan yerlerini boyamak hayirli degildir. Ancak ilaç için boyuyorsa buna diyecek yok. Bir baska rivayete görede: Rüyada kina kisinin yapacagi isteki kabiliyetidir, Kina mal ve alideki zinetede isarettir

Rüyada kına görmek; sağlığınızın düzeleceğine, işlerde başarıya ve bol kazanç elde etmeye işarettir.

Kına rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

25
60
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

efulim

Arkadaşım rüyasında benim ve sevgilimin elinin kınalı olduğunu ve ortamında düğün havası içinde olduğunu görmüş acaba neye yorumlanır ... Şimdiden teşekkürler. :)

05.07.2013 09:01:22

Ummahan

Selam, Rüyamda kendi başımda değil de başka insanların saçlarına kına yaktırmak için ablamın yanına geldiklerini ve başlarına kına yaktıklarını gördüm. Ablam parayla yapıyormuş bu işi, parayı da gördüm. Yorumlarsanız sevinirim.

06.07.2013 08:29:22

Aşkın aşko

Ben rüyamda kına görmedim ama uyandığımda ellerimde kına bileklerime kadar kına olmuş ve bir gün öncesinde de elimde kına kokuyordu ne anlama geliyor?

25.07.2013 17:16:26

Rüya Tabiri

Merhaba, bu bir rüya yorumu olmayacak o nedenle şunu söyleyebiliriz, değerli hoca İlahiyat Fakültesi profesörü Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu bu konuyla ilgili benzer bir durumla alakalı şu açıklamayı yapmıştır; Ruh ve vücut bağımlıdır ancak bazı durumlarda vücut uyurken ruh farklı boyutlarda bulunabilir. Böyle durumlarda vücutta bunun gibi işaretlere rastlanabilir. Hayır olsun inşallah.

21.08.2013 17:04:45

Yağmur Ümit A.

Rüyamın ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum.

12.08.2013 02:49:41

Buket

Rüyamda kendi kına gecemi gördüm. En belirgin görüntü de elime kına yakılışı idi. Neye yorumlandığını öğrenebilir miyim?

23.09.2013 12:11:52

Dilek

Avucumun içinde kına gördüm ama bir işaret şekli var diyorlar.

23.09.2013 12:40:28

Canan

Başkasının rüyasında benim kına gecem oluyormuş. Benim rüyamda ise resim çizilmiş. Biri ben, biri çocuk, birde adam varmış. Yani bu resimdeki anne, çocuk, baba oluyormuş. Bana diyorlar “Bu resimdeki sizsiniz”

20.12.2013 19:24:05

Şerife

20 yaşındayım, ailemle birlikte yaşıyorum. Yakınlarda bir gece rüyamda, sadece parmak uçlarımda ve avuç içimde kına gördüm. Acaba bu neye işaret eder? Şimdiden teşekkürler.

13.02.2014 00:00:30

Fatma

Rüyamda bir erkek çocuğu adı Rahman elinde kına yakılmış bana gösteriyordu ve ben çok mutlu oluyordum. Hem adın rahman hem de elindeki kına çok güzel gitmişti. Bunun yorumu ne olabilir acaba?

25.07.2014 12:48:32

Selçuk

Sabah kalktığımda elimde kalp şeklinde kına vardı ve orta parmak ucunda var. Bir işaret mi, yoksa normal bir şey mi? (Teşekkürler.)

23.11.2014 00:12:25

Sevim

Rüyamda bir yaşlı akraba kadar yaşlı bir teyzenin saçına kına sürüyordu sonra teyze elinde bana kına getirdi kınanın rengi sarı idi ben onu pislik sandım ama elime sürdü bu kına az ama sonra çok getiririm dedi kına tutmamıştı ellerim acaba ne anlama geliyor yorumlarınız sevinirim teşekkürler.

30.01.2015 13:52:25

Rabia A.

Rüyamda bir erkeğin ayıp olan yerlerine kına yakılıyordu ve de ben de kınayı tutuyordum. Çok tuhaf bir rüya ama anlamını bulamadın. Nedir acaba?

21.02.2015 21:48:20

Sevda

Sevdiği insanın ayaklarına yakılmış kına ne anlama gelir?

23.03.2015 18:34:25

Zeynep

Merhaba, rüyamda kuzenimin her yerine kına yaktığını gördüm. Rica etsem yorumlar mısınız?

17.05.2015 16:08:06

Fahriye

Kınalı ellerimi yıkarken gördüm.

01.06.2015 16:06:48

Nejla

Merhaba Nejla, ben Müdürem rüyasında toplantı yapıyor, çocuklar da varmış herkesin ellerine kına yakıyormuş. Fakat bir tek benim elime kına tutmuyor, tekrar koyuyor yine tutmuyor. Neye yorumlanır?

04.07.2015 11:48:42

Damla

Rüyada gördüm zeytin yapraklarını topluyordum acaba ne anlama geliyor? Şimdide teşekkür ederim.

14.08.2015 08:13:26

Ayten A.

Bir bezin içinde bana kına veriliyor ve mavi bir bez sanki bir kına gecesi. Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

15.09.2015 11:36:14

Selahattin

Gece yattığımda hiç bir şey yoktu. Sabah uyandığımda ellerimde kına rengini almış kısımlar gördüm. Yardımcı olur musunuz?

16.09.2015 13:08:32

asksiz

Rüyamda kına gecesi gördüm gelinin etrafında dönülüyordu

19.08.2016 00:02:43


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook