ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Anneanne Görmek

Ayrıca bakınız; anne

Rüyasında ananesinin elini öpen kişi büyüklerinin kalbini kırmaz, arayıp sormadığı büyükleri varsa onları arar ve onlardan hal hatır sorar ki ara uzamasın.

Rüyasında ananesi tarafından takdir edilen kişi bir işte terfi olarak yükselmese bile maaşında veya iş koşullarında bir iyileşme yaşar, eğer evlenmek niyetinde ise karşısına iyi kısmetler çıkar.

Rüyada anane ile küsmek, onunla kavga etmek veya ona darılmak işlerinizde bir takım sıkıntılar yaşayacağınıza ve bir büyüğün rızasını almamış olmanızdan dolayı içinizin rahat etmeyeceği anlamına gelir.

Rüyada yaşayan ananenizin öldüğünü görmek o kişilerle çok vakit geçiremediğiniz için endişelendiğinizin ve onlara daha fazla zaman ayırmanız gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada ölmüş ananenizi görmeniz demek, bir büyüğün sevgisine ve bilgeliğine ihtiyaç duyduğunuzun göstergesidir. Aynı zamanda kendisini hatırlamanız ve ruhunu şad edecek duaları ondan eksik etmemeniz gerektiğinin habercisidir.

Rüyada kendisinin anane olduğunu gören eğer böyle bir durum şu anda mümkün değilse tahmin ettiğinden daha yakın bir zamanda gerçekleşeceğinin habercisidir veya bir sıkıntısını yeni bir haberle üstünden atacak demektir. Kişinin zaten anane olması bekleniyorsa evladı hayırlı ve rahat bir doğum yapacak demektir.

Abdülgani Nablus-i’ye göre; rüyada anneanneyi ağlarken görmek sevinçli günlerin geleceğine işaret eder. Rüyada ananeyi gülerken görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir.

Rüyada anneannenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza, anneannenizi ölmüş görmek, Ömrünüzün uzunluğuna delalet eder.

Rüyanızda anneannenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğine, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır.

Anneannenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Anneannenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delalet eder.

Rüyanızda anneannenizin mezarının çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz, onun Allah’ın (C.C.) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir. Anneannenizin Cennet’te olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra, sağ ise anneannenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de bir kimsenin rüyasında anneannesini görmesi şayet anneannesi sağ ise, anneannesinin kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine, eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evladından hayır ve dua beklediğine işaret eder.

Rüyada anneanneye bağırmak, kötü hareket etmek büyük günah isleyip onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sahibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder. Rüyada anneannenin güler yüzlü görülmesi onun duasını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret eder. Sevdiğiniz bir kişiyle bir araya geleceksiniz.

Rüyada kendi anneannenizi görmek, hiç umulmadık bir mirasa konacağınıza delalet eder. Rüyada anneannenizin sizi doğurduğunu görmek, gören hasta ise sağlıklı, fakir ise zengin olacağına işaret eder. Rüyada anneanneniz ile sohbet etmek, iyi haberler alınacağına, ölmüş olan anneannesini tekrar ölmüş görmek, huzurun habercisidir.  Anneanneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş ile ilgili olarak büyük bir mutluluk duymaya, anneanneyi dövmek hastalanmaya işaret eder.

 

Anneanne rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

25
61
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

ELVİDE

Rüyamda sanırım hava soğuk, yanımızda bir kaç kişi daha var. Vefat eden ananemin altına kaçırdığını (işediğini) gördüm.Rüyamda sanırım hava soğuk, yanımızda bir kaç kişi daha var. Vefat eden anneannemin altına kaçırdığını (işediğini) gördüm.

09.09.2013 11:56:20

Meliha

Rüyamda ölmüş anneannemi gördüm, oturuyorduk. Kuzenim, dayım ve ben vardım. Anneannem kendi gözlerini çıkarıp, bana verdi. Normalde mavi değildir gözleri, verdiği gözler maviydi. “Ama anneanne sen nasıl göreceksin?” dedim. “Ben zaten görüyorum” dedi. Aynaya doğru gittim, baktım, yaklaştırdım ama takmadan geri verdim anneanneme. Kimseye vermedi bir daha. Kuzenimde gözlerini bana verdiğini gördü. “Güzel kız olacaksın” dedi. O da istiyordu, o gözleri. “Bir daha tak, çıkar yapmana da gerek kalmaz” dedi. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim, şimdiden.

18.12.2013 12:00:21

Ümran

Rüyamda ölmüş olan anneannemi gördüm. Dayımın yaptırmış olduğu evinde dayımın eşiyle otururlarken gördüm. Yanına gittim, elini öptüm. Bana akşam annemlerle neden gelmediğimi sordu. Ben de ona “Onlar nereye geldiler ki, beni getirmediler?” dedim. Sonra oturduk sohbet ettik, birlikte. Sarıklı bir şekildeydi anneannem, öyle gördüm.

11.02.2014 14:03:22

Cevo64

Merhabalar cevaplarsanız sevinirim. Rüyamda anneanemim doğurduğunu görüyordum. Hem de bebek, normal bir bebekten daha büyüktü ve bir anda uyandım...

23.02.2014 10:11:16

Fakir İnsan

Birden savaşın başladığını ve herkesin apar-topar devlet sığınma alanlarına götürüldüğünü gördüm. Belediyenin sığınma bölgesine kardeşimi, annemi ve babamı götürmem gerekiyordu. Derken apartmanın en üst katına çıktım. Baktım düşmanlar eve doluşmuş, cesaret edemedim girmeye. Evden almam gerekenler olduğunu düşünüyordum ama geri döndüm. Baktım merdivenlerde babam anneannemi taşıyor annem ise yardımcı olmaya çalışıyordu. Derken bir şey oldu ve o karışıklıkta anneannem babamın elinden kaydı veya istemeyerek oldu. Anneannem merdivenlerde yuvarlanarak düşüp öldü. Çok yaşlı olduğu için düşünce öldüğünü düşündüm çünkü hareketsiz kalmıştı ve annem feryat figan ağlıyordu. Koşarak binadan kendimi dışarı attım ve sığınma bölgesine doğru giderken etrafta birçok insan görünce uyandım.

30.04.2014 09:16:22

Semih

Rüyamda anneannemin yanına gittim küçük küçük kutulardaki çocukları bir tane adamdan kurtarmaya çalışıyor. Ben de onun yüzüne bakıyorum ama dışarıda felaket gördüm.

11.07.2014 09:18:24

Asi

Rüyamda ölmüş anneannem tarafından hüngür hüngür ağlatıldım. Koşarak kaçtım, annem peşimden koşuyordu.

24.10.2014 16:38:31

Gökhan

Rüyada anneannemi gördüm abimde vardı rüyada. Bana “nasılsın oğlum” diye sordu. O an ağladım bilmiştir ki benim şu anki halimi... Ondan sonra uyandım. Bu ne demektir öğrenebilir miyim? Allah razı olsun.

31.10.2014 23:51:42

RECEP

Rüyamda ölmüş anneannemi benimle dans ederken gördüm. Bu dans esnasında bana ölmüş olan annemin öldüğünü söyledi ve ben de hıçkıra hıçkıra ağladım. Yorumunuz nedir?

26.03.2015 02:39:42

Seher

Rüyamda kayınvalidemin evinde kazan kadar büyük tencerede süt kaynattık, beraber aynı evde. Eşimin ölmüş anneannesini de uyurken gördüm.

28.03.2015 08:11:09

Zeynep

Ben anneanneme darıldım rüyamda, bu yüzden işlerim yolunda gitmeyecek. Çok üzülüyorum.

03.05.2015 11:44:28

Ebruli

Rüyamda rahmetli anneannemin evine gidiyorum kapıda karşılıyor “Yaz günü çok kalın giyinmişsin” diyor. Üstümdeki fazla kıyafetleri çıkarıyor, içeri geçiyorum sonra mutfağa gidiyorum. Orda üvey annem var, onla konuşuyoruz. Sonra köpek vardı onu seviyordum sonra da uyandım.

05.07.2015 10:25:01

Meltem

Vefat etmiş olan anneannemi rüyamda gördüm. Bana bir tek beni rüyasında görebildiğini söyledi.

02.10.2015 15:01:08

Sema A.

Rüyamda ölmüş olan anneannemi gördüm, çeşit çeşit yemekler yapmış büyük servis tabaklarına yerleştirmiş olarak gördüm, önünde önlüyle.

16.12.2015 09:57:04

Xetai

Merhaba. Rüyamda anneanneme sarılarak ağlıyordum onu bir zor durumdan kurtarmıştım sonunda o beni insanlara övüyordu. Ne anlama geliyor?

04.06.2016 09:10:46

fidan bulut

Rüyamda anneannem bize gelip sonra bizden eve gidiyorum dedi bende anneme kızdım nasıl gönderirsin anneannemi diye anne hastaydım kızım kalkamadım dedi bende arkasından koştum anneannem dimdik yürüyordu fakat yanında yabancı kılığı kıyafeti eski giyen bir çocuk vardı fakat anneanneme parmak hakareti yapıyordu ki ben koşup müdahale ettim sonra o çocuğa dedikmiş alırım senin o parmağını senin bir tarafına sokarım dedim fakat anneannem bize bakmıyor yanında olmamıza rağmen bu ne anlama geliyor yorum yazar mısınız?

27.06.2016 12:19:06

fidan bulut

Birde ben rüyamda kardeşimin kayınvalidesindeydik ben mutfakta su almaya gidim sonra suyu açık mı unuttum hatırlamıyorum lavabo temiz suyla taştı ne anlama geliyor lütfen bununda yorumunu yazarsanız sevinirim.

27.06.2016 12:22:27

Zeynep Y.

Rüyamda anneannem beni öldür diyordu ben çok üzgündüm ağlıyordum. Ne anlama geldiğini merak ettim.

29.10.2016 12:31:53


Rüya Bilgileri

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Rüya Kaç Saniye Sürer?
Rüya Kayıt Edilebilir mi?
Rüya Görme Halleri
Rüya ve Buluşlar
Rüyalar ile ilgili Özlü Sözler
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Rüya ile Amel Edilir mi?
Rüya ve İslamiyet
Kuran'da Rüya
İstihare Nedir?
Rüya Türleri
Temel Rüyalar
Yararlı notlar
Ünlü Düşünürlerin Yorumları


Uyku Bilgileri

Uyku nedir?
Uykusuz Kalmanın Doğurduğu Sonuçlar
Ne Kadar Uykuya İhtiyaç Var?
Uyku Bozuklukları
Astral Seyahat Nedir?


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek
Rüyada Saç Görmek
Rüyada Yılan Görmek

     


Rüya Tabirleri 2006-2018 © MAN | iletişim | Google + | Twitter | Facebook