Rüya Tabirleri .gen.tr
ARAMA
Rüyanızda gördüğünüz en belirgin nesneleri arayınız.

Alfabetik Rüya Tabirleri
 

Rüyada Anneanne Görmek

Ayrıca bakınız; anne

Rüyasında ananesinin elini öpen kişi büyüklerinin kalbini kırmaz, arayıp sormadığı büyükleri varsa onları arar ve onlardan hal hatır sorar ki ara uzamasın.

Rüyasında ananesi tarafından takdir edilen kişi bir işte terfi olarak yükselmese bile maaşında veya iş koşullarında bir iyileşme yaşar, eğer evlenmek niyetinde ise karşısına iyi kısmetler çıkar.

Rüyada anane ile küsmek, onunla kavga etmek veya ona darılmak işlerinizde bir takım sıkıntılar yaşayacağınıza ve bir büyüğün rızasını almamış olmanızdan dolayı içinizin rahat etmeyeceği anlamına gelir.

Rüyada yaşayan ananenizin öldüğünü görmek o kişilerle çok vakit geçiremediğiniz için endişelendiğinizin ve onlara daha fazla zaman ayırmanız gerektiğinin göstergesidir.

Rüyada ölmüş ananenizi görmeniz demek, bir büyüğün sevgisine ve bilgeliğine ihtiyaç duyduğunuzun göstergesidir. Aynı zamanda kendisini hatırlamanız ve ruhunu şad edecek duaları ondan eksik etmemeniz gerektiğinin habercisidir.

Rüyada kendisinin anane olduğunu gören eğer böyle bir durum şu anda mümkün değilse tahmin ettiğinden daha yakın bir zamanda gerçekleşeceğinin habercisidir veya bir sıkıntısını yeni bir haberle üstünden atacak demektir. Kişinin zaten anane olması bekleniyorsa evladı hayırlı ve rahat bir doğum yapacak demektir.

Abdülgani Nablus-i’ye göre; rüyada anneanneyi ağlarken görmek sevinçli günlerin geleceğine işaret eder. Rüyada ananeyi gülerken görmek, sizin mutlu bir hayat süreceğinize delildir.

Rüyada anneannenizi hasta görmek, üzücü bir haberle karşılaşacağınıza, anneannenizi ölmüş görmek, Ömrünüzün uzunluğuna delalet eder.

Rüyanızda anneannenize çiçek verdiğinizi görmek, ölmüş ise onu mezarında ziyaret etmenizi beklediğine, sağ ise onu kucaklayıp hatırını sormanız gerektiğine yorumlanır.

Anneannenizin sizi bir hususta azarladığını görmeniz, onu ihmal ettiğiniz için size dargın olduğunu gösterir. Anneannenizden dayak yediğinizi görmek, onun sizin iyiliğiniz için duacı olduğuna ve size karşı büyük bir sevgi ve şefkat beslediğine delalet eder.

Rüyanızda anneannenizin mezarının çiçeklerle örtülü bir halde görmeniz, onun Allah’ın (C.C.) huzurunda pek hayırlı bir yeri olduğuna delildir. Anneannenizin Cennet’te olduğunu görmek, eğer ölü ise hayra, sağ ise anneannenizin sizden hoşnut olduğuna ve hakkınızda daima duacı bulunduğuna işarettir.

Bir başka rivayete göre de bir kimsenin rüyasında anneannesini görmesi şayet anneannesi sağ ise, anneannesinin kalbini kazanıp, gönlünü alması gerektiğine, eğer vefat etmiş ise, ahiret hayatı için evladından hayır ve dua beklediğine işaret eder.

Rüyada anneanneye bağırmak, kötü hareket etmek büyük günah isleyip onun bedduasını almaya ve bu yüzden de rüya sahibinin bütün işlerinin ters gitmesine işaret eder. Rüyada anneannenin güler yüzlü görülmesi onun duasını almaya ve ihtiyarlıkta ona yardımcı olmaya işaret eder. Sevdiğiniz bir kişiyle bir araya geleceksiniz.

Rüyada kendi anneannenizi görmek, hiç umulmadık bir mirasa konacağınıza delalet eder. Rüyada anneannenizin sizi doğurduğunu görmek, gören hasta ise sağlıklı, fakir ise zengin olacağına işaret eder. Rüyada anneanneniz ile sohbet etmek, iyi haberler alınacağına, ölmüş olan anneannesini tekrar ölmüş görmek, huzurun habercisidir.  Anneanneyi hayatta iken ölmüş görmek, bir iş ile ilgili olarak büyük bir mutluluk duymaya, anneanneyi dövmek hastalanmaya işaret eder.

 

Anneanne rüya tabiri hakkında sormak istediklerinizi, eleştirilerinizi ve yorumlarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden yazabilirsiniz.

4
58
Rüya Tabirini Arkadaşınıza Gönderebilirsiniz:

Kimden:

Email

Kime:

Email

Yorum ekleyin, soru sorun:

Adınız veya Rumuzunuz:

Email Adresiniz (Kesinlikle Gizli Kalacaktır):

ELVİDE

Rüyamda sanırım hava soğuk, yanımızda bir kaç kişi daha var. Vefat eden ananemin altına kaçırdığını (işediğini) gördüm.Rüyamda sanırım hava soğuk, yanımızda bir kaç kişi daha var. Vefat eden anneannemin altına kaçırdığını (işediğini) gördüm.

09.09.2013 11:56:20

Meliha

Rüyamda ölmüş anneannemi gördüm, oturuyorduk. Kuzenim, dayım ve ben vardım. Anneannem kendi gözlerini çıkarıp, bana verdi. Normalde mavi değildir gözleri, verdiği gözler maviydi. “Ama anneanne sen nasıl göreceksin?” dedim. “Ben zaten görüyorum” dedi. Aynaya doğru gittim, baktım, yaklaştırdım ama takmadan geri verdim anneanneme. Kimseye vermedi bir daha. Kuzenimde gözlerini bana verdiğini gördü. “Güzel kız olacaksın” dedi. O da istiyordu, o gözleri. “Bir daha tak, çıkar yapmana da gerek kalmaz” dedi. Cevap verirseniz sevinirim. Teşekkür ederim, şimdiden.

18.12.2013 12:00:21

Ümran

Rüyamda ölmüş olan anneannemi gördüm. Dayımın yaptırmış olduğu evinde dayımın eşiyle otururlarken gördüm. Yanına gittim, elini öptüm. Bana akşam annemlerle neden gelmediğimi sordu. Ben de ona “Onlar nereye geldiler ki, beni getirmediler?” dedim. Sonra oturduk sohbet ettik, birlikte. Sarıklı bir şekildeydi anneannem, öyle gördüm.

11.02.2014 14:03:22

Cevo64

Merhabalar cevaplarsanız sevinirim. Rüyamda anneanemim doğurduğunu görüyordum. Hem de bebek, normal bir bebekten daha büyüktü ve bir anda uyandım...

23.02.2014 10:11:16


Bilgiler

Rüya nedir?
Rüya Temel Bilgiler
Uyku nedir?
Rüya ve Buluşlar
Rüya ve İslam
Bilinçaltı ve Rüya
 


Rüya Yorumlama

Temel kurallar
Temel Rüyalar
Sıradan Rüyalar
Yararlı notlar
 


Ortak Rüyalar

Rüyada Araba Görmek
Rüyada Bebek Görmek
Rüyada Deniz Görmek
Rüyada Diş Görmek
Rüyada Köpek Görmek
Rüyada Para Görmek

     


2006-2014 © MAN
iletişim